Fri,02 January 2026 (Time 05:59 PM)
‎កំពង់ស្ពឺ៖ នាថ្ងៃទី១-២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងលោកជំទាវ ម៉េង វ៉ាន់ដានីន បានដឹកនាំប្រតិភូអមដំណើរ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយទៅចែកជូនដល់បងប្អូន អានបន្ត
Thu,01 January 2026 (Time 05:21 PM)
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្តេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ព្រះអង្គសព្វព្រះរាជហឬទ័យប្រោសព្រះរាជទានលោក ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រ អានបន្ត
Thu,01 January 2026 (Time 02:08 PM)
សម្ដេចតេជោ យល់អំពីអារម្មណ៍របស់វីរ:យុទ្ធជន ក៏ដូចជាក្រុមគ្រួសារនូវការលំបាកនៃការព្រាត់ប្រាស់គ្នា
ភ្នំពេញ៖ នៅវិមាន៧មករា នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២៦ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យបងប្អូនវីរៈកងទ័ពទាំង១៨រូប និងក្រុមគ្រ អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 10:17 PM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ ជួបសំណេះសំណាល សាកសួរសុខទុក្ខ នាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាមួយចំនួន ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារវីរកងទ័ព ភៀសសឹក និងគ្រួសារស៊ីវិលភៀសសឹក ចំនួន ២៧៩គ្រួសារ
តាកែវ៖ ក្នុងឱកាសអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សាកសួរសុខទុក្ខ នាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាមួយចំនួន ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារវីរកងទ័ព ភៀសសឹក និងគ្រួសារស៊ីវិលភៀសសឹក ចំនួន ២៧៩គ្រួសារ មកពីតាមបណ្តាលខេត្តនានាជាប់ព្រំដែនកម្ អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 10:14 PM)
កំពង់ធំ៖ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ បានលើកទឹកចិត្តដល់មន្ត្រីរាជការទាំងអស់ បន្ដខិតខំបំពេញការងារ ជាពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនប្រជាពលរដ្ឋ សំដៅលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជ អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 10:12 PM)
អភិបាលខេត្តកណ្តាល ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងផ្តល់យោបល់លើសេចក្តីព្រាងកម្មវិធីវិនិយោគ៣ឆ្នាំរំកិល ២០២៦-២០២៨
កណ្តាល៖ ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល បានអញ្ជើញដឹកកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងផ្តល់យោបល់លើសេចក្តី ព្រាងកម្ម វិធីវិនិយោគបីឆ្នាំរំកិល (២០២៦-២០២៨) របស់រដ្ឋបាលខេត្ត ដោយមានការចូលរួមពីឯកឧត្តម លោកជំទាវ សមាជិ អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 10:08 PM)
ក្នុងឆ្នាំ២០២៥​ មានមន្ត្រីមកប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុលចំនួន ២៤ ៤៧៨រូប និងទទួលពាក្យបណ្តឹង ៤៧៧
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឆ្នាំ២០២៥ អង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ(ACU) បានទទួលការងារប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុលក្នុងឆ្នាំ គិតទាំងការប្រកាសទ្រព្រសម្បត្តិ និងបំណុលតាមរបប ២ឆ្នាំ មាន២២ ៣៥៣រូប​ តែងតាំងថ្មី ១ ១៤៤រូប​ លាល អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 08:56 PM)
បាត់ដំបង៖ បន្ទាប់ពីទទួលបានការតែងតាំងពីរាជរដ្ឋាភិបាល ជាប្រធានក្រុមការងារចំពោះកិច្ច រៀបចំ និងគ្រប់គ្រងការស្តារជីវភាព និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូតខាតពីជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ លោក ចន ណារិទ្ធ រដ្ឋលេខាធ អានបន្ត
Wed,31 December 2025 (Time 03:00 PM)
(បាត់ដំបង)៖ ថ្ងៃពុធ ១២កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចមហា អានបន្ត
Tue,30 December 2025 (Time 07:35 PM)
ឯកឧត្តម ច័ន្ទ សុផល នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ ប្រគល់ជូន​កង​កម្លាំង​នគរបាល​វរព្រំដែន​គោក​នៃ​ស្នងការ​ដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម ច័ន្ទ សុផល តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលបាត់ដំបង និងជាអនុប្រធានគណៈកម្មការទី៤ នៃរដ្ឋសភា និងឯកឧត្តម ខាន់ ម៉ាណេរ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយកអ អានបន្ត
