Tue,24 September 2024 (Time 04:36 PM)
ព្រះរាជសុន្ទរកថាព្រះមហាក្សត្រ ក្នុងឱកាសស្តេចយាងជាព្រះរាជាធិបតី ក្នុងព្រះរាជពិធីសម្ពោធវិមានរដ្ឋធម្មនុញ្ញ
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនីព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ស្ដេចយាងជាព្រះរាជាធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ក្នុងព្រះរាជពិធីសម្ពោធវិមានរដ្ឋធម្មនុញ អានបន្ត
Tue,24 September 2024 (Time 12:49 PM)
រថយន្ដធន់ធំមួយគ្រឿង ដឹកលើសទម្ងន់កំណត់ ៤២តោន ត្រូវបានពិន័យជាប្រាក់ និងឃាត់ទុក១ឆ្នាំ នៅក្រុងច្បារមន ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
Tue,24 September 2024 (Time 10:09 AM)
រដ្ឋសភាកម្ពុជា និងសភាតំណាងប្រជាជនចិនចុះកិច្ចហត្ថលេខាលើឯកសារចំនួនពីរ
ភ្នំពេញ៖ ជាលទ្ធផលសំខាន់មួយនៃដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការនិងមិត្តភាពរបស់គណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់រដ្ឋសភាកម្ពុជា ដឹកនាំដោយសម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៅប្រទេសចិន គឺការចុះហត្ថលេខាលើឯកសារចំនួន អានបន្ត
Tue,24 September 2024 (Time 10:02 AM)
សម្តេចរដ្ឋសភាធិបតី ឃួន សុដារី ៖ ការទូតសភាកម្ពុជា-ចិន មានសន្ទុះយ៉ាងខ្លាំងបានផ្តល់ផលប្រយោជន៍ឱ្យគ្នាទៅវិញទៅមក
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានបង្ហាញក្តីសប្បាយរីករាយប្រកបដោយមោទនភាព នៅពេលកិច្ចសហប្រតិបត្តិការសភាកម្ពុជា-ចិន មានសន្ទុះយ៉ាងខ្លាំងគួរឱ្យកត់សម្គាល់ អានបន្ត
Mon,23 September 2024 (Time 08:17 PM)
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ, ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ស សុខា និងលោកជំទាវ អញ្ជើញកាន់បិណ្ឌវេនទី៦ ចំនួន១៥វត្ត រួមគ្នានៅវត្តដំណាក់ហ្លួង ក្រុងបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមទីប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងលោកជំទាវ ញ៉ែម សាខន សខេង, លោកអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកស្រី កែ សួនសុភី នាព្រឹកថ្ងៃទី២ អានបន្ត
Sat,21 September 2024 (Time 06:35 PM)
ក្នុងរយៈពេល០៤ថ្ងៃនៃពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌប្រជា ពលរដ្ឋបានអញ្ជើញទៅបំពេញបុណ្យ កុសលប្រក បដោយសេចក្តីជ្រះថ្លានិងសុខសុវត្ថិភាពក្នុងមូលដ្ឋានទូទាំងខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង) ៖ ចាប់តាំងពីថ្ងៃទី១៨ខែកញ្ញាឆ្នាំ២០២៤ ដែលជាថ្ងៃប្រារព្វពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី១ រហូតមកដល់ថ្ងៃទី២១ ខែ កញ្ញាឆ្នាំ២០២៤ នេះកត់សម្គាល់ឃើញថា ប្រជា ពលរដ្ឋទាំងក្មេងចាស់ ប្រុស ស្រី ដែលមានឧបនិ ស្ស័យក្ អានបន្ត
Sat,21 September 2024 (Time 03:40 PM)
លោក អ៉ី ឈាន និងលោកស្រីបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អញ្ជើញសំណេះសំណាល ជាមួយមេភូមិ អនុភូមិ សមាជិកភូមិ និងប្រជាការពារភូមិនៅទូទាំងសង្កាត់ទូលល្វា និងសង្កាត់បរយ៉ាខាក្រុងប៉ៃលិន
