អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ នាំយកអំណោយចែកជូនជនភៀសសឹកចំនួន ៥,០០០គ្រួសារ ក្នុងខេត្តសៀមរាប, ព្រះវិហារ, ឧត្តរមានជ័យ, បន្ទាយមានជ័យ និងបាត់ដំបង
កំពង់ស្ពឺ៖ នាថ្ងៃទី១-២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងលោកជំទាវ ម៉េង វ៉ាន់ដានីន បានដឹកនាំប្រតិភូអមដំណើរ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយទៅចែកជូនដល់បងប្អូន អានបន្ត
ព្រះកុរណាព្រះមហាក្សត្រ និងសម្តេចព្រះមហាក្សត្រី សព្វព្រះរាជហឬទ័យប្រោសព្រះរាជទានវីរកងទ័ពទាំង១៨រូប ចូលក្រាបថ្វាយបង្គំគាល់
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្តេចព្រះមហាក្សត្រី ព្រះវររាជមាតាជាតិខ្មែរ ព្រះអង្គសព្វព្រះរាជហឬទ័យប្រោសព្រះរាជទានលោក ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រ អានបន្ត
សម្ដេចតេជោ យល់អំពីអារម្មណ៍របស់វីរ:យុទ្ធជន ក៏ដូចជាក្រុមគ្រួសារនូវការលំបាកនៃការព្រាត់ប្រាស់គ្នា
ភ្នំពេញ៖ នៅវិមាន៧មករា នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី១ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២៦ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា និងជាប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យបងប្អូនវីរៈកងទ័ពទាំង១៨រូប និងក្រុមគ្រ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តតាកែវ ជួបសំណេះសំណាល សាកសួរសុខទុក្ខ នាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាមួយចំនួន ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារវីរកងទ័ព ភៀសសឹក និងគ្រួសារស៊ីវិលភៀសសឹក ចំនួន ២៧៩គ្រួសារ
តាកែវ៖ ក្នុងឱកាសអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សាកសួរសុខទុក្ខ នាំយកគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងថវិកាមួយចំនួន ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារវីរកងទ័ព ភៀសសឹក និងគ្រួសារស៊ីវិលភៀសសឹក ចំនួន ២៧៩គ្រួសារ មកពីតាមបណ្តាលខេត្តនានាជាប់ព្រំដែនកម្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ លើកទឹកចិត្តមន្ត្រីរាជការ បន្ដខិតខំបំពេញការងារ ពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនពលរដ្ឋ
កំពង់ធំ៖ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ បានលើកទឹកចិត្តដល់មន្ត្រីរាជការទាំងអស់ បន្ដខិតខំបំពេញការងារ ជាពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនប្រជាពលរដ្ឋ សំដៅលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកណ្តាល ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងផ្តល់យោបល់លើសេចក្តីព្រាងកម្មវិធីវិនិយោគ៣ឆ្នាំរំកិល ២០២៦-២០២៨
កណ្តាល៖ ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្តាល បានអញ្ជើញដឹកកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ និងផ្តល់យោបល់លើសេចក្តី ព្រាងកម្ម វិធីវិនិយោគបីឆ្នាំរំកិល (២០២៦-២០២៨) របស់រដ្ឋបាលខេត្ត ដោយមានការចូលរួមពីឯកឧត្តម លោកជំទាវ សមាជិ អានបន្ត
ក្នុងឆ្នាំ២០២៥ មានមន្ត្រីមកប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុលចំនួន ២៤ ៤៧៨រូប និងទទួលពាក្យបណ្តឹង ៤៧៧
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឆ្នាំ២០២៥ អង្គភាពប្រឆាំងអំពើពុករលួយ(ACU) បានទទួលការងារប្រកាសទ្រព្យសម្បត្តិ និងបំណុលក្នុងឆ្នាំ គិតទាំងការប្រកាសទ្រព្រសម្បត្តិ និងបំណុលតាមរបប ២ឆ្នាំ មាន២២ ៣៥៣រូប តែងតាំងថ្មី ១ ១៤៤រូប លាល អានបន្ត
ក្រុមការងារចំពោះកិច្ច រៀបចំ និងគ្រប់គ្រងការស្តារជីវភាព និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូតខាតពីជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ចាប់ផ្ដើមបំពេញការងារជាលើកដំបូងក្នុងខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ បន្ទាប់ពីទទួលបានការតែងតាំងពីរាជរដ្ឋាភិបាល ជាប្រធានក្រុមការងារចំពោះកិច្ច រៀបចំ និងគ្រប់គ្រងការស្តារជីវភាព និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូតខាតពីជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ លោក ចន ណារិទ្ធ រដ្ឋលេខាធ អានបន្ត
(បាត់ដំបង)៖ ថ្ងៃពុធ ១២កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចមហា អានបន្ត
ឯកឧត្តម ច័ន្ទ សុផល នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ ប្រគល់ជូនកងកម្លាំងនគរបាលវរព្រំដែនគោកនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម ច័ន្ទ សុផល តំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលបាត់ដំបង និងជាអនុប្រធានគណៈកម្មការទី៤ នៃរដ្ឋសភា និងឯកឧត្តម ខាន់ ម៉ាណេរ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយកអ អានបន្ត
