ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា បានប្រកាសបន្តរៀបចំប្រឡងសិស្សពូកែទូទាំងប្រទេស ឆ្នាំសិក្សា ២០២៤-២០២៥ ឡើងវិញ។ នេះបើតាមលិខិតរបស់លោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហង់ជួន ណារ៉ុន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអប់រំ។
នគរបាលខេត្តបាត់ដំបង ចុះបំពេញបែបបទ ផ្តល់អត្តសញ្ញាណប័ណ្ណសញ្ជាតិខ្មែរ ជូនសិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យក្តុលដូនទាវ
ខេត្តបាត់ដំបង៖ នៅថ្ងៃចន្ទ ទី០៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ដោយអនុវត្តតាមអនុសាសន៍ណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចមហាបររធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឯកឧត្តម អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករ អានបន្ត
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ដាញ់ អេងប៊ុនចាន់ដឹកនាំប្រជុំក្នុងថ្នាក់ដឹកនាំស្នងការដ្ឋាន
(បាត់ដំបង) ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៣ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ លោកឧត្តម សេនីយ៍ទោ ដាញ់ អេងប៊ុនចាន់ ស្នងការនៃស្នងការ ដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង បានដឹកនាំប្រជុំក្នុងថ្នាក់ ដឹកនាំស្នងការដ្ឋាន នៅបរិវេណស្នងការដ្ឋ អានបន្ត
ស្នងការនគរបាលខេត្តកែប ស្នើសារព័ត៌មាន FK News កែតម្រូវខ្លឹមសារដែលបានចុះផ្សាយពាក់ព័ន្ធករណីលោកស្នងការរង ង៉ែត ទូច ថាបានជម្រិតទារប្រាក់ចំនួន ៣០០០ដុល្លារពីកម្មករ
ខេត្តកែប៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សម្បត្តិ សុធារដ្ឋ ស្នងការ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តកែប បានចេញលិខិតលេខ ១៥២ របក ចុះថ្ងៃទី០៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ជម្រាបជូនប្រធានអង្គភាពសារព័ត៌មាន FK News ដោយមានកម្មវត្ថុ៖ ស្នើកែ អានបន្ត
១១ថ្ងៃ មន្រ្តីអត្តសញ្ញាណកម្ម ផ្តល់សេវាជូនប្រជាពលរដ្ឋប្រមាណជាង ២ម៉ឺនសេវា
ភ្នំពេញ៖ ត្រឹមរយៈពេល១១ថ្ងៃកន្លងមកនេះ គិតចាប់ពីថ្ងៃទី២១ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ មន្ត្រីទទួលបន្ទុកការងារអត្តសញ្ញាណកម្មនៃក្រសួងមហាផ្ទៃបានបន្តផ្ដល់សាវាជូនប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងប្រទេសប្រមាណជាង២ម៉ឺនសេវា អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ ប្តេជ្ញាបន្តខិតខំប្រឹងប្រែងសម្រេចឱ្យបាននូវសមិទ្ធផលថ្មីៗបន្ថែមទៀត ពាក់ព័ន្ធនឹងការអភិវឌ្ឍហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានអញ្ជើញជាធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ បុគ្គលិក និងកម្មករ នៃមន្ អានបន្ត
ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះ អំពាវនាវដល់ពលរដ្ឋចូលរួមអភិរក្សសត្វផ្សោត និងគាំទ្រទេសចរណ៍ធម្មជាតិនៅមូលដ្ឋាន ដើម្បីបង្កើនចំណូលដល់សហគមន៍
ក្រចេះ៖ ក្នុងអំឡុងចុះពិនិត្យកិច្ចការងារនេះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះនៅចុងសបា្តហ៍កន្លងទៅនេះ, លោក នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះបានអំពាវនាវដល់ប អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា អញ្ជើញសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រេីប្រាស់ជាផ្លូវការព្រះវិហារឥស្លាម ជូនបងប្អូនខ្មែរឥស្លាម នៅស្រុកអូរគ្រៀងសែនជ័យ
ខេត្តក្រចេះ ៖ ព្រះវិហារខ្មែរឥស្លាម និងសមិទ្ធផលនានា ត្រូវសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រេីប្រាស់ជាផ្លូវការ នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យទី០២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្រ្តី នៃក្រសួងព័ត៌មាន និ អានបន្ត
លោក នេត្រ ភក្ត្រា សរសើរសហគមន៍ទេសចរណ៍កោះទ្រង់ ដែលរៀបចំបដិសណ្ឋាគារ សម្រាប់ដំណើរភ្ញៀវទេសចរបានល្អ, ភ្ញៀវទេសចរអាចភ្លក់រសជាតិផ្លែក្រូចថ្លុង ដែលបេះពីដើមភ្លាមៗ ព្រោះដល់រដូវទុំហើយ
(ក្រចេះ)៖ លោក នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះ បានថ្លែងកោតសរសើរសហគមន៍ទេសចរណ៍កោះទ្រង់ ដែលបានរៀបចំបដិសណ្ឋាគារ របៀបរបបសម្រាប់ដំណើរអ្នកទេសចរ អានបន្ត
