Mon,24 November 2025 (Time 08:34 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ជម្រុញដល់កងកម្លាំងនគរបាលទូទាំងខេត្ត ត្រូវពង្រឹងការងារផ្តល់សេវាសាធារណៈជូនពលរដ្ឋឱ្យបានល្អ
បន្ទាយមានជ័យ៖ អនុវត្តតាមការដឹកនាំបញ្ជាដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ អានបន្ត
Mon,24 November 2025 (Time 04:31 PM)
អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ជំរុញអាជ្ញាធរស្រុកតាលោសែនជ័យ បន្តខិតខំប្រឹងប្រែងបន្ថែមទៀត ដើម្បីឆ្លើយតបនូវសំណូមពររបស់ប្រជាពលរដ្ឋ
ពោធិ៍សាត់៖ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បានជំរុញដល់អាជ្ញាធរគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ នៃស្រុកតាលោសែនជ័យ ត្រូវបន្តខិតខំប្រឹងប្រែងបន្ថែមទៀត ដោយឈរលើជំហរច្បាប់ជាកត្តាចំបង ដើម្បីឆ្លើយតបនូវសំណូមពររបស់ប្រជាព អានបន្ត
Mon,24 November 2025 (Time 03:29 PM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ក្រើនរំលឹកដល់អាជ្ញាធរត្រូវជំរុញការរៀបចំបង្កើតភូមិ «ស» គ្មានគ្រឿងញៀន និងបង្រ្កាបល្បែងស៊ីសងគ្រប់ប្រភេទ
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានក្រើនរំលឹកដល់អាជ្ញាធរ ក្រុង ស្រុក ឃុំ សង្កាត់ ត្រូវជំរុញការរៀបចំបង្កើតភូមិ«ស» គ្មានគ្រឿងញៀន ហើយការរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់សាធារណៈ ទប់ស្កាត់ការរំលោភដីចំណីផ្លូវ អានបន្ត
Mon,24 November 2025 (Time 12:52 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីការងារ៖ ការទៅធ្វើការងារនៅក្រៅប្រទេស មិនមែនជារឿងអាក្រក់នោះទេ តែបងប្អូនក៏ត្រូវជ្រើសរើស ថាតើយើងគួរទៅប្រទេសណាមានប្រាក់ឈ្នួលខ្ពស់ ២ទៅ៣ដង ជាងនៅក្នុងស្រុកយើង
បន្ទាយមានជ័យ៖ ឯកឧត្ដម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិព័រណ៍ការងារ សន្តិសុខសង្គម និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ សម្រាប់បងប្អូនអតីតពលករដែលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ អានបន្ត
Mon,24 November 2025 (Time 10:25 AM)
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានបញ្ជាក់ថា គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ទំនប់អាងទឹកលេខ២ អាចមានសមត្ថភាពស្តុកទឹកបានប្រមាណ ៨៦០លានម៉ែត្រគូប នឹងក្លាយជាអាងស្តុកទឹកដែលធំជាងគេនៅកម្ពុជា មានទីតាំងស្ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 10:47 PM)
លោកជំទាវ បណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត នឹងអញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការ មជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច និងសហគ្រិនភាពស្ត្រី ដែលមានបេសកកម្មនិងមុខងារផ្តោតសំខាន់ចំនួន៤ នៅដើមខែធ្នូខាងមុខ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងកិច្ចការនារី បានរៀបចំ និងគ្រោងដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការ នូវមជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចនិងសហគ្រិនភាពស្ត្រី នៅថ្ងៃទី៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ខាងមុខ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់លោកជំទាវ បណ្ឌិត ពេជ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 06:26 PM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ផ្តាំផ្ញើដល់បញ្ជាការដ្ឋានអង្គរក្ស ក៏ដូចជាកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងអស់ប្តេជ្ញាចិត្តរក្សាខឿនការពារជាតិ ការពារសុខសន្តិភាព ស្ថិរភាពសង្គម
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីបិទវគ្គហ្វឹកហ្វឺនជំនាញអង្គរ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 05:45 PM)
ក្រុមអនុព័ន្ធយោធាបរទេស ប្រចាំកម្ពុជាចុះទៅសួរសុខទុក្ខប្រជាជនស្លូតត្រង់កម្ពុជាដែលជាជនភៀសសឹក ស្នាក់នៅបណ្តោះអាសន្ននៅវត្តចាន់ស៊ីសាមគ្គីរតនារាម
បន្ទាយមានជ័យ៖ នៅរសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ១៤:១០នាទី ក្រុមការងារសម្របសម្រួលអ្នកសង្កេតការណ៍របស់ក្រសួងការពារជាតិ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា (CLG) បានសម្របសម្រួលជូនក្រុមអនុព័ន្ធយោធាបរទេ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 05:42 PM)
ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ រៀបចំសិក្ខាសាលា ស្ដីពីរបាយការណ៍បូកសរុបលទ្ធផលការអនុវត្តថវិកាឆ្នាំ២០២៥ និងការរៀបចំផែនការតាមដានសមិទ្ធកម្មឆ្នាំ២០២៦
(ព្រះសីហនុ)៖ ក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ សហការជាមួយអគ្គលេខាធិការដ្ឋានកំណែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ បានរៀបចំសិក្ខាសាលា ស្ដីពីរបាយការណ៍បូកសរុបលទ្ធផ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 05:41 PM)
អគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភា ពង្រឹងយុទ្ធសាស្ត្រកែទម្រង់ដែលជាមូលដ្ឋានគណនេយ្យភាព សមិទ្ធកម្ម និងការសន្សំសំចៃថវិកា
ភ្នំពេញ៖ អគ្គលេខាធិការដ្ឋានរដ្ឋសភា បានរៀបចំកម្មវិធីវិបស្សនា ស្តីពី «ការវាយតម្លៃលទ្ធផលការងារឆ្នាំ ២០២៥ និងការផ្សព្វផ្សាយផែនការសកម្មភាពឆ្នាំ ២០២៦ សម្រាប់ការអនុវត្តកម្មវិធី ការកែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវ អានបន្ត
