Sun,10 August 2025 (Time 05:13 PM)
ឯកឧត្តម អ៊ាង សុផល្លែត៖ សង្រ្គាមមិនល្អទេសំរាប់យើងទាំងអស់គ្នា គេបំពានយើងគេឈ្លានពានយើង គេប្រើប្រាស់គ្រប់មធ្យបាយទាំងអស់ តែវីរៈកងទ័ពយើងនៅតែតស៊ូការពារទឹកដីរបស់យើងយ៉ាងអង់អាចក្លាហាន
ភ្នំពេញ៖នៅព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត អ៊ាង សុផល្លែត រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថាននិង លោកជំទាវ ជា សុផាកន្នី ប្រធានកិត្តិយស សាខាសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីសន្តិភាពនិងអភិវឌ្ឍន៍ក្រសួង បរិស្ថានន បា អានបន្ត
Sun,10 August 2025 (Time 03:19 PM)
ពលរដ្ឋរងគ្រោះ ដោយខ្យល់កន្រ្តាក់ចំនួន៥គ្រួសារ នៅឃុំអណ្តើកហែល និងឃុំស្តៅ ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ ពីអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ស្រុករតនមណ្ឌល
(បាត់ដំបង)៖ ក្រុមការងារអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ស្រុករតនមណ្ឌល ដឹកនាំដោយលោក គុយ វណ្ណសូ អភិបាលស្រុក និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការអនុសាខា កាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុក និងសហការី នៅថ្ងៃទី៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើ អានបន្ត
Sun,10 August 2025 (Time 01:27 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ជួបសំណេះសំណាល លោកគ្រូអ្នកគ្រូពេទ្យមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្ត ចេញទៅបំពេញបេសកកម្ម ពិនិត្យព្យាបាលជូនដល់ជនភៀសសឹក និងកងកម្លាំងជួរមុខ
កំពង់ស្ពឺ៖​ នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ទី១០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ជួបសំណេះសំណាលជាមួយលោកគ្រូអ្នកគ្រូពេទ្យមន្ទីរសុខាភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ទៅបំពេញពេលសកម្ម អានបន្ត
Sun,10 August 2025 (Time 01:13 PM)
អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ អញ្ជើញទទួលសម្ភារ ស្បៀងអាហារ ពីសប្បុរសជន ដែលបានឧបត្ថម្ភគាំទ្រ ក្នុងការចូលរួមចំណែកជួយឧបត្ថម្ភដល់កងកម្លាំងយោធាជួរមុខ និងជនភៀសសឹក
ពោធិ៍សាត់៖ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ នៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ទី១០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលាខេត្ត បានទទួលសម្ភារ ស្បៀងអាហារ ពីសប្បុរសជន ដែលបានឧបត្ថម្ភគាំទ្រ ក្នុងការចូលរួមចំណែកជួយឧបត្ថម អានបន្ត
Sun,10 August 2025 (Time 09:20 AM)
ក្រុមអនុព័ន្ធយោធាបរទេសប្រចាំកម្ពុជា ចេញដំណើរឆ្ពោះទៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ ដើម្បីពិនិត្យស្ថានភាពជាក់ស្តែង និងទីតាំងស្នាក់នៅរបស់ជនភៀសសឹក ក្រោយកម្ពុជាចូលរួមអនុវត្តបទឈប់បាញ់យ៉ាងពេញលេញ
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃអាទិត្យទី១០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ក្រុមអនុព័ន្ធយោធាបរទេសប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា (MACPP) ដែលមាននិវេសនដ្ឋានស្ថិតក្នុង និងក្រៅប្រទេសកម្ពុជា បានចេញដំណើរពីរាជធានីភ្នំពេញ ឆ្ពោះទៅខេត្តឧត្តរម អានបន្ត
Sat,09 August 2025 (Time 10:55 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បន្តទទួលថវិកាពីសប្បុរសជន ក្នុងការចូលរួមចំណែកសាងសង់ អគារពហុព្យាបាល និងសង្គ្រោះបន្ទាន់ នៃមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្ត