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា និងឯកឧត្តម វ៉ា ថន ចុះពិនិត្យស្រូវ ផលដំណាំ និងបូមទឹកជួយសង្គ្រោះស្រូវប្រជាកសិករនៅឃុំព្រែកសាម៉ាន់ ស្រុកឆ្លូង
ខេត្តក្រចេះ ៖ នារសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ទី០១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្រ្តា រដ្ឋមន្រ្តីនៃក្រសួងព័ត៌មាន និងប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះ រួមនិង ឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខ អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា ចុះពិនិត្យការងារអន្តរាគមន៍សង្គ្រោះស្រូវប្រាំងប្រជាកសិករដែលជួបបញ្ហាខ្វះទឹកស្រោចស្រព ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តបាត់ដំបង និងខេត្តប៉ៃលិន
ភ្នំពេញ៖ គោរពតាមអនុសាសន៍ណែនាំដ៏យកចិត្តទុកដាក់របស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឱ្យក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយមត្រូវតែចុះទៅដល់គ្រប់ទីតាំង ដើម្បីអន្តរាគមន៍ជួយដោះស្រាយ អានបន្ត
ស្ពានលេខ២៨ ដែលខ្ពស់ជាងគេនៅកម្ពុជា សម្រេចបាន៩៣% គ្រោងដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់បណ្តោះអាសន្ន មុនពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីខ្មែរ ខាងមុខនេះ
ពោធិ៍សាត់៖ ស្ពានលេខ២៨ ដែលខ្ពស់ជាងគេ (មានកម្ពស់ ៩០ម៉ែត្រ ប្រវែង ៥៣០ម៉ែត្រ) សម្រេចបាន៩៣% គ្រោងដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់បណ្តោះអាសន្ន នៅថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ខាងមុខនេះ ខណៈពេលដែលផ្លូវជាតិលេខ ១០ (អតីតផ្លូវជាតិ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកណ្តាល ៖ ឆ្នាំនេះ នឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្ត នៅសួនច្បារមាត់ទន្លេបាសាក់ ក្រុងតាខ្មៅ
ខេត្តកណ្តាល៖ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល បានថ្លែងថាឆ្នាំនេះ នឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តខេត្តកណ្តាល នៅសួនច្បារមាត់ទន្លេបាសាក់ ក្រុងតាខ្មៅ។ ការថ្លែងរបស់ឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តបែបនេះ ក អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ៖ ការចងក្រង ជាសហគមន៍ កសិកម្មទំនើប ប្រជាកសិករ អាចទទួលបាន នូវយន្តការគាំទ្រចំនួន២
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បាបគូសបញ្ជាក់ថា ការចងក្រងជាសហគមន៍ កសិកម្មទំនើប ប្រជាកសិករ អាចទទួលបាននូវយន្តការគាំទ្រ ចំនួន២ ដូចជាក្រុមប្រឹក្សាគោលនយោបាយ សហគមន៍កសិកម្ម និងមូលនិ អានបន្ត
អាជ្ញាធរខេត្តកំពត ប្តេជ្ញាអនុវត្តកម្មវិធីផ្តល់ដីការពារព្រៃ ដើម្បីរួមគ្នាអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់
កំពត៖ អភិបាលខេត្តកំពត លោក ម៉ៅ ធនិន បានណែនាំដល់គណកម្មការចំពោះកិច្ច នៅតាមមូលដ្ឋានឃុំ-សង្កាត់ យកចិត្តទុកដាក់ក្នុងផ្សព្វផ្សាយកម្មវិធី “ផ្តល់ដីការពារព្រៃ ដើម្បីរួមគ្នាអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព” របស់រាជរដ្ឋ អានបន្ត
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា ក្រើនរម្លឹកកុមារ កុំឱ្យទទួលទានភេសជ្ជៈកំប៉ុងមានរសជាតិផ្អែមពេក ចៀសវាងកើតជំងឺទឹកនោមផ្អែម
ព្រៃវែង៖ លោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស សុខា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង បានបារម្ភចំពោះសុខភាពប្រជាពលរដ្ឋ ជាពិសេសកុមារ ដែលជាទំពាំងស្នងឫស្សី មានអាយុក្រោម អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បន្តចុះពិនិត្យមើលទីតាំងស្ថានីយប្រព័ន្ធប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ខាងកើតស្ទឹងសង្កែ
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នៅរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យមើល ទីតាំងស្ថានីយ័ប្រពន្ធប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់ខាងកើតស្ទឹង អមដំណើរដោយលោក លោកស្រី មន្ទីរអ អានបន្ត