រថយន្ដធន់ធំមួយគ្រឿង ដឹកលើសទម្ងន់កំណត់ ៤២តោន ត្រូវបានពិន័យជាប្រាក់ និងឃាត់ទុក១ឆ្នាំ នៅក្រុងច្បារមន ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
(កំពង់ស្ពឺ)៖ ក្រោមការចង្អុលបង្ហាញពីលោក ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន, លោក សេង ឈួន រដ្ឋលេខាធិការ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសម្របសម្រួលអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការដឹកនាំការត្រួតពិនិត អានបន្ត
រដ្ឋសភាកម្ពុជា និងសភាតំណាងប្រជាជនចិនចុះកិច្ចហត្ថលេខាលើឯកសារចំនួនពីរ
ភ្នំពេញ៖ ជាលទ្ធផលសំខាន់មួយនៃដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការនិងមិត្តភាពរបស់គណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់រដ្ឋសភាកម្ពុជា ដឹកនាំដោយសម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៅប្រទេសចិន គឺការចុះហត្ថលេខាលើឯកសារចំនួន អានបន្ត
សម្តេចរដ្ឋសភាធិបតី ឃួន សុដារី ៖ ការទូតសភាកម្ពុជា-ចិន មានសន្ទុះយ៉ាងខ្លាំងបានផ្តល់ផលប្រយោជន៍ឱ្យគ្នាទៅវិញទៅមក
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានបង្ហាញក្តីសប្បាយរីករាយប្រកបដោយមោទនភាព នៅពេលកិច្ចសហប្រតិបត្តិការសភាកម្ពុជា-ចិន មានសន្ទុះយ៉ាងខ្លាំងគួរឱ្យកត់សម្គាល់ អានបន្ត
សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ, ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ស សុខា និងលោកជំទាវ អញ្ជើញកាន់បិណ្ឌវេនទី៦ ចំនួន១៥វត្ត រួមគ្នានៅវត្តដំណាក់ហ្លួង ក្រុងបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមទីប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងលោកជំទាវ ញ៉ែម សាខន សខេង, លោកអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកស្រី កែ សួនសុភី នាព្រឹកថ្ងៃទី២ អានបន្ត
ក្នុងរយៈពេល០៤ថ្ងៃនៃពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌប្រជា ពលរដ្ឋបានអញ្ជើញទៅបំពេញបុណ្យ កុសលប្រក បដោយសេចក្តីជ្រះថ្លានិងសុខសុវត្ថិភាពក្នុងមូលដ្ឋានទូទាំងខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង) ៖ ចាប់តាំងពីថ្ងៃទី១៨ខែកញ្ញាឆ្នាំ២០២៤ ដែលជាថ្ងៃប្រារព្វពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌវេនទី១ រហូតមកដល់ថ្ងៃទី២១ ខែ កញ្ញាឆ្នាំ២០២៤ នេះកត់សម្គាល់ឃើញថា ប្រជា ពលរដ្ឋទាំងក្មេងចាស់ ប្រុស ស្រី ដែលមានឧបនិ ស្ស័យក្ អានបន្ត
លោក អ៉ី ឈាន និងលោកស្រីបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អញ្ជើញសំណេះសំណាល ជាមួយមេភូមិ អនុភូមិ សមាជិកភូមិ និងប្រជាការពារភូមិនៅទូទាំងសង្កាត់ទូលល្វា និងសង្កាត់បរយ៉ាខាក្រុងប៉ៃលិន
(ប៉ៃលិន)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ទេសរដ្ឋមន្ត្រី អ៉ី ឈាន ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តប៉ៃលិន និងលោកស្រីបណ្ឌិត បានស្រីមុំ អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន និងជាប្រធានសាខា កាកបាទក្រហមកម្ពុជាខ អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុនហុងដា នឹងបន្តពង្រីកការវិនិយោគរបស់ខ្លួន នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឱកាសនៃជំនួប លោក Minoru Kato នាយកប្រតិបត្តិ និងជាអនុប្រធានទទួលបន្ទុកផ្នែកម៉ូតូ នៃក្រុមហ៊ុន HONDA MOTOR CO., LTD. បានគោរពជម្រាបជូនសម្ដេចធិបតីដោយសង្ខេបអំពីវឌ្ឍនភាព និងសកម្មភាពអាជីវកម្មរបស់ក អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ លើកទឹកចិត្តយុវជនជ័យលាភីនៃកម្មវិធីនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្មេយ៍ និងជប៉ុន បង្កើតមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានលើកទឹកដល់យុវជនជ័យលាភីក្នុងកម្មវិធីនាវាយុវជនអាស៊ីអាគ្មេយ៍ និងជប៉ុន (SSEAYP) ខិតខំបង្កើតមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិប អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង បើកកិច្ចប្រជុំណែនាំពីការរៀបចំពិធីបុណ្យអុំទូកនៅពាក់កណ្តាលខែតុលាខាងមុខ
(បាត់ដំបង)៖ រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង បានបើកកិច្ចប្រជុំបន្ទាន់មួយស្តីពីការណែនាំពីការត្រៀមរៀបចំពិធីបុណ្យអុំទូកប្រពៃណីខេត្តបាដំបង នៅថ្ងៃទី១៦-១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ដើម្បីអបអរសាទរពិធីបុណ្យចេញព្រះវស្សា និងការចូលរ អានបន្ត
បន្ទាយមានជ័យ÷ ប្រភពពីអាជីវករក៍ដូចជាក្រុមឈ្មួញដឹកជញ្ជូន នាំទិញគ្រប់សារពើ មកពីទឹកដីថៃ បង់ពន្ធមិនគ្រប់តាមរថយន្ត សាន់យ៉ុង ដឹកទំនិញសំពីងសំពោងចេញ