ព្រះរាជសារព្រះមហាក្សត្រនៃកម្ពុជា បានកោតសរសើរស្ថាប័ននីតិប្បញ្ញត្តិ និងស្ថាប័ននីតិប្រតិបត្តិ ដែលបានសហការគ្នាយ៉ាងល្អ ក្នុងការជំរុញការអនុវត្តច្បាប់ កម្មវិធីនយោបាយ និងយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍ជាតិ
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានព្រះរាជទានព្រះរាជសារជូនរដ្ឋសភា ក្នុងឱកាសបើកបវេសនកាល សម័យប្រជុំរដ្ឋ សភាលើកទី៥ នីតិកាលទី៧ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែ អានបន្ត
ស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដាក់បទបញ្ជាឲ្យខណ្ឌទាំង១៤ ចាត់វិធានការបង្ការទប់ស្កាត់ និងបង្រ្កាបក្មេងទំនើងឲ្យមានប្រសិទ្ធភាព
ភ្នំពេញ៖ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានដាក់បទបញ្ជាឱ្យស្នងការរងទទួលដឹកនាំតាមបណ្តាខណ្ឌទាំង១៤ លោកនាយការិយាល័យជំនាញព្រហ្មទណ្ឌ ការិយាល័យជំនាញពាក់ព័ន្ធ និងលោកអធ អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ដោយពិភាក្សាលើរបៀបវារៈសំខាន់ៗចំនួន៥។
របៀបវារៈដែ អានបន្ត
អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន៖ គិតត្រឹមខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ អ្នកសារព័ត៌មានជាស្ត្រីមានចំនួនប្រមាណ១៣% នៃចំនួនអ្នកសារព័ត៌មានសរុបចំនួន ៨ ៧៣២ នាក់
ភ្នំពេញ៖ អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន៖ អ្នកសារព័ត៌មានជាស្ត្រីមានចំនួនប្រមាណ១៣% នៃចំនួនអ្នកសារព័ត៌មានសរុបចំនួន ៨ ៧៣២ នាក់ ដែលក្រសួងព័ត៌មានបានផ្តល់បណ្ណសម្គាល់អ្នកសារព័ត៌មានជូន គិតត្រឹមខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ។ អានបន្ត
ឯកឧត្តម ហង់ជួន ណារ៉ុន អញ្ជើញប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលគ្រូតន្ត្រី សម្រាប់សៀវភៅសិក្សា “តន្ត្រីរីករាយ” (សៀវភៅទី១ ដល់ទី៣)
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលគ្រ អានបន្ត
មេដឹកនាំផ្នែកវិស័យឯកជនកម្ពុជា អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង៖ វេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-វិស័យឯកជន គឺជាយន្តការកែទម្រង់សំខាន់បំផុតរបស់កម្ពុជា ខណៈបញ្ហារបស់វិស័យឯកជនជាង ៤.០០០ករណី ត្រូវបានលើកពិភាក្សា និងដោះស្រាយ ក្នុងរយៈពេល ២៥ឆ្នាំមកនេះ
ភ្នំពេញ៖ មេដឹកនាំផ្នែកវិស័យឯកជនរបស់កម្ពុជា អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានចាត់ទុកវេទិការាជរដ្ឋាភិបាល-វិស័យឯកជន (G-PSF) ថា ជាយន្តការកែទម្រង់ដ៏មានឥទ្ធិពលបំផុតមួយរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ដោយអំពាវនាវឱ្យមានកិច្ចសហការកាន់ត អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសកម្ពុជា-ឡាវ អញ្ជើញធ្វើជាសហប្រធានកិច្ចប្រជុំ លើកទី១៥ នៃគណៈកម្មការចម្រុះសម្រាប់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការទ្វេភាគីកម្ពុជា-ឡាវ នៅទីក្រុងវៀងចន្ទន៍
វៀងចន្ទន៍៖ លោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ប្រាក់ សុខុន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ២០២៥ បានអញ្ជើញធ្វើជាសហប្រធានជាមួយ លោក ថងសាវណ្ណ ភុមិវិហាន រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសឡាវ អានបន្ត
