លោកឧត្ដមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ចាត់ តំណាង ប្រគល់ថវិកាឧបត្ថម្ភគោល នយោបាយជូនតំណាងគ្រួសារ សពមន្ត្រី នគរបាលជាតិមរណភាពចំនួន៦នាក់
បន្ទាយមានជ័យ៖ អនុវត្តតាមអនុសាសន៍ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្ដមនាយឧត្ដមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិនៅ ព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ លោក ឧត្ដមសេនីយ៍ទោ សិទ្ធិ ឡោះ ស្នងការនៃ ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត បន្ទាយមានជ័យ បាននិងជាប្រធានសមាគមជាតិកម្ពុជាខេត្តបន្ទាតយមានជ័យ ចាត់តាំងលោកឧត្ដមសេនីយ៍ ត្រី វង្ស វិត ស្នងការរងផែនការងារធនធានមនុស្ស និង លោក វរសេនីយ៍ឯក ឱ នរិន្ទ នាយការិយាល័យបុគ្គលិកព្រមទាំងសហការី បានប្រគល់ថវិកាជូនតំណាងគ្រួសារសពនិវត្តជនមានដូចខាងក្រោម៖
១-លោកស្រី ផាត់ សារិន ភរិយា សពលោកអនុសេនីយ៍ទោ គា សំអាង (និវត្តជន) ទឹកប្រាក់៦,០០០,០០០រៀល។
២-លោកស្រី ឆុំ សិន ភរិយា សពលោកអនុសេនីយ៍ឯក ឡាយ វ៉ារ៉ុង (និវត្តជន) ទឹកប្រាក់៦,០០០,០០០រៀល។
៣-លោក បុត ថន កូនបង្កើត សពលោកអនុសេនីយ៍ត្រី ប៊ុន ពេញ (និវត្តជន) ទឹកប្រាក់៦,០០០,០០០រៀល។
៤-លោក ឆុំ បូរី កូនបង្កើត សពលោកអនុសេនីយ៍ឯក ស៊ី សាវី (និវត្តជន) ទឹកប្រាក់៦,០០០,០០០រៀល។
៥-លោក យូ សុធន កូនបង្កើត សពលោកអនុសេនីយ៍ទោ យូ ប៊ុនឆ្លឺត (និវត្តជន) ទឹកប្រាក់៦,០០០,០០០រៀល។
៦-លោក ធៀប ធិន (និវត្តជន) ស្វាមី សពលោកស្រីហ៊ុយ យៀម ទឹកប្រាក់២,០០០,០០០រៀល។
ជាចុងក្រោយលោក ឧត្ដមសេនីយ៍ ត្រី វង្ស វិត បាន សម្ដែងនូវការចូលរួមរំលែកទុក្ខពី សំណាក់លោកឧត្ដមសេនីយ៍ ទោ ស្នងការ ចំពោះការបាត់បង់ប្តីប្រពន្ធជាទីគោរពស្រឡាញ់ និងដឹងគុណចំពោះស្នាដៃរបស់ មន្ត្រី នគរបាលយេីងដែលបានខិតខំប្រឹង ប្រែងបំពេញភារកិច្ចជូនជាតិមាតុភូមិ និង បម្រើប្រជាពលរដ្ឋអស់ពីកម្លាំងកាយ កម្លាំងចិត្តកន្លងមកផងដែរ៕