Thu,17 October 2024 (Time 06:14 PM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី កើត រិទ្ធ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបិទមហាសន្និបាតប្រចាំឆ្នាំលើកទី២៩ របស់គណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃពុធ ទី១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី កើត រិទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបិទមហាសន្និបាតប្រចាំឆ្នាំលើកទី២៩ របស់គណៈមេធាវីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ។ ថ្ អានបន្ត
Thu,17 October 2024 (Time 11:10 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ ណែនាំក្រុមការងារបច្ចេកទេសប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើសក្របខ័ណ្ឌមន្រ្តីនគរបាលជាតិ ត្រូវបំពេញការងារឱ្យបានម៉ឹងម៉ាត់
ភ្នំពេញ៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងជាប្រធានអនុគណៈកម្មការផ្តល់ពាក្យ ទទួលពាក្យ និងរៀបចំមណ្ឌលប្រឡង បានណែនាំឲ្យក្រុមការងារបច្ចេកទេសប្រឡងប្រជែងជ្រើសរើស អានបន្ត
Thu,17 October 2024 (Time 11:07 AM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឱ្យបេសកជនពិសេសកិច្ចការមីយ៉ាន់ម៉ា ជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា អនុញ្ញាតឱ្យលោក Christian LECHERVY បេសកជនពិសេស នៃរដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកកិច្ចការមីយ៉ាន់ម៉ា ដើម្បីគាំទ្រ អានបន្ត
Thu,17 October 2024 (Time 08:26 AM)
ក្រុមហ៊ុនយន្តហោះអាមេរិកបង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ចំពោះឧស្សាហកម្មអាកាសចរណ៍នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ សម្តេចមហាបវរធិបតីហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោក Julien Nargeot អនុប្រធានផ្នែកលក់ប្រចាំតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ប៉ាស៊ីហ្វិក អូស អានបន្ត
Thu,17 October 2024 (Time 08:23 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីមហាផ្ទៃ តែងតាំង លោក នុត សវនា ឱ្យទទួលបន្ទុកជាប្រធានមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី១ បន្ថែមលើមុខតំណែងបច្ចុប្បន្ន
ភ្នំពេញ ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានចេញអនុក្រឹត្យតែងតាំង លោកឧត្តមអគ្គានុរក្សថ្នាក់លេខ១ នុត សវនា ឱ្យទទួលបន្ទុកជាប្រធានមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី១ បន្ថែ អានបន្ត
Thu,17 October 2024 (Time 08:06 AM)
ទូកឈ្មោះនរិន្ទរង្សីពិជ័យចិត្របុត្រ ដែលបានទទួលងារជាម្ចាស់ស្ទឹងសង្កែ បាននិងកំពុងយកឈ្នះគូរប្រកួត ក្នុងពិធីប្រណាំងទូកនៅខេត្តបាត់ដំបង ក្នុងថ្ងៃទី១នេះ
(បាត់ដំបង) គ្រាន់តែឮគណៈកម្មការរៀបចំប្រណាំងទូក ប្រកាសទូកឈ្មោះនរិន្ទរង្សីពិជ័យចិត្របុត្ររបស់វត្តឯករង្សី ស្រុកឯកភ្នំ ស្រាប់តែឮសូរសំឡេងហ៊ោកញ្ជ្រៀវអឺងកង បានផ្ទុះឡើង ដើម្បីធ្វើការគាំទ្រពីប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានម អានបន្ត
Wed,16 October 2024 (Time 10:58 PM)
ប្រធានក្រុមការងារស្រុកបាណន់ លើកទឹកចិត្តដល់ចំណុះទូករបស់ស្រុកបាណន់ ត្រូវធ្វើជាកីឡាករប្រកាន់យកសេចក្តីថ្លៃថ្នូរ មិនប្រើអំពើហឹង្សាដាក់គ្នា