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ជួបពិភាក្សាជាមួយគណៈប្រតិភូធុរកិច្ច ឌូបៃ ដើម្បីពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងជំរុញពាណិជ្ជកម្ម និងវិនិយោគ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះយោបល់ធុរកិច្ចអាស៊ានសម្រាប់កម្ពុជា បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ លោក សាឡឹម អា អានបន្ត
ក្រុងប៉ៃលិន ខេត្តប៉ៃលិន សម្រេចបានជោគជ័យថ្មីមួយទៀតនៅក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ ដោយបានប្រែក្លាយជាជ័យលាភី “ទីក្រុងទេសចរណ៍គ្មានផ្សែងបារី”
ប៉ៃលិន៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ រួមជាមួយលោកជំទាវវេជ្ជបណ្ឌិត ម៉ារីយ៉ាណា ទ្រីយ៉ាស ប្រធានអង្គការសុខភាពពិភពលោកប្រចាំកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រក អានបន្ត
ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) សន្យាបន្ដជួយជំរុញការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានទទួលជួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយ លោកស្រី Yasmin Siddiqi នាយិកាថ្មី នៃធនាគា អានបន្ត
អគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលក្រសួងមហាផ្ទៃ រៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការប្រើប្រាស់កម្មវិធីព័ត៌មានវិទ្យាសម្រាប់ទទួលពាក្យស្នើសុំ និងផ្តល់សេវារដ្ឋបាលតាមប្រព័ន្ធអនឡាញនៅការិយាល័យច្រកចេញចូលតែមួយនៅខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ អគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលស្តីពីការប្រើប្រាស់កម្មវិធីព័ត៌មានវិទ្យាសម្រាប់ទទួលពាក្យស្នើសុំ និងផ្តល់សេវារដ្ឋបាលតាមប្រព័ន្ធ អានបន្ត
ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តសៀមរាប រៀបចំវេទិកាផ្សព្វផ្សាយ និងពិគ្រោះយោបល់ របស់ក្រុមប្រឹក្សាខេត្តសៀមរាប អាណត្តិទី៤ នៅស្រុកអង្គរជុំ
សៀមរាប៖ នៅថ្ងៃទី២៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅបរិវេណវត្ត បត់ ឃុំដូនពេង ស្រុកអង្គរជុំ ខេត្តសៀមរាប ឯកឧត្តម លី សំរិទ្ធ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និង លោក នាក់ ណេរ៉ុន អភិបាលរងខេត្ត តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម ប្រា អានបន្ត
ក្រសួងបរិស្ថាន បើក«វេទិកាកេសរកូលជាតិលើកទី៥» ដែលមានការតាំងបង្ហាញពីប្រភេទកេសរកូលជាច្រើនប្រភេទ រួមទាំងផលិតផលជីវៈចម្រុះ រយៈពេល៣ថ្ងៃដោយចាប់ពីថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា នេះ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងបរិស្ថាន និងដៃគួរពាក់ព័ន្ធ បានបើក«វេទិកាកេសរកូលជាតិលើកទី៥» ដែលមានរយៈពេល៣ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ដែលមានការតាំងបង្ហាញពីប្រភេទកេសរកូលព្រៃ កេសរកូលបង្កាត់ ប្រភេទប្រទាល និ អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថាន និង ឯកឧត្តម អ៊ីហ្គោរ៍ ឌ្រីសម៉ាន់ (Igor DRIESMANS) ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសហភាពអឺរ៉ុបប្រចាំកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធ អានបន្ត
