ថ្ងៃទីពីរ នៃកិច្ចប្រជុំ GBC នៅច្រកអន្តរជាតិព្រំ-ផាកកាត!
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ម៉ាលី សុជាតា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានឱ្យដឹងថា នៅថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ គឺជាថ្ងៃទីពីរ នៃកិច្ចប្រជុំក្រុមលេខាធិការគណៈកម្មាធិការព្រំដែ អានបន្ត
ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់លើសេចក្ដីព្រាងផែនការអនុវត្តប្រាំឆ្នាំដំណាក់កាលទី២
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ អញ្ជើញចូលរួមសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់លើសេចក្ដីព្រាងផែនការអនុវត្តប្រាំឆ្នាំដំណាក់កាលទី២(ផអ៥ទី អានបន្ត
សម្តេចប្រធានរដ្ឋសភាទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌ជាថវិកានិងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគពីក្រុមចលនាស្រ្តីគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តកណ្តាល សម្រាប់បែងចែកប្រគល់ជូនវីរយុទ្ធជននិងពលរដ្ឋភៀសសឹក
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភា នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បានទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌ទឹកប្រាក់ចំនួន ៤លានរៀល និងសម្ភារៈមួយចំនួនទៀតមាន អង្ករ៥០០គីឡូក្រាម ពងទា១ពាន អានបន្ត
(បាត់ដំបង)៖ លោក ជា សុមេធី តំណាងសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានយុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាថ្នាក់កណ្ដាល និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្នមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បានចុះជួបសំណេះសំ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្ដីពីវឌ្ឍនភាពការងារឆ្នាំ២០២៥ និងទិសដៅអនុវត្តការងារបន្តឆ្នាំ២០២៦ របស់អាជ្ញាធរទន្លេសាប
(ភ្នំពេញ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោក ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម និងជាប្រធានអាជ្ញាធរទន្លេសាប បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្ដីពីវឌ្ឍនភាព អានបន្ត
ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អញ្ជើញចូលរួមក្នុងជំនួបពិភាក្សាការងាររវាងឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា និងសមាជិករដ្ឋសភា នៃគណបក្ស Reiwa Shinsengumi ប្រទេសជប៉ុន
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ជើញចូលរួមក្នុងជំនួបពិភាក្សាការងាររវាងឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ អានបន្ត
ចិនសង្ឃឹមថា កម្ពុជានិងថៃ នឹងឈានទៅរកគ្នាទៅវិញទៅមក ធ្វើការដើម្បីស្តារទំនុកចិត្តគ្នាទៅវិញទៅមក និងកសាងសន្តិភាពឡើងវិញតាមបណ្តោយព្រំដែន
លោក តេង ស៊ីជុន បេសកជនពិសេសរបស់ក្រសួងការបរទេសចិន ទទួលបន្ទុកកិច្ចការអាស៊ី បានកត់សម្គាល់ថា ចិនសង្ឃឹមថា ប្រទេសកម្ពុជា និងថៃ នឹងឈានទៅរកគ្នាទៅវិញទៅមក ធ្វើការដើម្បីស្តារទំនុកចិត្តគ្នាទៅវិញទៅមក និងកសាងសន្តិភា អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្រ្តៃយ៍រដ្ឋសភា នារសៀល ថ្ងៃអង្គារ ទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ នៅវិមានរដ្ឋសភា ដើម អានបន្ត
ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ចាត់ប្រតិភូនាំយកអំណោយរបស់ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ធំ សម្រាប់ចែកជូនប្រជាជនភៀសសឹក
កំពង់ធំ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីប្រចាំការ រដ្ឋមន្រ្តីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ធំ បានចា អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តីសុខាភិបាល៖ ទោះក្នុងស្ថានភាពបែបណា មន្រ្តីសុខាភិបាល សូមបន្តថែរក្សា និងតម្កល់ខ្ពស់សេចក្តីថ្លៃថ្នូរ ស្មារតីរឹងមាំ នឹងនរ ប្រកាន់ភ្ជាប់ជានិច្ចក្រមសីលធម៌វេជ្ជសាស្ត្រ ដែលនេះជាភាពរឹងមាំរបស់សុខាភិបាល
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្ដីការក្រសួងសុខាភិបាល ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំកម្រិតថ្នាក់ដឹកនាំលើកទី២ នៃខែធ្នូ ដើម្បីពិនិត្យវឌ្ឍនភាពក អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បំផុសស្មារតីឱ្យប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹកចាប់ផ្ដើមធ្វើការដាំដុះបន្លែផ្សេងៗដើម្បីផ្គត់ផ្គង់ការហូបចុកប្រចាំថ្ងៃ