(ប៉ៃលិន)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ទេសរដ្ឋមន្ត្រី អ៉ី ឈាន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តប៉ៃលិន និងលោកស្រីបណ្ឌិត បានស្រីមុំ អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន និងជាប្រធានសាខា កាកបាទក្រហមកម្ពុជាខ អានបន្ត
Sat,21 September 2024 (Time 10:39 AM)
ក្រុមហ៊ុនហុងដា នឹងបន្តពង្រីកការវិនិយោគរបស់ខ្លួន​ នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឱកាសនៃជំនួប លោក Minoru Kato នាយកប្រតិបត្តិ និងជាអនុប្រធានទទួលបន្ទុកផ្នែកម៉ូតូ នៃក្រុមហ៊ុន HONDA MOTOR CO., LTD. បានគោរពជម្រាបជូនសម្ដេចធិបតីដោយសង្ខេបអំពីវឌ្ឍនភាព និងសកម្មភាពអាជីវកម្មរបស់ក អានបន្ត
Sat,21 September 2024 (Time 10:37 AM)
រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ លើកទឹកចិត្តយុវជនជ័យលាភីនៃកម្មវិធីនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្មេយ៍ និងជប៉ុន បង្កើតមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានលើកទឹកដល់យុវជនជ័យលាភីក្នុងកម្មវិធីនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្មេយ៍ និងជប៉ុន (SSEAYP) ខិតខំបង្កើតមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិប អានបន្ត
Fri,20 September 2024 (Time 05:41 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង បើកកិច្ចប្រជុំណែនាំពីការរៀបចំពិធីបុណ្យអុំទូកនៅពាក់កណ្តាលខែតុលាខាងមុខ
(បាត់ដំបង)៖ រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង បានបើកកិច្ចប្រជុំបន្ទាន់មួយស្តីពីការណែនាំពីការត្រៀមរៀបចំពិធីបុណ្យអុំទូកប្រពៃណីខេត្តបាដំបង នៅថ្ងៃទី១៦-១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ដើម្បីអបអរសាទរពិធីបុណ្យចេញព្រះវស្សា និងការចូលរ អានបន្ត
Fri,20 September 2024 (Time 09:22 AM)
បន្ទាយមានជ័យ÷ ប្រភពពីអាជីវករក៍ដូចជាក្រុមឈ្មួញដឹកជញ្ជូន នាំទិញគ្រប់សារពើ មកពីទឹកដីថៃ បង់ពន្ធមិនគ្រប់តាមរថយន្ត សាន់យ៉ុង ដឹកទំនិញសំពីងសំពោងចេញ ពីច្រករបៀងអូរបីជាន់ ដូចជាបន្លែ ផ្លែឈើ និងគ្រឿង ម្ទេសគ្រប់ម អានបន្ត
Thu,19 September 2024 (Time 04:44 PM)
ប្រាក់ឈ្នួលកម្មករ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ គឺ២០៨ដុល្លារ ក្នុង១ខែ កើនឡើង៤ដុល្លារ បើធៀបនឹងឆ្នាំ២០២៤
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រី នៃកម្ពុជា បានឱ្យដឹងថា ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមាថ្មី របស់កម្មករសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ គឺ ២០៨ដុល្លារ ក្នុង ១ខែ កើនឡើង ៤ដុល្លារ បើប្រៀបធៀបនឹងឆ្នាំ២០២៤ ដែលមានត្រឹមតែ អានបន្ត
Thu,19 September 2024 (Time 04:42 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យគណៈប្រតិភូនៃក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃសភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបប្រចាំព្រះរាជាណាចក អានបន្ត
Thu,19 September 2024 (Time 11:04 AM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ស សុខា ៖ ការអប់រំបណ្តុះបណ្តាលបង្កើនចំណេះដឹង និងការពង្រឹងសមត្ថភាពវិជ្ជាជីវៈ ត្រូវតែធ្វើគ្មានទីបញ្ចប់
