Thu,05 December 2024 (Time 12:14 AM)
តំណាងរដ្ឋមន្ត្រី ប៉េង ពោធិ៍នា អនុញ្ញាតឱ្យប្រតិភូក្រុមហ៊ុន វីវ៉ាតយូធីន ខនស្រ្តាក់សិន ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ហេង ណន រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏លោក ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈប្រតិភូក្រុមហ៊ុន វីវ៉ាតយូធីន ខនស្រ្តាក់សិន ឯ.ក (Wi អានបន្ត
Thu,05 December 2024 (Time 12:10 AM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ចាត់តំណាងនាំយកថវិកាផ្តល់ជូនភរិយាទីប្រឹក្សាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជាវិទ្យាល័យថ្មគោល ដែលជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចណ៍កំពុងសម្រាកព្យាបាលមន្ទីរ
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត នារសៀលថ្ងៃទី៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានចាត់ឱ្យលោក ផេង សិទ្ធី សមាជិកគណៈកម្មាធិការសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្ត អានបន្ត
Wed,04 December 2024 (Time 10:40 AM)
នាយករដ្ឋមន្ត្រីឡាវ និងភរិយា បានអញ្ជើញដល់កម្ពុជា ដើម្បីបំពេញទស្សនកិច្ចរយៈពេល២ថ្ងៃ
ភ្នំពេញ៖ នាយករដ្ឋមន្ត្រីឡាវ និងភរិយា អញ្ជើញដល់កម្ពុជា ដើម្បីបំពេញទស្សនកិច្ចរយៈពេលពីរថ្ងៃ នាព្រឹកថ្ងៃទី០៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤។ ការអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចនៅកម្ពុជា ធ្វើឡើងតបតាមការអញ្ជើញរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី អានបន្ត
Tue,03 December 2024 (Time 08:43 PM)
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយ ឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះ និងផ្តល់យោបល់ ដើម្បីពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ ៖ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំជាមួយឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះ និងផ្តល់យោបល់ ដើម្បីពិភាក្សាការងារ និងផ្លាស់ប្តូរយោបល់ នាព្រឹកថ្ងៃទី៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០ អានបន្ត
Sat,30 November 2024 (Time 08:27 AM)
មន្រ្តីនគរបាលក្នុងផែនជំនាញចុះត្រួតពិនិត្យ​ ពង្រឹងការងារច​រាចរណ៍ផ្លូវគោកនៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុក
(បាត់ដំបង)កាលពីថ្ងៃទី២៩ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤​ អនុវត្តតាមយោ បល់ដឹកនាំរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ដា ញ់​ អេងប៊ុនចាន់​ ស្នងការនៃស្នង ការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ ដំបង​លោកវរសេនីយ៍ឯក ប៉ូវ វណ្ណឌី ស្នងការរងផែន ការងារនគ អានបន្ត
Fri,29 November 2024 (Time 08:46 PM)
ភូមិអភិវឌ្ឍបឹងជង្រុកតេជោឈ្នះ ឈ្នះ គឺជាសមិទ្ធផលនៃការប្រើប្រាស់គោលនយោបាយឈ្នះ ឈ្នះ ចំនួន២ដង នៅកន្លែង​តែមួយរបស់សម្តេចតេជោ
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ៖ ក្នុង​ឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធី “សម្ពោធសមិទ្ធផលនានានៅតំបន់អភិវឌ្ឍន៍បឹងជង្រុកតេជោឈ្នះ ឈ្នះ” នៅព្រឹក​ថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២៤​ ក្នុង​ស្រុកម៉ាឡៃ​ ខេត្ត​បន្ទាយ​មានជ័យ សម្តេច​បវរ អានបន្ត
Fri,29 November 2024 (Time 01:52 PM)
សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ឲ្យពលរដ្ឋជឿជាក់លើរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការដោះបញ្ហាទំនាស់ដីធ្លី
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ៖ ក្នុងឱកាសអញ្ជើញសម្ពោធសមិទ្ធផលនានា នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យនៅព្រឹកថ្ងៃ២៩ វិច្ឆិកា សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានអំពាវនាវឲ្យប្រជាពលរដ្ឋដែលមានបញ្ហាដីធ្លី ត្រូវជឿជាក់លើរា អានបន្ត
Thu,28 November 2024 (Time 07:16 PM)
(ភ្នំពេញ)៖ នៅក្នុងបាឋកថាស្តីពី «ភាពជាអ្នកដឹកនាំ នវានុវត្តន៍ និងគុណាធិបតេយ្យក្នុងរដ្ឋបាលសាធារណៈ» នៅវិមាន ៧មករា នារសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤នេះ លោក ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងម អានបន្ត
Thu,28 November 2024 (Time 03:32 PM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំអំណោយចែកជូនពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយជំងឺអេដស៍ ក្នុងទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ ធ្នូ ក្រោមប្រធានបទ «សិទ្ធិជាមាគ៌ាឆ្ពោះទៅបញ្ចប់អេដស៍»
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានក្រុមការងារឥស្សរជនឆ្នើមថ្នាក់ជាតិ នៃថ្នាក់សាខាខេត្តបាត់ដំបង នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សួរសុខទុក្ខ អ្នកផ្ទុកមេរោគអេដស៍ចំន អានបន្ត