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបងបានអញ្ជើញពិនិត្យសកម្មភាព ប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹកកំពុងធ្វើការដាំដុះបន្លែដើម្បីផ្គត់ផ្គង់ការហូបចុកប្រចាំថ្ងៃ អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ ការរៀបចំទទួលអំណោយជាថវិកា ស្បៀងអាហារ គ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ សម្ភារប្រើប្រាស់នានា ព្រមទាំងថ្នាំពេទ្យ ដែលរៀបចំដោយរដ្ឋបាល រាជធានីភ្នំពេញ គិតមកដល់ថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ មានសប្បុរសជន ស្ថាប័ន អង្គភ អានបន្ត
គណៈប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោកនាយចំណង់ ហួម វេហា ដែលពលីជីវិតលើសមរភូមិជួរមុខ
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ គណៈប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញចូលរួមគោរពវិញ្ញាណ អានបន្ត
ឯកឧត្ត គន់ គីម ណែនាំដល់អាជ្ញាធរខេត្ត ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការផ្គត់ផ្គង់ស្បៀង និងសម្ភារៈប្រើប្រាស់ជូនបងប្អូនភៀសសឹកឱ្យទទួលបានគ្រប់ៗគ្នា
បន្ទាយមានជ័យ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត គន់ គីម ទេសរដ្ឋមន្រ្តី អនុប្រធានទី១ គណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ បន្តអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងពិនិត្យស្ថានភាពជនភៀសសឹក ដ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញទទួលអំណោយរបស់លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា ដើម្បីចែកជូនវីរៈកងទ័ព និងជនភៀសសឹក
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញទទួលអំណោយរបស់ លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ ដែលបាននាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារផ្សេងៗ ពី អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ណែនាំដល់គណៈកម្មការគ្រប់គ្រងមណ្ឌលសុវត្ថិភាពប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹកត្រូវគ្រប់គ្រងទិន្នន័យប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹកឱ្យបានច្បាស់លាស់ និងអន្តរាគមន៍ដោះស្រាយជួយឱ្យបានទាន់ពេលវេលា
បាត់ដំបង៖ នៅថ្ងៃទី២១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម អ៊ុយ រី ប្រធាន ក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និង ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញជា គណៈអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្ដីពីការគ្រប់គ្រងមណ្ឌលសុវត្ថ អានបន្ត
កំពត៖ លោក លាង រឿនសុធី អភិបាលក្រុងកំពត និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងផ្តល់អំណោយជូនជនភៀសសឹកមកពីបណ្តាខេត្តផ្សេងៗប្រមាណជាង ១៦០គ្រួសារ ដែលបាននិងកំពុ អានបន្ត
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និង លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បាននិងកំពុងគិតគូរយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះយោធិន និងក្រុមគ្រួសារយោធិន
កំពង់ឆ្នាំង៖ នៅថ្ងៃទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លាបំផុតប្រកបទៅដោយការយកចិត្តទុកដាក់យ៉ាងជ្រាលជ្រៅរបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ប្រគល់ជូនលោកស្រី អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញចូលរួមជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយរបស់ ឯកឧត្ដម កើត រិទ្ធ និងលោកជំទាវ ចែកជូនជនភៀសសឹក
បាត់ដំបង៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញចូលរួមជាមួយ ឯកឧត្ដម អ៊ួង សុភារិន្ទ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងយុត្តិធម៌ ក្នុងការជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងន អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ទទួលអំណោយជាភេសជ្ជៈប៉ូការីស្វេត ចំនួន ៥០០ កេស សម្រាប់ចែកជូនដល់ជនភៀសសឹក និងវីរៈកងទ័ពជួរមុខ
(ភ្នំពេញ)៖ អំណោយជាភេសជ្ជៈប៉ូការីស្វេត ចំនួន ៥០០ កេស របស់ក្រុមហ៊ុន ហ៊្វូ លូ ស្យូ អេហ្វ & ប៊ី ឯ.ក ត្រូវបានថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមហ៊ុន នាំយកមកប្រគល់ជូនដល់ លោក នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន នៅព្រឹកថ្ងៃ អានបន្ត