Fri,04 April 2025 (Time 10:43 AM)
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចមហាបវរ​ធិប​តី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈរដ្ឋ​មន្ត្រី។ កិច្ចប្រជុំដែលធ្វើឡើងនៅវិមានសន្តិភាព ធ្វើឡើងដើម្បីពិ អានបន្ត
Thu,03 April 2025 (Time 09:20 PM)
វត្ថុបុរាណដែលប្រជាពលរដ្ឋប្រទះឃេីញនៅឃុំអន្លង់រុន ស្រុកថ្មគោល ត្រូវបានប្រគល់ជូន មន្ទីរវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្ប:យកទៅរក្សាទុក
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៣ ខែ មេសា ឆ្នាំ ២០២៥ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ដាញ់ អេងប៊ុនចាន់ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង, រួមជាមួយ លោក ស្នងការរងជំនួយការដឹកនាំការងារការិយា ល័យនគរបាលការពារបេតិកភណ្ឌ, លោកនាយ អានបន្ត
Thu,03 April 2025 (Time 01:15 PM)
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ចែករំលែកវិធីសាស្ត្រចំនួន៦ចំណុច ដើម្បីកំណត់ព័ត៌មានក្លែងក្លាយ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានបញ្ជាក់ថា ការដាក់ចុះយុទ្ធនាការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយគឺដើម្បីផ្តល់សុវត្ថិភាព និងធានាបាននូវសិទ្ធិទទួលព័ត៌មានពិត ត្រឹមត្រូវ សម្រាប់មនុស្សគ្រប់ អានបន្ត
Thu,03 April 2025 (Time 06:43 AM)
ឯកឧត្តម សុខ លូ ក្រើនរំលឹកដល់អាជ្ញាធរ និងកងកម្លាំងត្រូវបង្កើនការយកចិត្តទុកដាក់ថែរក្សាការពារសន្តិសុខ សណ្ដាប់ធ្នាប់សាធារណៈ និងសុខសុវត្ថិភាពជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងព្រឹត្តិការណ៍សង្រ្កាន្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពនៃការរៀបចំត្រៀមព្រឹត្តិការណ៍សង្រ្កាន្តបាត់ដំបងឆ្នាំ២០២៥ ដែលមានការអញ្ជ អានបន្ត
Wed,02 April 2025 (Time 12:46 PM)
ប្រជាពលករខ្មែរ បានសម្រុកវិលត្រឡប់ មកលេងស្រុកកំណើត ក្នុងអំឡុងពេលចូលឆ្នាំថ្មី តាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង) ក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានថ្ងៃជាប់គ្នានេះ សង្កេតឃើញវត្តមានពលករខ្មែរ ដែលបានចេញទៅធ្វើការនៅប្រទេសថៃ បានសម្រុកវិលមកស្រុកកំណើតវិញ តាមច្រកទ្វារព្រំដែនដូង ស្ថិតក្នុងស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង ដើម្បីចូលរួមក អានបន្ត
Wed,02 April 2025 (Time 09:53 AM)
ក្រសួងការងារ ចុះទទួលស្វាគមន៍បងប្អូនពលករខ្មែរវិលត្រលប់ពីប្រទេសថៃមកលេងស្រុកកំណើតអំឡុងពេលចូលឆ្នាំថ្មី នៅច្រកទ្វាព្រំដែនអន្តរជាតិដូង(បានឡែម)
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សេង សក្តា រដ្ឋលេខាធិការ នៃក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានចុះពិនិត្យមេីលស្ថានភាព និងស្វាគមន៍បងប្អូនពលករខ្មែរវិលត្រឡប់ពីប្រទេសថៃមកលេងស្រុកកំណើត អំឡ អានបន្ត
Tue,01 April 2025 (Time 12:15 AM)
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្រ្តា៖ ព័ត៌មានក្លែងក្លាយបង្កហានិភ័យធ្ងន់ធ្ងរដល់សង្គមជាតិ បង្កជាជម្លោះ អំពើហិង្សា ការរើសអើង និងការស្អប់ខ្ពើមជាតិសាសន៍
