Mon,09 February 2026 (Time 12:15 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បានអញ្ជើញចូលរួមជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកដំណើរការគម្រោងវះកាត់បេះដូងកុមារ នៅមន្ទីរពេទ្យកុមារជាតិ ដែលគម្រោងនេះ គឺជាកិច្ចសហប្រ អានបន្ត
Sun,08 February 2026 (Time 05:08 PM)
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជ្រុន ថេរ៉ាវ៉ាត និងឯកឧត្តម កែវ រតនៈ អញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយសមាជិក សមាជិកាយុវជនគណបក្សខេត្តកំពង់ចាម
កំពង់ចាម៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជ្រុន ថេរ៉ាវ៉ាត សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល អនុប្រធានយុវជនគណបក្សថ្នាក់កណ្តាល និងជាប្រធានគណៈប្រចាំការនៃគណៈអចិន្ត្រៃយ៍យុវជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាថ្នាក់កណ្តាល និងឯកឧត្តម កែវ រតនៈ សមាជ អានបន្ត
Sun,08 February 2026 (Time 05:03 PM)
លោក ម៉េង ស្រ៊ុន​ ​បន្តដាក់បទបញ្ជាឲ្យ​កម្លាំងជំនាញកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ​​ ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយលើកកម្ពស់ការអប់រំ ដើម្បីសហគមន៍គ្មានគ្រឿងញៀន(បារីអេឡិចត្រូនិច)
កំពង់ស្ពឺ​៖ក្រោម​ការយកចិត្ត​ទុក​ដាក់​យ៉ាងមុឺងម៉ាត់បំផុតរបស់ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងដោយមានការចង្អុលបង្ហាញតម្រង់ទិសពី ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ អានបន្ត
Sat,07 February 2026 (Time 09:36 PM)
(បន្ទាយមានជ័យ): ដោយមានការចង្អុលណែនាំពីឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅរសៀលថ្ងៃទី ៧ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការនគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានដឹកនាំ លោក អានបន្ត
Sat,07 February 2026 (Time 06:54 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អះអាងថា ចាប់ពីមានសង្គ្រាមឈ្លានពានពីប្រទេសថៃ ខេត្តកំពង់ចាម ទទួលជនភៀសសឹករហូតដល់ ៩.៩៧៨គ្រួសារ មានទាំងចាស់ជរា ស្ត្រីមានផ្ទៃពោះ និងកុមារកំពង់ចាម
កំពង់ចាម: លោក អ៊ុន ចាន់ដា សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល ប្រធានគណៈកម្មាធិការបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ចាម បានអះអាងថា ចាប់ពីមានសង្គ្រាមឈ្លានពានពីប្រទេសថៃ ខេត្តកំពង់ចាម ទទួលជនភៀសសឹករហូតដល់ ៩.៩៧៨គ្រួសារ ដែល អានបន្ត
Sat,07 February 2026 (Time 03:55 PM)
ភ្នំពេញ៖ លោកឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តីប្រចាំការវង្សី វិស្សុត រដ្ឋមន្រ្តីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្ទៃក្នុងថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី ដើម្បីពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារ និងធ្វ អានបន្ត
Fri,06 February 2026 (Time 02:06 PM)
បច្ចុប្បន្ននេះ ក្រសួងសាធារណការ បាន និងកំពុងធ្វើការគ្រប់គ្រងផ្លូវជាតិ និងផ្លូវខេត្តសរុបចំនួន ៨៨៤ខ្សែ មានប្រវែងសរុបជាង ២ម៉ឺនគីឡូម៉ែត្រ កើន ៣០ខ្សែ បើធៀបឆ្នាំ២០២៤
ភ្នំពេញ៖ បច្ចុប្បន្ននេះ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បាន និងកំពុងធ្វើការគ្រប់គ្រងផ្លូវជាតិ និងផ្លូវខេត្តសរុបចំនួន ៨៨៤ខ្សែ មានប្រវែង សរុបជាង ២ម៉ឺនគីឡូម៉ែត្រ កើន ៣០ខ្សែ មានប្រវែងជាង ៤២៦គ.ម ធៀបឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
Thu,05 February 2026 (Time 04:32 PM)
ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន រៀបចំសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៦
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៦ របស់ក្ អានបន្ត
Thu,05 February 2026 (Time 04:27 PM)
ភ្នំពេញ៖ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អ៉ឹង កន្ថាផាវី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកិច្ចការនារី នៅរសៀលថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ បានមានប្រសាសន៍ថា អត្រានៃការរៀបអាពាហ៍ពិពាហ៍នៅវ័យក្មេងនិងការមានផ្ទៃពោះនៅវ័យជំទង់នៅក្នុងប្រទេសកម អានបន្ត
Thu,05 February 2026 (Time 04:26 PM)
លោក​ទេសរដ្ឋមន្ត្រី​ កែវ​ រ៉េមី៖​ ការឈ្លានពានទឹកដីដោយប្រើកម្លាំងយោធាថៃ​ ដើម្បីកាន់កាប់ គឺមិនអាចទទួលបានដោយភាពស្របច្បាប់នោះទេ