រដ្ឋមន្រ្តី ជា វ៉ាន់ដេត អញ្ជើញថ្លែងសុន្ទរកថាគន្លឹះក្នុងពិធីបើកសន្និសីទថ្នាក់ជាតិស្ដីពីបញ្ជាសិប្បនិម្មិតសម្រាប់ការអប់រំ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ “បញ្ញាសិប្បនិម្មិតសម្រាប់អនាគតនៃការអប់រំនៅកម្ពុជា”
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ (ក.ប.ទ.) បានអញ្ជើញថ្លែងសុន្ទរកថាគន្លឹះក្នុងពិធីបើកសន្និសីទថ្នាក់ជាតិស្ដីពីបញ្ជាសិប្បនិម្មិតសម្រាប់ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី ប៉េង ពោធិ៍នា៖ កម្ពុជា ប្តេជ្ញាធ្វើការជាមួយដៃគូទាំងអស់ ដើម្បីជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យយានយន្ត ដែលគាំទ្រដល់កំណើនក្នុងតំបន់ និងលើកកម្ពស់និរន្តរភាពបរិស្ថាន
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានបញ្ជាក់ជាថ្មីពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់កម្ពុជា ក្នុងការធ្វើការជាមួយដៃគូទាំងអស់ ដើម្បីជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យយានយន្ត ដែលគាំទ្រដល់កំណើនក្នុងតំបន់ ក អានបន្ត
វេទិកាសាធារណៈនៅខណ្ឌ៧មករា មានសំណូមពរជាលាយលក្ខណ៍អក្សរ ចំនួន៧ច្បាប់ ដែលអាជ្ញាធររាជធានី នឹងធ្វើការដោះស្រាយជូនប្រជាពលរដ្ឋ
ភ្នំពេញ៖ លោក ម៉ប់ សារិន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សារាជធានីភ្នំពេញនិងលោកស្រី តិមា វិច្ឆិកាល អភិបាលរង តំណាងលោក ឃួង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងវេទិកាផ្សព្វផ្សាយ និងពិគ្រោះយោបល់របស់ក្រុមប្រឹក្សារា អានបន្ត
ក្រសួងសាធារណការ នឹងបិទចរាចរណ៍រយៈពេលខ្លីៗ លើកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ២ ដើម្បីរំកិលធ្នឹមស្ពាននៃគម្រោងសាងសង់ស្ពានឆ្លងកាត់ទន្លេបាសាក់ (ចាក់អង្រែក្រោម-ព្រែកប្រា)
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានប្រកាសឱ្យដឹងថា តំបន់ការដ្ឋានសាងសង់ស្ពានឆ្លងកាត់ទន្លេបាសាក់ (ចាក់អង្រែក្រោម-ព្រែកប្រា) ផ្នែកខាងលិច នៅចន្លោះ សសរស្ពានទី៥ កាត់រំលងផ្លូវជាតិលេខ២ (ក្បែរសាលា ACE) នឹ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពត ជំរុញសមាគមអង្គការសង្គមស៊ីវិលនិងសហគមន៍សហជីព ឱ្យបន្តរួមគ្នាអភិវឌ្ឍន៍ខេត្ត
កំពត៖ ថ្លែងនៅក្នុងវេទិកាពិគ្រោះយោបល់ ជាមួយសមាគម អង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល សហគមន៍ និងសហជីពនានាក្នុងខេត្តកំពត នៅសាលប្រជុំខេត្ត នាព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ លោក អ៊ឹង ឆាយ អភិបាលរងខេត្តកំពត បានលើកឡើង អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួម រំលែក ទុក្ខដល់គ្រួសារសព រងគ្រោះដោយសោកនាដកម្មដ៏សាហាវយង់ឃ្នង សម្លាប់ជីវិតមនុស្ស ៩នាក់ នៅស្រុកស្ទឹងត្រង់
កំពង់ចាម៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃ គណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម រួមដំណើរដោយថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ នៃរដ្ឋបាលខេត្ត, កងកម្លំាងមានសមត្ថកិច្ច, អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន និ អានបន្ត