Tue,30 December 2025 (Time 11:42 AM)
ទេសរដ្ឋមន្រ្តី កែវ រ៉េមី៖ មេទ័ពខ្លាំង នាំឱ្យកូនទ័ពខ្លាំង មានស្មារតីរឹងមាំ សាមគ្គីភាពខ្ពស់ និងត្រៀមខ្លួនការពារជាតិជានិច្ច
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានដឹកនាំប្រតិភូ ចុះសួរសុខទុក្ខ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី នាក់ វង្ស មេបញ្ជាការកងពលតូចថ្មើរជើងល អានបន្ត
Mon,29 December 2025 (Time 08:39 PM)
ភ្ញៀវទេសចរជាតិនិងអន្តរជាតិចាប់ផ្តើមត្រឡប់ទៅកម្សាន្តនៅភ្នំសំពៅវិញ បន្ទាប់ពីកម្ពុជា-ថៃព្រមព្រៀងគ្នាលើបទឈប់បាញ់
បាត់ដំបង៖ យោងតាមការចុះផ្សាយរបស់ទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានវ៉ាយអូរី (VIORY) កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បានឱ្យដឹងថា ភ្ញៀវទេសចរបានចាប់ផ្តើមត្រឡប់ទៅកម្សាន្តនៅតំបន់ភ្នំសំពៅ ខេត្តបាត់ដំបងវិញហើយកាលពីថ្ងៃសៅរ៍ ដ អានបន្ត
Mon,29 December 2025 (Time 08:38 PM)
មហាជននិងយុវជនកម្ពុជា ប្រារព្ធពិធី សាសនាអបអរសាទរទិវាសន្តិភាព និងខួបលើកទី២៧នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាម ស៊ីវិលនៅកម្ពុជា នៃនយោបាយ​ឈ្នះ​ ឈ្នះ
ភ្នំពេញ៖ នៅល្ងាចថ្ងៃទី២៩ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៥ យុវជននិងមហាជនជិត៣ពាន់នាក់ មកពីបណ្តាក្រសួង មន្ទីរស្ថាប័ននា នាប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា និងខួបលើកទី២៧ នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាមស៊ីវិលនៅកម្ពុជា និងកា អានបន្ត
Mon,29 December 2025 (Time 08:36 PM)
ចិន កម្ពុជា និងថៃ ឯកភាពគ្នា ចាត់វិធានការកាន់តែមានប្រសិទ្ធិភាព ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃទី២៨ និងទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេស និងមន្រ្តីយោធាជាន់ខ្ពស់ចិន កម្ពុជា និងថៃ បានបើកកិច្ចប្រជុំមួយ នៅបឹង Fuxian ខេត្ត Yunnan នៃប្រទេសចិន។ ចិនស្វាគមន៍សេចក្តីថ្លែងការណ៍រួម អានបន្ត
Mon,29 December 2025 (Time 08:34 PM)
ពោធិ៍សាត់៖ បន្ទាប់ពីបានចុះសួរសុខទុក្ខវីរយុទ្ធជនរងរបួសក្នុងសមរភូមិ ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តពោធិ៍សាត់, នៅថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ដែលត្រូវជាទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា សម្តេចកិត្តិព្រ អានបន្ត
Mon,29 December 2025 (Time 08:32 PM)
កំពង់ឆ្នាំង៖ នារសៀលថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ អនុប្រធានទី១ ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះម អានបន្ត
Sun,28 December 2025 (Time 07:21 PM)
លោក ឃួង ស្រេង និងលោកស្រី រួមជាមួយមន្ត្រីរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានវេចខ្ចប់អំបុកជាង ២តោន ដើម្បីនាំយកទៅចែកជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ វីរនគរបាលជាតិ និងជនភៀសសឹក
ភ្នំពេញ៖ លោក ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកស្រី រួមជាមួយមន្ត្រីរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញជាច្រើននាក់ទៀត នៅរសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូនេះ បានចូលរួមវេចខ្ចប់អំបុក នៅក្នុងសាលារាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីនាំយកទៅបែងចែកជ អានបន្ត
Sun,28 December 2025 (Time 04:22 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានអញ្ជើញជួបពិភាក្សាការងារទ្វេភាគីជាមួយ ឯកឧត្តម វ៉ាង យី រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេស អានបន្ត
Sun,28 December 2025 (Time 04:20 PM)
ព្រះវិហារ៖ អំណោយមនុស្សធម៌ ចំនួន២រថយន្ត រួមមានភេសជ្ជៈចំនួន ១៥៦០កេស និងទឹកសុទ្ធចំនួន ៧០០កេស ត្រូវបានរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នាំយកទៅប្រគល់ជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ វីរកងនគរបាលជាតិ និងជនភៀសសឹក ទិសខេត្តព្រះវិហារ។ អានបន្ត
Sun,28 December 2025 (Time 04:19 PM)
សៀមរាប៖ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អ៉ឹង កន្ថាផាវី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី និងលោក ត្រាក់ ថៃសៀង ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្រ្តីរាជការ សប្បុរសជន និងអង្គការនគរទេព នារសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយកអំណោយ អានបន្ត