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានគូសបញ្ជាក់ថា ការអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលបង្កើនចំណេះដឹង និងការពង្រឹងសមត្ថភាពវិជ្ជាជីវៈ គឺត្រូវតែធ្វើគ្មានទីបញ្ចប់ ពោលគឺបុគ្គ អានបន្ត
Thu,19 September 2024 (Time 11:01 AM)
សម្តេចធិបតី អនុញ្ញាតឱ្យប្រធាន និងជានាយកប្រតិបត្តិមូលនិធិអាស៊ីចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោកស្រី Laurel E. Miller ប្រធាន និងជានាយកប្រតិបត្តិមូលនិធិអាស៊ី ក្ អានបន្ត
Thu,19 September 2024 (Time 10:59 AM)
សម្តេចធិបតី អនុញ្ញាតឱ្យទូតថៃ ចប់អាណត្តិចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និងជម្រាបលា
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ ឯកឧត្តម Cherdkiat Atthakor ឯកអគ្គរាជទូតព្រះរាជាណាចក្រថៃ ប្រចាំព្រះរាជាណាច អានបន្ត
Wed,18 September 2024 (Time 06:17 PM)
ចៅហ្វាយខេត្តពោធិ៍សាត់ មើលបទល្មើសនេសាទនៅព្រំ ប្រទល់ស្រុកក្រគរ និងស្រុកកណ្ដៀង ក្រោមភ្នែកលោកយូរ សុវិចិត្រ និងភុន សុវណ្ណា
ខេត្តពោធិ៍សាត់÷ បទល្មើសនេសាទនៅរដូវហាមឃាត់ក្នុងដែនសមត្ថកិច្ចមន្ត្រីរដ្ឋបាលជលផលខេត្តពោធិ៍សាត់នៃតំបន់ទន្លេសាបកំពុងកើតមានយ៉ាងគគ្រឹកគគ្រេងតាមរយៈរបាំងសាច់អួនក្រឡាញឹករាប់ពាន់ម៉ែត្រ។ បទល្មើសទាំងនេះស្ថិតក្ន អានបន្ត
Wed,18 September 2024 (Time 03:09 PM)
រថយន្ដដឹកលើសទម្ងន់៣គ្រឿង ត្រូវបានពិន័យជាប្រាក់ និងឃាត់ទុក១ឆ្នាំ ក្នុងប្រតិបត្តិការត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹកជញ្ជូនលើសទម្ងន់កម្រិតកំណត់ នៅស្រុកព្រះស្តេច ខេត្តព្រៃវែង
(ព្រៃវែង)៖ ក្រោមការចង្អុលបង្ហាញពីលោក ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន, លោក សេង ឈួន រដ្ឋលេខាធិការ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសម្របសម្រួលអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការដឹកនាំការត្រួតពិនិត្យ អានបន្ត
Wed,18 September 2024 (Time 12:38 PM)
រដ្ឋមន្ត្រី ប៉េង ពោធិ៍នា៖ គិតត្រឹមខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ ការចុះបញ្ជីយានយន្តអគ្គិសនីមាន ៣ ៦៧៦គ្រឿង ខណៈទីតាំងបញ្ចូលថាមពលអគ្គិសនីនៅទូទាំងប្រទេសមាន ២១កន្លែង
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានថ្លែងបញ្ជាក់ថា គិតត្រឹមខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤ ការចុះបញ្ជីយានយន្តអគ្គិសនីមានចំនួន ៣ ៦៧៦គ្រឿង ទីតាំងបញ្ចូល ថាមពលអគ្គិសនីនៅទូទាំងប្រទេសមាន អានបន្ត
Wed,18 September 2024 (Time 10:37 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីរៀបចំរថយន្តក្រុង ៦៥៣គ្រឿង ជិះដោយមិនបង់ប្រាក់ទៅមកតាមខេត្តក្នុងឱកាសបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញបានរៀបចំរថយន្តក្រុងចំនួន ៦៥៣គ្រឿង សម្រាប់បម្រើសេវាដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរយៈពេល ៥ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី៣០ ខែកញ្ញា ដល់ថ្ងៃទី០៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ដោយជិះមិនបង់ប្រាក់ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យភ្ អានបន្ត