នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត កោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង របស់កងកម្លាំងនគរបាលគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ គ្រប់ជំនាញ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីបើកសន្និបាតបូកសរុបសភាពការណ៍ និងលទ្ធផលកិច្ចប្រតិបត្តិការក្នុងការរក អានបន្ត
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ទៀ សីហា ឱ្យពលរដ្ឋមើលការអភិវឌ្ឍពិតប្រាកដរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ល្អជាងជឿលើព័ត៌មានបំផុសរបស់ក្រុមជ្រុលនិយមពីក្រៅប្រទេស
ភ្នំពេញ ៖ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ទៀ សីហា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ បានផ្ញើសារទៅកាន់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរគ្រប់រូប ទាំងក្នុងនិងក្រៅប្រទេស ឱ្យងៀកមកមើលអំពីស មិទ្ធផល នៃការកសាងអភិវឌ្ឍ ប្រទេសពិតប្រាកដ របស់រាជរដ្ឋាភិ អានបន្ត
ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តព្រៃវែង បំភ្លឺលម្អិតហេតុការណ៍ផ្ទុះអាវុធពេលកំពុងបំពេញប្រតិបត្តិការតាមករណីចាប់ជំរិត នៅចំណុចកអណ្ដើក ស្រុកកំពង់ត្របែក
(ភ្នំពេញ)៖ ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តព្រៃវែង នៅថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានចេញសេចក្ដីបំភ្លឺព័ត៌មានលម្អិត អំពីហេតុការណ៍ផ្ទុះអាវុធដោយកម្លាំងនាយកដ្ឋាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌ ពេលកំពុងបំពេញប្រតិបត្តិការតាមស្រាវជ អានបន្ត
ចាប់ខ្លួនថៅកែហាងខារ៉ាអូខេមួយនៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ បញ្ជូនទៅតុលាការ ក្រោយរកឃើញគ្រឿងញៀនជាច្រើនកញ្ចប់
កំពង់ស្ពឺ៖ ស្ត្រីម្នាក់ដែលគេស្គាល់ថា ជាម្ចាស់ហាងខារ៉ាអូខេយីហោ(បុប្ផាទិព្វ) ត្រូវបានកម្លាំងអាវុធហត្ថចាប់ខ្លួនបញ្ជូនទៅតុលាការ ក្រោយសង្ស័យថា បានចែកចាយ និងជួញដូរគ្រឿងញៀនយ៉ាងសកម្មនៅក្នុងភូមិសាស្ត្រ ឃុំត្រែ អានបន្ត
ផ្ទុះអាវុធជាច្រើនគ្រាប់នៅជិតផ្សារកអណ្តើក មានអ្នករងរបួសធ្ងន់និងស្រាល ក្នុងខេត្តព្រៃវែង
ព្រៃវែង ៖ មានករណីភ្ញាក់ផ្អើលមួយបានកើតឡើងនៅជិតផ្សារកអណ្តើក ខេត្តព្រៃវែង ដោយសមត្ថកិច្ចបានផ្ទុះអាវុធជាច្រេីនគ្រាប់ និងបណ្តាលឲ្យរថយន្តម៉ាក Starex ពណ៌ស ស្លាកលេខ ភ្នំពេញ2BS-0374 បែកកញ្ចក់ផ្នែកខាងក្រោយ និងផ្ អានបន្ត
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង ប្រារព្ធទិវាជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស ១២ ធ្នូ លើកទី១៨ ក្រោមប្រធានបទ «កម្ពុជាប្រឆាំងដាច់ខាតអំពើជួញដូរមនុស្សគ្រប់ទម្រង់ និងគ្រប់មធ្យោបាយក្នុងយុគសម័យឌីជីថល»
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្សខេត្តបាត់ដំបង នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានដឹកនាំមន្ត្រីរាជការ ប្រារព្ធទិវាជាតិ ប្រយុទ្ធប្រឆ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា អញ្ជេីញសំណេះសំណាល និងចែកវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅឃុំខ្សាច់អណ្តែត ស្រុកឆ្លូង
ខេត្តក្រចេះ ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្រ្តី នៃក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះ បានអញ្ជេីញជាអធបតី ក្នុងពិធីសំណេះសំណាល និងចែកវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឱ្យប្រធានប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនប្លុកឆេន ជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អនុញ្ញាតឱ្យលោក គ្រីសស ឡាសិន (Chris Larsen) ប្រធានប្រតិបត្តិ សហស្ថាបនិក និងជាអតីតនាយកប្រតិបត្តិរបស់ក្ អានបន្ត