ទេសរដ្ឋមន្រ្តី កែវ រ៉េមី៖ មេទ័ពខ្លាំង នាំឱ្យកូនទ័ពខ្លាំង មានស្មារតីរឹងមាំ សាមគ្គីភាពខ្ពស់ និងត្រៀមខ្លួនការពារជាតិជានិច្ច
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី៣០ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានដឹកនាំប្រតិភូ ចុះសួរសុខទុក្ខ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី នាក់ វង្ស មេបញ្ជាការកងពលតូចថ្មើរជើងល អានបន្ត
ភ្ញៀវទេសចរជាតិនិងអន្តរជាតិចាប់ផ្តើមត្រឡប់ទៅកម្សាន្តនៅភ្នំសំពៅវិញ បន្ទាប់ពីកម្ពុជា-ថៃព្រមព្រៀងគ្នាលើបទឈប់បាញ់
បាត់ដំបង៖ យោងតាមការចុះផ្សាយរបស់ទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានវ៉ាយអូរី (VIORY) កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បានឱ្យដឹងថា ភ្ញៀវទេសចរបានចាប់ផ្តើមត្រឡប់ទៅកម្សាន្តនៅតំបន់ភ្នំសំពៅ ខេត្តបាត់ដំបងវិញហើយកាលពីថ្ងៃសៅរ៍ ដ អានបន្ត
មហាជននិងយុវជនកម្ពុជា ប្រារព្ធពិធី សាសនាអបអរសាទរទិវាសន្តិភាព និងខួបលើកទី២៧នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាម ស៊ីវិលនៅកម្ពុជា នៃនយោបាយឈ្នះ ឈ្នះ
ភ្នំពេញ៖ នៅល្ងាចថ្ងៃទី២៩ខែធ្នូ ឆ្នាំ
២០២៥ យុវជននិងមហាជនជិត៣ពាន់នាក់ មកពីបណ្តាក្រសួង មន្ទីរស្ថាប័ននា នាប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា និងខួបលើកទី២៧ នៃការបញ្ចប់សង្គ្រាមស៊ីវិលនៅកម្ពុជា និងកា អានបន្ត
ចិន កម្ពុជា និងថៃ ឯកភាពគ្នា ចាត់វិធានការកាន់តែមានប្រសិទ្ធិភាព ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃទី២៨ និងទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេស និងមន្រ្តីយោធាជាន់ខ្ពស់ចិន កម្ពុជា និងថៃ បានបើកកិច្ចប្រជុំមួយ នៅបឹង Fuxian ខេត្ត Yunnan នៃប្រទេសចិន។
ចិនស្វាគមន៍សេចក្តីថ្លែងការណ៍រួម អានបន្ត
សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន អញ្ជើញថ្វាយគ្រឿងរណ្ដាប់បូជា ជូនទេពឧកញ៉ា ឃ្លាំង មឿង និងជំទាវ ខាន់ ខៀវ និងបួងសួងសុំសេចក្តីសុខ សន្តិភាព និងការរីកចម្រើនជូនជាតិមាតុភូមិ
ពោធិ៍សាត់៖ បន្ទាប់ពីបានចុះសួរសុខទុក្ខវីរយុទ្ធជនរងរបួសក្នុងសមរភូមិ ដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តពោធិ៍សាត់, នៅថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ដែលត្រូវជាទិវាសន្តិភាពនៅកម្ពុជា សម្តេចកិត្តិព្រ អានបន្ត
កំពង់ឆ្នាំង៖ នារសៀលថ្ងៃទី២៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ អនុប្រធានទី១ ក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ឆ្នាំង និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះម អានបន្ត
លោក ឃួង ស្រេង និងលោកស្រី រួមជាមួយមន្ត្រីរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានវេចខ្ចប់អំបុកជាង ២តោន ដើម្បីនាំយកទៅចែកជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ វីរនគរបាលជាតិ និងជនភៀសសឹក
ភ្នំពេញ៖ លោក ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកស្រី រួមជាមួយមន្ត្រីរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញជាច្រើននាក់ទៀត នៅរសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូនេះ បានចូលរួមវេចខ្ចប់អំបុក នៅក្នុងសាលារាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីនាំយកទៅបែងចែកជ អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានអញ្ជើញជួបពិភាក្សាការងារទ្វេភាគីជាមួយ ឯកឧត្តម វ៉ាង យី រដ្ឋមន្រ្តីការបរទេស អានបន្ត
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បន្តនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ ចំនួន ២រថយន្ត ទៅប្រគល់ជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ វីរកងនគរបាលជាតិ និងជនភៀសសឹកទិសខេត្តព្រះវិហារ
ព្រះវិហារ៖ អំណោយមនុស្សធម៌ ចំនួន២រថយន្ត រួមមានភេសជ្ជៈចំនួន ១៥៦០កេស និងទឹកសុទ្ធចំនួន ៧០០កេស ត្រូវបានរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ នាំយកទៅប្រគល់ជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ វីរកងនគរបាលជាតិ និងជនភៀសសឹក ទិសខេត្តព្រះវិហារ។ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកិច្ចការនារី នាំយកគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ដើម្បីប្រគល់ជូនអាជ្ញាធរខេត្តសៀមរាប ដើម្បីផ្គត់ផ្គង់ដល់ជនភៀសសឹក
សៀមរាប៖ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អ៉ឹង កន្ថាផាវី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី និងលោក ត្រាក់ ថៃសៀង ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្រ្តីរាជការ សប្បុរសជន និងអង្គការនគរទេព នារសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយកអំណោយ អានបន្ត