ពោធិ៍សាត់៖ ក្រោមការផ្តួចផ្តើម របស់ឯកឧត្តម កែវ រតនៈ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះជួយមូលដ្ឋានខេត្តពោធិ៍សាត់ និងព្រះតេជគុណ ឥន្ទត្ថេរោ នៅ សុគន្ធថៃ ព្រះចៅអធិការវត្តហ អានបន្ត
Sat,09 August 2025 (Time 08:54 PM)
ឯកឧត្តម សុខ លូ ដឹកនាំគណៈប្រតិភូខេត្តបាត់ដំបង គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោកអនុសេនីយ៍ឯក ពោ វៃ ជាយុទ្ធជនកងពលតូចថ្មើជើងលេខ៨ ដែលបានពលីជីវិតលើសមរភូមិ
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ១៥កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ គណៈប្រតិភូខេត្តបាត់ដំបង ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញ អានបន្ត
Sat,09 August 2025 (Time 03:04 PM)
ភ្នំពេញ៖ គិតពីថ្ងៃទី២ ដល់ថ្ងៃទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានផ្សព្វផ្សាយស្តីពីឱកាសការងារ និងការបណ្តុះបណ្តាលជំនាញបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងពលករដែលទើបមកពីប្រ អានបន្ត
Fri,08 August 2025 (Time 09:00 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ អគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករកម្ពុជា បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយខ្លឹមសារអនុក្រឹត្យលេខ ១៣៩ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ស្តីពីការដាក់ឱ្យអនុវត្តអត្រាពន្ធគយលើទ អានបន្ត
Fri,08 August 2025 (Time 08:08 PM)
ប្រជាជនភៀសសឹកចំនួន ២.៣៨៤គ្រួសារ មកពីតាមបណ្តាខេត្តមួយចំនួន ដែលមកស្នាក់នៅបណ្តោះអាសន្នក្នុងខេត្តកំពង់ធំ ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ ពីសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា
កំពង់ធំ÷នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា អមដំណើរដោយថ្នាក់ដឹកនាំ ភរិយាថ្នាក់ដឹកនាំ និងសប្បុរសជនជាច្រើនរូប បានអញ្ជើញចុះសំណេ អានបន្ត
Fri,08 August 2025 (Time 12:43 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ ជួបពិភាក្សាការងារជាមួយអនុប្រធានកិត្តិយសសមាគមមូលនិធិអភិរក្សដំរីខ្មែរ អៃរាវត្តា
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ បានអនុញ្ញាតជូនលោកជំទាវ ម៉ែន នារីវុឌ្ឍី អនុប្រធានកិត្តិយសសមាគមមូលនិធិអភិរក្សដំរីខ្មែរ អៃរាវត្តា និងសហការី ចូលជួបសំដែងកា អានបន្ត
Fri,08 August 2025 (Time 12:37 PM)
ក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អន្តរកាល ចុះពិនិត្យទីតាំងស្នាក់ការ របស់ក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន និងទីតាំងមួយចំនួនទៀត ដែលបម្រើឱ្យក្រុមការងារនេះ ប្រចាំនៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ
ភ្នំពេញ៖ ដើម្បីអនុវត្តន៍យ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់ តាមការឯកភាពគ្នា (Agreement) របស់កិច្ចប្រជុំវិសាមញ្ញនៃគណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅកម្ពុជា-ថៃ (Extraordinary GBC Meeting) នៅថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីក្រុង Kuala Lum អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 10:07 PM)
សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ផ្ញើសារលិខិតអបអរសាទរចំពោះការប្រព្រឹត្តទៅដោយជោគជ័យនៃកិច្ចប្រជុំវិសាមញ្ញនៃគណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅកម្ពុជា-ថៃ