កម្ពុជាសម្រេចបង្កើត ស្ថានឯកអគ្គរាជទូតនៅទីម័រឡេស្ដេ
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បានសម្រេចបង្កើត ស្ថានឯករាជអគ្គរាជទូតកម្ពុជា ប្រចាំសាធារណរដ្ឋប្រជាធិបតេយ្យទីម័រឡេស្តេ ដែលមាននិវេសនដ្ឋាន នៅទីក្រុងឌីលី ។ នេះបើតាមអនុក្រឹត្យរបស់
សម្ដេចកិតិ្តព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន តែងតែយកចិត្តទុកដាក់គិតគូរ អំពីសុខទុក្ខរបស់ប្រជាពលរដ្ឋដែលរងគ្រោះ និងងាយរងគ្រោះបំផុត នៅគ្រប់ទីកន្លែង ដោយមិនប្រកាន់និន្នាការនយោបាយ ពូជសាសន៍ ឬសាសនាអ្វីឡើយ
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា ប្រធានគណ:កម្មាធិការសាខា បានចាត់អោយ ឯកឧត្តម ទូច ឆៃ នាយកសាខា រួមជាមួយ មន្ត្រីអនុសាខាស្រុក ក្រុមកាកបាទក្រហមកម្ពុជាឃុំ និងអ្នកស្ម័គ្រចិត្តភូមិ បានអ អានបន្ត
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារ និងពិភាក្សាអំពីដំណើរការរៀបចំវេទិការវាងរាជរដ្ឋាភិបាល និងរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍតាមបែបប្រជាធិបតេយ្យនៅថ្នាក់ក្រោមជាតិ ( អានបន្ត
វេទិកាសាធារណៈនៅស្រុកមោងឫស្សី ទទួលបានសំណូមពរពីពលរដ្ឋ ៦ករណី មន្ត្រីជំនាញបានដោះស្រាយជូនភ្លាមៗ
(បាត់ដំបង)៖ លោក អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក សឿម ប៊ុនរិទ្ធ អភិបាលរងខេត្ត តំណាងលោក សុខ លូអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង រួមទាំងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានរៀបចំវេទិកាផ្សព្វផ អានបន្ត
នៅដើមឆ្នាំ២០២៥ អាជ្ញាធររាជធានីភ្នំពេញ នឹងដាក់ឲ្យដំណើរការផ្លូវថ្មើរជើង (Walk Street) តាមបណ្តោយមាត់ទន្លេ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានលើកឡើងថា នៅចុងខែមករា ២០២៥ខាងមុខ ត្រូវតែដាក់ឲ្យដំណើរការផ្លូវថ្មើរជើង (Walk street) តាមបណ្តោយមាត់ទន្លេ ចាប់មុខប្រៃសណីយ៌កម្ពុជា រហូតដល់មុខព្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញជួបប្រជុំពិភាក្សាជាមួយបងប្អូនអាជីវករផ្សារបឹងឈូក
(បាត់ដំបង)នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារប្រជុំពិភាក្សាជាមួយបងប្អូនអាជីវករផ្សារបឹងឈូកអំពីការជ្រើសរើស គណៈកម្មការសម្រាប់គ្រប់ អានបន្ត
ក្រុមប្រឹក្សាខេត្តបាត់ដំបង បើកវេទិកាសាធារណៈ នៅក្រុងបាត់ដំបង ទទួលបានសំណូមពរ និងទុក្ខកង្វល់ពីប្រជាពលរដ្ឋ១២ករណី បានធ្វើដោះស្រាយភ្លាមៗ
(បាត់ដំបង)៖ លោក អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង រួមទាំងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានរៀបចំវេទិកាផ្សព្វផ្សាយ និងពិគ្រោះយោបល់ របស់ក្រុមប្រឹក្ អានបន្ត
កម្លាំងនគបាល ចុះដកហូតពោះវៀន និងសំបកកង់ម៉ូតូម៉ាក IRC នាំចូលខុសច្បាប់នៅស្រុកសង្កែ និងឃាត់ខ្លួនម្នាក់
(បាត់ដំបង)៖ កម្លាំងការិយាល័យប្រឆាំងបទល្មើសសេដ្ឋកិច្ច នៃស្នងការនគបាលខេត្ត សហការជាមួយអធិការនគរបាលស្រុកសង្កែ កាលពីម៉ោងជាង ៣រសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ បានចុះបង្រ្កាបករណីនាំចូល ស្តុក ចែកចាយ និងចរាចរផលិត អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុញ្ញាតឱ្យ សប្បុរសជនមកពីសមាគមសិល្បករខ្មែរ និងបណ្តាអង្គការ-សហព័ន្ធ និងក្លឹបកីឡា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សារការងារ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យ សប្បុរសជនមកពីសមាគមសិល្បករខ្មែរ និងបណ្តាអង្គការ-សហព័ន្ធ និងក្លឹបកីឡា ច អានបន្ត