Thu,28 November 2024 (Time 10:17 AM)
ព្រះមហាក្សត្រ បានយាងចាកចេញពីរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីបំពេញព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ នៅប្រទេសវៀតណាម
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានយាងចាកចេញពីប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីបំពេញព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ អានបន្ត
Thu,28 November 2024 (Time 10:01 AM)
ក្រសួងការបរទេសជូនព័ត៌មានពាក់ព័ន្ធ ព្រះរាជដំណើរដំណើទស្សនកិច្ច របស់ព្រះមហាក្សត្រទៅកាន់ប្រទេសវៀតណាម
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេច ព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នឹងយាងបំពេញព្រះរាជទស្សនកិច្ចផ្លូវរដ្ឋ នៅប្រទេសវៀតណាម ពីថ្ងៃទី២៨-២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤។ ព្រះរាជដំណ អានបន្ត
Wed,27 November 2024 (Time 02:30 PM)
គណៈប្រតិភូព្រះមន្រ្តីសង្ឃខ្មែរក្រោម ខេត្តត្រាវិញ និមន្តជួបសំណេះសំណាលជាមួយសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ព្រះមន្ត្រីសង្ឃខ្មែរក្រោម ចំនួន៦ព្រះអង្គ នៃខេត្តត្រាវិញ សាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម ដឹកនាំដោយព្រះតេជព្រះគុណថាច់ ញ៉ឹក ព្រះចៅអធិការវត្តពោធិគិរីវង្សារាម ហៅវត្ត អានបន្ត
Wed,27 November 2024 (Time 02:11 PM)
ក្រសួងសាធារណការ ណែនាំគ្រប់ស្ថានីយទាំងអស់ ត្រូវរៀបចំផែនការសកម្មភាពចុះត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹកជញ្ជូនធុនធ្ងន់ នៅតាមផ្លូវវាង ឬតាមច្រកព្រំដែននានា ក្នុងដែនសមត្ថកិច្ចរបស់ខ្លួន
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម សេង ឈួន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការបូកសរុបលទ្ធផលការងារ ១០ខែ និងពង្រឹងការអនុវត្តការងារត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹ អានបន្ត
Wed,27 November 2024 (Time 10:59 AM)
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឱកាសទទួលជួប ឯកឧត្តម Park Jung-Wook ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ នារសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្ អានបន្ត
Wed,27 November 2024 (Time 10:57 AM)
សម្តេចបវរធិបតី ៖ ករណីវិវាទដីធ្លី មិនត្រូវអង្គុយចាំបក់ផ្សែង ត្រូវតែពន្លត់ភ្លើងជាបន្ទាន់
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជា បានថ្លែងថា ករណីវិវាទដីធ្លី មិនត្រូវអង្គុយចាំបក់ផ្សែងទៀតឡើយ គឺត្រូវតែពន្លត់ភ្លើងជាបន្ទាន់ ព្រោះអាណត្តិទី ៧នេះ រាជរដ្ឋាភិបាល ដាក់ចេញគោលដ អានបន្ត
Wed,27 November 2024 (Time 10:53 AM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ហ៊ុន ម៉ានី អំពាវនាវបណ្ដាក្រសួងស្ថាប័ន ត្រូវបន្ដបុរេសកម្មលើការងារពង្រឹងរចនាសម្ព័ន្ធ ទាំងក្របខ័ណ្ឌមន្ដ្រី និងការរៀបចំក្រសួង
ភ្នំពេញ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ហ៊ុន ម៉ានី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងជាប្រធានគណៈកម្មការវាយតម្លៃអង្គភាពផ្តល់សេវាសាធារណៈថ្នាក់ជាតិ បានអំពាវនាវដល់បណ្ដាក្រសួងស្ថាប័នទាំងអស់ ត្រូវបន្ដបុរេសកម្មលើការងារពង អានបន្ត
Tue,26 November 2024 (Time 02:46 PM)
សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឱ្យរដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការពារប្រទេសវៀតណាម ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ ហ្វាន វ៉ាន់ យ៉ាង រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការ អានបន្ត
Tue,26 November 2024 (Time 02:44 PM)
សម្តេចធិបតី៖ កម្ពុជា ផ្តល់ភាពជាម្ចាស់អាជីវកម្មបរទេស ១០០% ដោយមិនមានការរឹតបន្តឹង លើប្រាក់ចំណេញ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានឲ្យដឹងថា កម្ពុជា ផ្តល់ជូននូវភាពជាម្ចាស់អាជីវកម្មបរទេស ១០០ ភាគរយ ដោយមិនមានការរឹតបន្តឹងលើប្រាក់ចំណេញ និងការផ្ញើដើមទុនត្រឡប់ទៅវិញនោះទេ នេះជាច អានបន្ត
Tue,26 November 2024 (Time 02:41 PM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ស សុខា ជំរុញឱ្យបង្កើនការអប់រំផ្សព្វផ្សាយ និងអនុវត្តច្បាប់ឱ្យបានម៉ឺងម៉ាត់ ដើម្បីកាត់បន្ថយគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍!
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងនាមជាប្រធានគណ:កម្មាធិការជាតិសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានខ្វាយខ្វល់ចំពោះសេចក្តីសុខ និងអាយុជីវិតរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ដែល អានបន្ត
Tue,26 November 2024 (Time 02:38 PM)
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ លោកតាន់ស្រ៊ី​ មីសែល យ៉ាវ( Tan Sri Micheal Yeoh) ប្រធានវិទ្យាស្ថានយុទ្ធ អានបន្ត