ភ្នំពេញ៖​ លោក​ទេសរដ្ឋមន្ត្រី​ កែវ​ រ៉េមី​ ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា​ បានសរសេរនៅលេីហ្វេសបុកផ្លូវការរបស់លោក​ នៅថ្ងៃទី៥​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ២០២៥​ ថា​ វិធានការនានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាល​ ខុសពីចំណាត់កា អានបន្ត
Thu,05 February 2026 (Time 04:25 PM)
នូវែលសេឡង់ គាំទ្រគម្រោង GROWTH ដែលនឹងផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដោយផ្ទាល់ដល់គ្រួសារកសិករខ្នាតតូចប្រហែល ៨ពាន់គ្រួសារនៅខេត្តចំនួន ៤ និងគាំទ្រដល់សហគ្រាស ក្នុងស្រុកចំនួន ៧០០នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ គម្រោង "ការបង្កើនកាលានុវត្តភាពសម្រាប់អភិ វឌ្ឍវិស័យសាកវប្បកម្មនៅកម្ពុជា" ដែលមានទឹកប្រាក់ ១២លានដុល្លារ ពីប្រទេសនូវែលសេឡង់ ត្រូវបានដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការ នៅថ្ងៃទី៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ វត្តមាន អានបន្ត
Thu,05 February 2026 (Time 04:23 PM)
ក្រសួងការងារ និងធនាគារ ADB ជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើកកម្ពស់វិស័យអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេស និងវិជ្ជាជីវៈ និងការអភិវឌ្ឍជំនាញនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ លោក ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយលោកស្រី យ៉ាស្មីន ស៊ីឌីគី (Yasmin Siddiqi) នាយិកាធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ីប្រចាំកម្ពុជា (ADB) ដើម្បីបន្តជំ អានបន្ត
Wed,04 February 2026 (Time 11:52 PM)
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី្ន ហ៊ុនម៉ាណែតអញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធវីរយុទ្ធជនពលីដោយផ្ទាល់ នៅគេហដ្ឋានរបស់សពក្នុងខេត្តរតនគិរី
រតនគិរី៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុនី្ន ហ៊ុនម៉ាណែត បានអញ្ជើញចូលរួមរំលែកមរណទុក្ខ និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធវីរយុទ្ធជនពលីដោយផ្ទាល់នៅគេហដ្ឋានរបស់សពនៅខេត្តរតនគិរី ក្នុងទឹកចិត្តសោ អានបន្ត
Wed,04 February 2026 (Time 10:39 PM)
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តមកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត គន់ គីម ទេសរដ្ឋមន្រ្តី អនុប្រធាន និងជាអគ្គលេខាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជនកម្ពុជា បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យអណ្តូងទឹក និងការរៀបចំប្រព័ន្ធសូឡាបូមទឹកសម្រាប់ចែកចាយជូនអតីត អានបន្ត
Wed,04 February 2026 (Time 09:39 AM)
សម្ដេចធិបតី អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះ និងផ្តល់យោបល់ ឆមាសទី៤ ដើម្បីពិភាក្សាការងារ និងផ្លាស់ប្តូរយោបល់
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះ និងផ្តល់យោបល់ ឆមាសទី៤ ដើម្បីពិភាក្សាការងារ និងផ្លាស់ប្តូរយោបល់ នៅវិមានសន្តិភាព រាជធានីភ្នំពេ អានបន្ត
Tue,03 February 2026 (Time 09:02 PM)
កំពត៖ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ លោក ជ្រុន ថេរ៉ាវ៉ាត បានលើកឡើងថា គោលនយោបាយជាតិស្តីពីការអភិវឌ្ឍន៍ជនបទឆ្នាំ២០២៥-២០៣៥ ត្រូវបានដាក់ឱ្យអនុវត្តជាផ្លូវការនៅថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥។ នៅក្នុងគោលនយោបាយនោះ អានបន្ត
Tue,03 February 2026 (Time 09:01 PM)
លោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ានី ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើសេចក្តីព្រាងអនុក្រឹត្យស្តីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់ក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ និងក្រសួងធម្មការ និងសាសនា
ភ្នំពេញ៖ លេខាធិការដ្ឋាននៃគណៈកម្មការជាតិជំរុញការអនុវត្តវិធានការគន្លឹះក្នុងការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា (គ.វ.រ.) រសៀលថ្ងៃទី២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ បានពិនិត្យ និងពិភាក្សា អានបន្ត
Mon,02 February 2026 (Time 01:17 PM)
បាត់ដំបង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតីក្នុងពិធីបើកការដ្ឋានជួសជុលពង្រីកទទឹង ផ្លូវខេត្តលេខ១៥៧១ និងក្រាលកម្រាលកៅស៊ូDBST បន្ថែមពី អានបន្ត
Mon,02 February 2026 (Time 10:15 AM)
បន្ទាយមានជ័យ៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានដាក់ចេញបទបញ្ជាដល់កងកម្លាំងនគរបាលគ្រប់ផ្នែកពាក់ព័ន្ធ ត្រូវបន្តយកចិត្តទុកដាក់ អនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចរបស់ខ្លួន ឱ្ អានបន្ត
Sat,31 January 2026 (Time 07:15 PM)