Sat,15 February 2025 (Time 10:55 PM)
ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី រំឭកប្រសាសន៍សម្តេចតេជោ “អ្នកជំនាន់មុនស្វែងរក និងនាំមកនូវសន្តិភាព ហើយអ្នកជំនាន់ក្រោយជាអ្នកថែរក្សា ការពាតសុខសន្តិភាព”
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី សមាជិកគណៈអចិន្រ្តៃយ៍គណៈកម្មាធិការកណ្តាល និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋាន ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញប្រកាសបញ្ចូលថ្មី សមាជិក សមាជិកា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ក្នុងឃុំព្រះនិព អានបន្ត
Sat,15 February 2025 (Time 03:42 PM)
លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ​ សមាជិក​ សមាជិការ​ នៃ​សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​ការពារ​កូនខ្មែរ​  ទូទាំង​រាជធានី​/ខេត្ត​ ចេញញត្តិថ្កោលទោសយ៉ាងដាច់អហង្ការ ចំពោះគម្រោងវាយប្រហារដោយដ្រូន ចូលភូមិគ្រឹះរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន
លោក ស្រុង វ៉ាន់ណូ ក្នុងនាមជាថ្នាក់ដឹកនាំ​ សមាជិក​ សមាជិការ​ នៃ​សហព័ន្ធ​សហជីព​កម្ពុជា​ការពារ​កូនខ្មែរ​  ទូទាំង​រាជធានី​/ខេត្ត​ សូម​គាំទ្រ​យ៉ាង​ពេញ​ទំហឹង​ក្នុង​ការចេញ​ ញត្តិ​ថ្កោលទោស​ ក្រុម​ជ្រុលនិយម​​គ អានបន្ត
Fri,14 February 2025 (Time 01:27 PM)
កម្ចីអនឡាញខុសច្បាប់! រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ ណែនាំពលរដ្ឋកុំសង បើគេរករឿងប្ដឹងមកសមត្ថកិច្ច
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងករណីកម្ចីអនឡាញខុសច្បាប់ ឯកឧត្តមអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានណែនាំប្រជាពលរដ្ឋកុំសងតែម្ដង បើសិនជាមានការរករឿងណាមួយ ត្រូវប្តឹងមកសមត្ថកិច្ចភ្លាមៗ។ ការលើកឡើងរបស់ ឯកឧត្ត អានបន្ត
Fri,14 February 2025 (Time 12:59 PM)
គម្រោងលើកកម្រិតគុណភាពផ្លូវជាតិលេខ៤៨ សម្រេចលទ្ធផល ៨៥,១២%
ភ្នំពេញ៖ គម្រោងលើកកម្រិតគុណភាពផ្លូវជាតិលេខ៤៨ សម្រេចលទ្ធផល ៨៥,១២% ហើយ គិតត្រឹមថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះ។ ផ្លូវជាតិលេខ៤៨ មានប្រវែងសរុប ១៤៨,០៣៨គីឡូម៉ែត្រ ដែលតភ្ជាប់ពីផ្លូវជាតិលេខ៤ ឆ្ពោះទៅខេត្តកោះ អានបន្ត
Fri,14 February 2025 (Time 10:40 AM)
សម្តេចបវរធិបតី អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងសន្និបាតបូកសរុបសកម្មភាព និងលទ្ធផលការងារចុះមូលដ្ឋានប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញជាអធិបតីសន្និបាតបូកសរុបសកម្មភាព និងលទ្ធផលការងារចុះមូលដ្ឋានប្រចាំឆ្នាំ២០២៤ និង អានបន្ត
Fri,14 February 2025 (Time 09:47 AM)
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត តំណាងសម្ដេចកិត្ដិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប្រគល់ថវិកាចំនួន ៥លានដុល្លារ ជូនមន្ទីរពេទ្យ ហ្លួងម៉ែ
ភ្នំពេញ៖ កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលមាន សម្ដេចព្រះមហាក្សតី្រ មុនិនាថ នរោត្ដម សីហនុ ព្រះវីររាជមាតាជាតិខ្មែរ គង់ប្រថាប់ជាប្រធានកិត្ដិយស និងសម្ដេចកិត្ដិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ជាប្រធាន នៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ អានបន្ត
Fri,14 February 2025 (Time 09:40 AM)
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី អញ្ជើញជាអធិបតីបិទកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារយុវជន និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្ត កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅបន្ត