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានមានប្រសាសន៍ថា ព័ត៌មានក្លែងក្លាយធ្វើឲ្យមានការប្រកាន់បក្សពួក ភាពភ័យខ្លាច អសណ្តាប់ធ្នាប់សង្គម និងនយោបាយ បំផ្លាញសន្តិភាព ដែលបន្ទុចបង្អាក់ដល់ ការអ អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 11:49 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ៖ កិច្ចប្រជុំកំពូលវាយនភណ្ឌសកលប្រចាំឆ្នាំ២០២៥ នឹងធ្វើឱ្យប្រទេសកម្ពុជាក្លាយជាគោលដៅទាក់ទាញបន្ថែមទៀតទាំងអាជីវកម្មនិងវិនិយោគទុន
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានគូសបញ្ជាក់ថា តាមរយៈកិច្ចប្រជុំកំពូលវាយនភណ្ឌសកលនៅកម្ពុជា ប្រចាំឆ្នាំ២០២៥ នឹងធ្វើឱ្យប្រទេសកម្ពុជាក្លាយជាគោលដៅទាក់ទាញបន្ថែមទៀ អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 10:49 PM)
លោក សុខ លូ ប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងមន្រ្តីរាជការមន្ទីរ អង្គភាពនានា ចំណុះរចនាសម្ព័ន្ធនៃរដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ ពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងមន្រ្តីរាជការចំណុះរចនាសម្ព័ន្ធមន្ទីរសុខាភិបាលនៃរដ្ឋបាលខេត្ត មន្ទីរព័ត៌មានខេត្ត មន្ទីរផែនការខេត្ត មន្ទីរសង្គមកិច្ចអតីតយុទ្ធជននិងនីតិយុវសប្បទាខេត្ត និងមន្ទីរកសិកម្មរ អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 10:37 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីព័ត៌មាន៖ យុវជនងាយប្រឈមនឹងទទួលបានព័ត៌មានក្លែងក្លាយបំផុត
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្ដម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានលើកឡើងថា យុវជនងាយប្រឈមនឹងទទួលបានព័ត៌មានក្លែងក្លាយបំផុត ដែលព័ត៌មានក្លែងក្លាយទាំងនោះមានដូចជា ការញុះញុង ធ្វើអោយអសណ្ដាប់ធ្នាប់ក្នុងសង្គមជាដើម។ អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 03:29 PM)
ពិធីសច្ចាប្រណិធាន និងបំពាក់កន្សែងជូនយុវជនកាយរឹទ្ធិ និងថ្នាក់ដឹកនាំកាយរឹទ្ធិ នៅស្រុកបវេល ខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាល ខេត្តបាត់ដំបង និងជាប្រធានកាយរឹទ្ធិខេត្តបាត់ដំបង នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញគណៈអធិបតី ក្នុងពិធីសច្ចាប្រណិធាន និងបំពាក់កន្សែងជូនយុវជនកាយរឹទ្ធិ និងថ្នាក់ អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 12:15 PM)
អាជ្ញាធរស្រុកបាណន់ ដឹកនាំកម្លាំងចម្រុះ បើកយុទ្ធនាការសម្អាតបរិស្ថាន ក្រោមមូលបទ ផ្លូវជាតិគ្មានសំរាមប្លាស្ទិក នៅមុនសង្រ្កាន្តឆ្នាំថ្មីចូលមកដល់
(បាត់ដំបង)នៅមុនសង្រ្កាន្តឆ្នាំថ្មីចូលមកដល់នោះ អាជ្ញាធរស្រុកបាណន់ដឹកនាំកម្លាំងចម្រុះ មានមន្ត្រីរាជការជុំវិញស្រុក សហភាពសព័ន្ធយុវជកម្ពុជាស្រុក លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ សិស្សានុសិស្ស ដើម្បីបើកយុទ្ធនាការសម្អាតអនាម អានបន្ត
Mon,31 March 2025 (Time 09:13 AM)
(បាត់ដំបង)៖ ថ្ងៃចន្ទ ៣កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចមហាបវរធិប អានបន្ត
Sun,30 March 2025 (Time 11:24 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីសាធារណការ ចុះពិនិត្យការងារជួសជុលសាងសង់ ស្ពានលេខ៣១ (ផ្លូវជាតិលេខ២១) ស្ថិតក្នុងឃុំព្រែកអំបិល ស្រុកស្អាង ខេត្តកណ្តាល
ភ្នំពេញ៖ កាលពីថ្ងៃសៅរ៍ ទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកស្អាង បានដឹកនាំក្រុមការងារជំនាញ អញ្ជើញចុះពិ អានបន្ត
Sat,29 March 2025 (Time 09:09 AM)
សូមចូលរួមអបអរសាទរលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស៊ឹម ចាន់ណាក់ ដែលត្រូវបានទទួលការតែងតាំងជា ប្រធាននាយកដ្ឋានច្រកទ្វារទី១ នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍
រាជធានីភ្នំពេញ÷ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក សុខ វាសនា អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអន្តោប្រវេសន៍ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥ និងពិធីប្រកាសចូ អានបន្ត
Sat,29 March 2025 (Time 12:41 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ៖ កម្មវិធីរោងចក្រកាន់តែប្រសើរនៅកម្ពុជា នៃអង្គការអន្តរជាតិខាងការងារ (ILO-BFC) ជាប្រភពព័ត៌មានដ៏ទុកចិត្តសម្រាប់ម្ចាស់ម៉ាក អ្នកបញ្ជាទិញ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានគូសបញ្ជាក់ថា កម្ពុជានៅតែបន្តគាំទ្រចំពោះកម្មវិធីរោងចក្រកាន់តែប្រសើរនៅកម្ពុជា នៃអង្គការអន្តរជាតិខាងការងារ (ILO-BFC) ដោយសាររប អានបន្ត
Sat,29 March 2025 (Time 12:39 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ៖ កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ជាមួយក្រុមហ៊ុន Shandong Dolang Technology Equipment នៃប្រទេសចិន នឹងជំរុញកម្មវិធីសិក្សា TVET ស្របតាមស្តង់ដាសិក្សានៃប្រទេសចិន និងអាល្លឺម៉ង់
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានគូសបញ្ជាក់ថា កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងគ្រឹះស្ថានបណ្តុះបណ្តាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ(TVET) របស់កម្ពុជា ជាមួយក្រុមហ៊ុន Shando អានបន្ត
Sat,29 March 2025 (Time 12:36 AM)
និស្សិតជ័យលាភីអាហារូបករណ៍របស់រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT) ចំនួន ៣១រូប ទទួលអនុសាសន៍ផ្តាំផ្ញើល្អៗពី ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ប៉េង ពោធិ៍នា មុនចេញដំណើរទៅបន្តការសិក្សា
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយនិស្សិតជ័យលាភីអាហារូបករណ៍របស់រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន (MEXT) ចំនួន ៣១រូប អានបន្ត
Fri,28 March 2025 (Time 08:20 PM)
រដ្ឋមន្រ្តីមហាផ្ទៃ ណែនាំអាជ្ញាធរជាប់ព្រំដែនត្រៀមបង្ការទប់ស្កាត់ជនអន្ដោប្រវេសន៍ ចេញ-ចូលកម្ពុជា ដោយខុសច្បាប់ នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងនាមជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានសម្តែងការលើកទឹកចិត្តដល់អង្គការដៃគូជាតិ និងអន្តរជាតិ អានបន្ត
Thu,27 March 2025 (Time 03:22 PM)
លោក ប្រាជ្ញ ចន្ទ៖ គ.ជ.ប ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់អនុវត្តការងារពិនិត្យបញ្ជីឈ្មោះ និងចុះឈ្មោះបោះឆ្នោតឱ្យបានល្អប្រសើរ ដើម្បីធានាសិទ្ធិបោះឆ្នោតជូនពលរដ្ឋគ្រប់រូប ដូចមានចែងក្នុងរដ្ឋធម្មនុញ្ញ និងច្បាប់បោះឆ្នោតជាធរមាន
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ប្រាជ្ញ ចន្ទ ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោ បានលើកឡើងថា គ.ជ.ប ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់អនុវត្តការងារពិនិត្យបញ្ជីឈ្មោះ និងចុះឈ្មោះបោះឆ្នោតឱ្យបានល្អប្រសើរ ដើម្បីធានាសិទ្ធិបោះឆ្នោតជូនដល់ អានបន្ត