(បាត់ដំបង)សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ បានថ្លែងលើកទឹកចិត្តដល់ចំណុះទូកទាំងអស់របស់ស្រុកបាណន់ ត្រូវប្រកាន់យកសេចក្តីថ្លូថ្នូរជាប់ជានិច្ច មិនប្រ អានបន្ត
Wed,16 October 2024 (Time 04:43 PM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អំពាវនាវដល់ពលរដ្ឋ ព្រមទាំងភ្ញៀវទេសចរមកលេងកម្សាន្តសប្បាយឲ្យបានច្រើនក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក និងចាប់ផ្តើមនៅរសៀលនេះ
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ព្រមទាំងភ្ញៀវទេសចរជាតិនិងអន្តរជាតិមកលេងកម្សាន្តទស្សនាកម្សាន្តឱ្យបានច្រើនកុះករ ក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក និងចាប់ផ្តើមនៅរសៀលថ្ងៃទី១៦ ខែតុលា អានបន្ត
Tue,15 October 2024 (Time 09:15 PM)
មន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ ជំរុញឱ្យសមត្ថកិច្ច និងអាជ្ញាធរនៅថ្នាក់ក្រោមជាតិ ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តបាត់ដំបង បន្តការអនុវត្តគោលនយោបាយភូមិ ឃុំសង្កាត់មានសុវត្ថិភាព
បាត់ដំបង៖ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងារគោលដៅប្រចាំខេត្តបាត់ដំបង សន្តិបណ្ឌិត សុខ ផល បានធ្វើការជំរុញដល់ឱ្យសមត្ថកិច្ច និងអាជ្ញាធរនៅថ្នាក់ក្រោមជាតិ ក្នុងភូមិសាស្ត្រនៃខេត្តបាត់ដំបង អនុវ អានបន្ត
Tue,15 October 2024 (Time 09:11 PM)
នគរបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងមន្ទីរសាធារណការ បន្តផ្សព្វផ្សាយពីច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ដល់ក្រុមអ្នករត់រឺម៉កកង់៣ ក្នុងគោលបំណងកាត់បន្ថយគ្រោះថ្នាក់
(ព្រះសីហនុ)៖ នគរបាលចរាចរណ៍ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តព្រះសីហនុ បានធ្វេីបទបង្ហាញស្តីពីច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងសុវត្ថិភាពក្នុងការបេីកបរ ក្នុងកម្មវិធីយុទ្ធនាការសុវត្ថិភាព ឆ្នាំ២០២៤ ដល់តំណាងសមាគមន៍ក្រុមអ្ អានបន្ត
Tue,15 October 2024 (Time 03:20 PM)
សម្តេចធិបតី បញ្ជាក់ថា ការលូកដៃក្នុងកិច្ចការងារតូចៗ របស់ក្រសួងស្ថាប័ន មិនមែនជាការដណ្តើមការងារ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានគូសបញ្ជាក់ជុំវិញការលូកដៃ ក្នុងកិច្ចការងារតូចៗមួយចំនួន របស់ក្រសួងស្ថាប័ន ដែលមានការជាប់គាំង ជាពិសេសពាក់ព័ន្ធនឹង វិស័យឯកជនគឺជាការជួយគ្នា ដើម្ប អានបន្ត
Tue,15 October 2024 (Time 03:07 PM)
សម្តេចធិបតិ រំលេចសកម្មភាពសំខាន់ៗ៥ចំណុច ដើម្បីម្រេចឱ្យបាននូវមហិច្ឆតាប្រែក្លាយកម្ពុជាទៅជាប្រទេសចំណូលខ្ពស់នៅឆ្នាំ២០៥០
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានគូសរំលេចសកម្មភាពសំខាន់ៗចំនួន៥ចំណុច ដើម្បីបន្តជំរុញការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ច និងពាណិជ្ជកម្ម និងកាត់បន្ថយជាអតិបរមា នូវផលប៉ះពាល់ទាំង និងដើម្ប អានបន្ត
Mon,14 October 2024 (Time 11:01 AM)
ព្រឹកនេះ សម្ដេចបវរធិបតី អញ្ជើញជាអធិបតី អបអរសាទរខួប២០ឆ្នាំ នៃកម្ពុជាចូលជាសមាជិកអង្គការពាណិជ្ជកម្មពិភពលោក (WTO)
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា អញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីអបអរសាទរខួប២០ឆ្នាំ នៃកម្ពុជាចូលជាសមាជិកអង្គការពាណិជ្ជកម្មពិភពលោក (WTO)។ ព អានបន្ត
Sat,12 October 2024 (Time 07:32 AM)
ឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក ងួន ស្រេង អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានសវនកម្មផ្ទៃក្នុង ក្រសួងមហាផ្ទៃ អញ្ជើញ បិទកិច្ចសវនកម្មផ្ទៃ​ក្នុងនៅស្នងការដ្ឋាននគរ បាលខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង) ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១១ខែ តុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះនៅសា បលប្រជុំធំក្នុងបរិវេណស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ ដំបង បានរៀបចំពិធីបិទកិច្ចសវនកម្មផ្ទៃក្នុងសម្រាប់ការិយបរិច្ឆេទ ២០២៣ និងបណ្តាឆ្នាំពាក់ព័ន្ធ របស់ស្នងក អានបន្ត
Fri,11 October 2024 (Time 04:47 PM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង បើកកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយការងារចំពោះមុខដែលត្រូវអនុវត្តសម្រាប់ត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៤!
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ នៅបញ្ជាការដ្ឋាន កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស ជាមេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ បានបើកកិច អានបន្ត
Fri,11 October 2024 (Time 11:19 AM)
ក្រសួងការងារបើកសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយព្រឹត្តិបត្រ «ទស្សនវិស័យមុខរបរ និងការងារ ៖ តម្រូវការជំនាញ និងការងារសម្រាប់យុវជន»
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានអញ្ជើញជាអធិបតី បើកសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយព្រឹត្តិបត្រ «ទស្សនវិស័យមុខរបរ និងការងារ៖ តម្រូវ អានបន្ត
Fri,11 October 2024 (Time 11:17 AM)
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួលកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-អាមេរិក លើកទី១២
វៀងចន្ទន៍, ឡាវ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-អាមេរិកលើកទី១២ នៅទីក្រុងវៀងចន្ អានបន្ត
Fri,11 October 2024 (Time 11:11 AM)
លោកសាស្ត្រាចារ្យ Klaus Schwab អញ្ជើញសម្តេចបវរធិបតី ចូលរួម វេទិកាសេដ្ឋកិច្ចពិភពលោក (WEF) ប្រចាំឆ្នាំ២០២៥
វៀងចន្ទន៍-ប្រទេសឡាវ៖ នាល្ងាចថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកសាស្ត្រាចារ្យ Klaus Schwab ស្ថាបនិក និងជាប្រធានប្រតិបត្តិ នៃ អានបន្ត
Fri,11 October 2024 (Time 09:08 AM)
ត្រូវប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នាទប់ស្កាត់ និងលប់បំបាត់ការធ្វើទីផ្សារឧហ្សាហកម្មគ្រឿងស្រវឹងដោយខ្វះការទទួលខុសត្រូវ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងព័ត៌មាន បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពីសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយប្រកាសស្តីពីការកំណត់អំពីបែបបទ នីតិវិធី និងវិធានក្នុងការគ្រប់គ្រងការផ្សាយពាណិជ្ជកម្មផលិតផលគ្រឿងស្រវឹង និងគោលការណ៍ "ឆន្ទ:ល្អ" អានបន្ត
Thu,10 October 2024 (Time 12:54 PM)
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួលកិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-ចិន លើកទី២៧
វៀងចន្ទន៍, ឡាវ៖ កិច្ចប្រជុំកំពូលអាស៊ាន-ចិនលើកទី២៧ បានចាប់ផ្តើមហើយនៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤នេះ នៅទីក្រុងវៀងចន្ទន៍ ប្រទេសឡាវ។ កិច្ចប្រជុំនេះដឹកនាំដោយសហប្រធាន លោក សនសៃ ស៊ីផាន់ដន នាយក អានបន្ត