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីបិទកិច្ចប្រជុំបូកសរុបលទ្ធផលការងារយុវជន អានបន្ត
Thu,13 February 2025 (Time 03:55 PM)
ក្រសួងការងារក្រើនរំឭកឱ្យនិយោជកពង្រឹងវិធានការបង្ការអគ្គិភ័យ និងការលើកកម្ពស់សុវត្ថិភាពនិងសុខភាពការងាររបស់កម្មករនិយោជិកនៅតាមសហគ្រាស គ្រឹះស្ថាន
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ នាថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានចេញសេចក្ដីណែនាំស្ដីពីការក្រើនរំឭកពីការពង្រឹងវិធានការបង្ការអគ្គិភ័យ និងការលើកកម្ពស់សុវត្ថិភាពនិងសុខភាពការងាររបស់កម្មក អានបន្ត
Thu,13 February 2025 (Time 01:59 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន និងអគ្គនាយិកាវិទ្យាស្ថានអាស៊ី-ប៉ាស៊ីហ្វិក ចុះ MOU រួមគ្នាដើម្បីត្រៀមចាប់ផ្តើមអនុវត្តន៍ការរៀបចំសន្និសីទកំពូលប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអាស៊ីលើកទី២០ នៅលើទឹកដីអង្គរ-សៀមរាប
(ភ្នំពេញ)៖ លោក នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានទទួលជួបប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ លោកស្រី Philomena Gnanapragasam អគ្គនាយិកា វិទ្យាស្ថានអាស៊ី-ប៉ាស៊ីហ្វិក សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសោតទស្សន៍ (A អានបន្ត
Thu,13 February 2025 (Time 10:36 AM)
រដ្ឋមន្រ្តី ប៉េង ពោធិ៍នា ដឹកនាំប្រតិភូក្រសួង ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈកម្មការទី៩ ព្រឹទ្ធសភា
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៅថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បានដឹកនាំប្រតិភូក្រសួង ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយប្រតិភូគណៈកម្មការសាធារណការ ដឹកជញ្ជូន អាកាសចរណ៍ស៊ីវ អានបន្ត
Wed,12 February 2025 (Time 10:20 PM)
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហេង សួរ៖ គណៈកម្មាធិការជាតិបណ្តុះបណ្តាល បានដាក់ចេញនូវទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ ចំនួន ៤ចំនុច
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការជាតិបណ្តុះបណ្តាល ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំ អានបន្ត
Wed,12 February 2025 (Time 02:02 PM)
អយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តត្បូងឃ្មុំ កំពុងស្រាវជ្រាវបន្ថែមទៅលើពាក្យចចាមអារាមថា "ដោះលែងអ្នកផលិតកាំបិតឱ្យបានត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ" ជាថ្នូរនឹងប្រាក់ចំនួន ៥.៥០០ដុល្លារ
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ៖ អ្នកនាំពាក្យអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តត្បូងឃ្មុំ បានបញ្ជាក់ថា អយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តត្បូងឃ្មុំ នឹងធ្វើការស្រាវជ្រាវបន្ថែមទៅលើពាក្យ ចចាមអារាម ដែលបានលើកឡើងថា "ដោះលែងអ្នកផលិតកាំបិតឱ្យបានត្ អានបន្ត
Wed,12 February 2025 (Time 11:39 AM)
កម្ពុជា-ហ្វីលីពីន ប្ដេជ្ញាអនុវត្តតាមអនុស្សរណៈស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទេសចរណ៍ ឆ្នាំ២០២៥-២០២៨
ហ្វីលីពីន៖ នាឱកាសអមដំណើរសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការនៅសាធារណរដ្ឋហ្វីលីពីន ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងលោកស្រី MA. ESPERANZA CHRISTINA អានបន្ត