Sat,22 November 2025 (Time 05:38 PM)
ភ្នំពេញ÷នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ២កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធ អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 09:37 PM)
ឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា បើកប្រាក់គោលនយោបាយជូនគ្រួសារយុទ្ធមិត្តជំនាន់បម្រើកងទ័ពឆ្នាំ១៩៧៨
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយទទួលបានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពីសំណាក់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ជាប្រធានកិត្តយសគណៈយុទ្ធមិត្តជំនាន់បម្រើកងទ័ពឆ្នាំ១៩៧៨ ដែលក្នុងនោះ សម្តេចកិត្តិសង អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 08:18 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌ថ្លែងអំណរគុណ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះការសម្រេចចិត្តដ៏ត្រឹមត្រូវរបស់លោកបណ្ឌិត Zelnik ដែលប្រគល់វត្ថុសិល្បៈខ្មែរទាំងនេះត្រឡប់មកជូនកម្ពុជាវិញ
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវ បណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង សកុណារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ នៅថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសារមន្ទីរជាតិកម្ពុជា បានទទួលវត្ថុសិល្បៈខ្មែរចំនួន ២៩៦វត្ថុ ពីលោកបណ្ឌិត István Zelni អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 08:16 PM)
ជំនួបពិភាក្សាការងាររវាងរដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងទេសចរណ៍ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី និង រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ ដើម្បីត្រៀមរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍អម «ភូមិហ្រ្វង់កូហ្វូន-Village Francophone» នាឱកាសនៃកិច្ចប្រជុំកំពូលហ្រ្វង់កូហ្វូនី លើកទី២០ ឆ្នាំ២០២៦
ភ្នំពេញ៖ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយទទួលបានគោលការណ៍អនុញ្ញាតពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជានឹងទទួលធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះនៃកិច្ចប្រជុំកំពូលហ្រ្វង់កូហ្វូនី លើកទី២០ ឆ្នាំ២០២៦ ខាងមុខនេះ។ ក្នុងន អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 08:15 PM)
ឯកឧត្ដម ជា សុមេធី៖ ប្រព័ន្ធគាំពារសង្គមឆ្លើយតបយេនឌ័រ គឺជាជំហានដ៏សំខាន់សម្រាប់កម្ពុជា ដើម្បីធានាបានការអភិវឌ្ឍមូលធនមនុស្សប្រកបដោយគុណភាព
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្ដម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា បានលើកឡើងថា ប្រព័ន្ធគាំពារសង្គមឆ្លើយតបយេនឌ័រ គឺជាជំហានដ៏សំខាន់សម្រាប់កម្ពុជា ដើម្បីធានាបានការអភិវឌ្ឍមូលធនមនុស្សប្រកប អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 06:06 PM)
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី២១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារស្តីពីការត្រៀមរៀបចំពិធីបុណ្យឆ្លងឆ្នាំសកល ២០២៥-២០២៦ និងការតាំងពិរព័រណ៍ម្ អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 07:48 AM)
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យការអនុវត្តតួនាទី ភារកិច្ចកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ សម្រាប់ត្រីមាសទី៤ ឆ្នាំ២០២៥!
ភ្នំពេញ៖នារសៀល ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅបញ្ជាការដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ លោកឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស ជាមេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថរាជធានីភ្នំពេញ អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 06:40 AM)
លោកស្រីអ្នកឧកញ៉ា ហេង វ៉េងហ៊ាង និងស្វាមី ឧបត្ថម្ភម៉ូតូ ១០គ្រឿង ជូនកងកម្លាំងជួរមុខទិសទី១ បន្ទាយមានជ័យ
(បន្ទាយមានជ័យ)៖ នៅថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកស្រីអ្នកឧកញ៉ា ហេង វ៉េងហ៊ាង បានផ្តល់អំណោយម៉ូតូម៉ាក (HONDA Wave) ចំនួន១០គ្រឿង ជូនដល់អង្គភាពកងទ័ពជួរមុខទិសទី១ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ចំណុះឱ្យយោធភូមិភាគទី៥ អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 06:36 AM)
ភ្នំពេញ៖ កម្ពុជាលើកកម្ពស់សារៈសំខាន់នៃព័ត៌មានស្ថិតិសម្រាប់ការគ្រប់គ្រងលើគ្រប់វិស័យ។ ប្រារព្ធប្រាំឆ្នាំម្តង ទិវាស្ថិតិពិភពលោកឆ្នាំ២០២៥ បានផ្តល់ឱកាសសម្រាប់រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រសួង ស្ថាប័ន តួអង្គទាំងអស់ដើម្បី អានបន្ត
Fri,21 November 2025 (Time 06:22 AM)
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន៖ ភូមិ-ឃុំ ណា បានចុះបញ្ជីដីធ្លីរួច ហើយទទួលបានបណ្ណកម្មសិទ្ធិស្របច្បាប់ អាចយកដីធ្លីនោះ ទៅប្រើប្រាស់ធ្វើអ្វីក៏បាន
កណ្ដាល៖ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានលើកឡើងថា ភូមិណា ឃុំណា ដែលបានចុះបញ្ជីដីធ្លីរួច ហើយទទួលបានបណ្ណកម្មសិទ្ធិស្របច្បាប់ អាចយកដីធ្លីនោះទៅប្រើប្រាស់ធ្វើអ្វីក៏បាន ប៉ុន្តែដីធ្លីណាដែលនៅក្នុងភូមិ ឃុ អានបន្ត