(ភ្នំពេញ)៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភាកម្ពុជា បានផ្ញើសារលិខិតអបអរសាទរ ចំពោះការប្រព្រឹត្តទៅដោយជោគជ័យ នៃកិច្ចប្រជុំវិសាមញ្ញនៃគណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅកម្ពុជា-ថៃ (Extraordinary GBC អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 10:04 PM)
(ភ្នំពេញ)៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានផ្ញើលិខិតជាផ្លូវការ ទៅគណៈកម្មការពានរង្វាន់ណូបែលសន្តិភាព ដើម្បីគាំទ្របេក្ខភាពលោកប្រធានាធិបតី Donald Trump សម្រាប់ពានរង្វាន់ណូបែលសន្ត អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 10:00 PM)
អភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បន្តនាំយកអំណោយ សម្តេចមហាបវរធិបតី ជូនជនភៀសសឹក ចំនួន១២២គ្រួសារ ដែលមកតាំងទីលំនៅនៅទីសុវត្ថិភាព ក្នុងភូមិសាស្ដ្រស្រុកថ្មពួក
បន្ទាយមានជ័យ៖ បងប្អូនជនភៀសសឹក ដែលបានជម្លៀសពីសមរភូមិមុខ មកកាន់ទីតាំងសុវត្ថិភាពដែលរដ្ឋបាលខេត្ដបានរៀបចំនៅតាមក្រុង-ស្រុក ត្រូវបានទទួលការយកចិត្តទុកដាក់ពីថ្នាក់ដឹកនាំគ្រប់ជាន់ថ្នាក់។ ជាក់ស្ដែងនៅថ្ងៃទី០៧ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 09:56 PM)
ឯកឧត្ដម ម៉ៅ ធនិន៖ ទឹកដីពិតជាសំខាន់ណាស់សម្រាប់ជនជាតិមួយ ដូច្នេះការការពារទឹកដី គឺជារឿងសំខាន់បំផុត
កំពត៖ អភិបាលខេត្តកំពត ឯកឧត្ដម ម៉ៅ ធនិន បានលើកឡើងថា យើងបានកើតជាជនជាតិមួយ មានទឹកដីកំណើតមួយដែលបញ្ជាក់ពីប្រទេសជាតិមួយក្នុងផែនដី ហើយភារកិច្ចដែលជនជាតិមួយ ប្រទេសមួយត្រូវធ្វើដើម្បីកូនចៅជំនាន់ក្រោយ គឺការថែរក្ស អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 09:51 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ ព្រមានចាត់វិធានការយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់បំផុត ចំពោះបុគ្គលណាទារប្រាក់ពីពលរដ្ឋ ជាថ្នូរនឹងការទទួលបានការងារ
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ នៅយប់ថ្ងៃទី ៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានជូនដំណឹងពីការព្រមានចាត់វិធានការយ៉ាងម៉ឺងម៉ាត់បំផុត ចំពោះបុគ្គលណាទារប្រាក់ពីប្រជាពលរដ្ឋជាថ្ន អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 05:22 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញទទួលអំណោយជាថវិកា និងគ្រឿងឧបភោគ-បរិភោគ របស់ក្រុមអ្នកម្តាយមនុស្សធម៌ ពីលោកជំទ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 05:03 PM)
ពលករខ្មែររាប់ម៉ឺននាក់ បានចាកចេញពីប្រទេសថៃវិលត្រឡប់មកស្រុកកំណើតវិញតាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង ស្រុកកំរៀង
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានថ្លែងឱ្យដឹងថា រហូតមកដល់ពេលនេះមានពលករខ្មែរជាង៦០ម៉ឺននាក់ហើយ បានចាកចេញពីប្រទេសថៃវិលត្រឡប់មកស្រុកកំណើតវិញតាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង ស្រុកកំរ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 04:57 PM)
ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំការដកពិសោធន៍លើការងារដឹកនាំដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមពាក់ព័ន្ធសង្គ្រាមឈ្លានពានរបស់កងទ័ពថៃនៅតំបន់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្នុងក្របខ័ណ្ឌក្រសួងមហាផ្ទៃ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំការដកពិសោធន៍លើការងារដឹកនាំដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមពាក់ព័ន្ធសង្គ្រាមឈ្ល អានបន្ត