Wed,12 February 2025 (Time 10:51 AM)
ក្រសួងមហាផ្ទៃ បើកសន្និបាតត្រួតពិនិត្យលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥
ភ្នំពេញ៖ នៅទីស្ដីការក្រសួងមហាផ្ទៃ នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តមអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីបើកសន្និបាតត្រួតពិនិត អានបន្ត
Tue,11 February 2025 (Time 08:34 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដឹកនាំគណៈប្រតិភូ មកដល់កម្ពុជាវិញហើយ ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព ក្រោយបញ្ចប់ដំណើរបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ នៅហ្វីលីពីន
ភ្នំពេញ៖ នៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិភ្នំពេញ នារាត្រីថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានអញ អានបន្ត
Tue,11 February 2025 (Time 04:24 PM)
គណៈកម្មការទី១ នៃរដ្ឋសភា ចុះសិក្សាស្វែងយល់ពីវឌ្ឍនភាពការងារនៅខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ គណៈប្រតិភូគណៈកម្មកាសិទ្ធិមនុស្ស ទទួលពាក្យបណ្តឹង និងអង្កេត និងអធិការកិច្ច នៃរដ្ឋសភា (គណៈកម្មការទី១) ដឹកនាំដោយ លោក សរ ចំរុង ប្រធានគណៈកម្មការ និងលោក លោកស្រី តំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលខេត្តបាត់ដំបង នាព អានបន្ត
Mon,10 February 2025 (Time 07:36 PM)
រដ្ឋមន្ត្រី ប៉េង ពោធិ៍នា ណែនាំឱ្យប្រធានមន្ទីរសាធារណការខេត្តកណ្តាលដែលទើបតែងតាំងថ្មី ត្រូវប្រកាន់ខ្ជាប់នូវកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង និងបំពេញការងារប្រកបដោយភាពបុរេសកម្ម
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីផ្ទេរ និងប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងប្រធានមន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនខ អានបន្ត
Mon,10 February 2025 (Time 04:25 PM)
លោក អ៉ី ឈាន ផ្សព្វផ្សាយពីលទ្ធផលនៃសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាលលើកទី៤៥ របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅខេត្តប៉ៃលិន
(ប៉ៃលិន)៖ លោក អ៉ី ឈាន សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្ដាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខេត្តប៉ៃលិន បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយសេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីលទ្ធផលនៃសន្និបាត អានបន្ត
Mon,10 February 2025 (Time 04:19 PM)
ទីតាំងរមណីយដ្ឋានភ្នំសំពៅ​ ត្រូវអាជ្ញាធរសាងសង់សួនច្បារ និងពង្រីកផ្លូវសំដៅលើកកម្ពស់សោភ័ណភាពបរិស្ថាន បង្កើនការទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរ
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នាថ្ងៃទី៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញរៀបចំពិធីក្រុងពាលីបើកការដ្ឋានសាងសង់សួនច្បារ និងពង្រីកផ្លូវចូលរមណីយដ្ឋានភ្នំសំពៅ មានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងភូមិសំពៅកើត ឃុំភ្ន អានបន្ត
Mon,10 February 2025 (Time 09:12 AM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឲ្យប្រតិភូវិទ្យាស្ថានស្រាវជ្រាវសេដ្ឋកិច្ចសម្រាប់កិច្ចការអាស៊ាន និង អាស៊ីបូព៌ា (ERIA)
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អនុញ្ញាតឲ្យប្រតិភូវិទ្យាស្ថានស្រាវជ្រាវសេដ្ឋកិច្ចសម្រាប់កិច្ចការអាស៊ាន និង អាស៊ អានបន្ត