បាត់ដំបង៖ លោក សុវណ្ណ វិទិត្យា ប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តបាត់ដំបង បានដឹកនាំមន្រ្តីរាជការបើកយុទ្ធនាការនិយាយថាទេចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ ដើម្បីកាត់បន្ថយព័ត៌មានក្លែងក្លាយក្នុងសង្គម។
បើតាមលោក សុវណ្ណ វិទិត្យ អានបន្ត
អ្នកវិនិយោគចិននៅកម្ពុជា នាំយកអំណោយសប្បុរសធម៌ជូន សម្តេចប្រធានរដ្ឋសភា សម្រាប់ចែកជូនដល់វីរកងទ័ពនិងជនភៀសសឹក
ភ្នំពេញ៖សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ បានអនុញ្ញតជូន គណៈប្រតិភូធុរជនចិនដែលវិនិយោគនៅកម្ពុជា ដឹកនាំដោយលោកស្រី ខារី លីវ អានបន្ត
សម្តេចតេជោ អញ្ជើញពិនិត្យវឌ្ឍនភាពនៃការសាងសង់អាគារវិមានព្រឹទ្ធសភាថ្មី
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ បន្ទាប់ពីអនុញ្ញាតឱ្យលោក Mohammed Ismaeil A. Dahlwy ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃព្រះរាជាណាចក្រអារ៉ាប៊ីសាអូឌីត ប្រចាំនៅកម្ពុជា ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម និង អានបន្ត
អភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខជាមួយក្រុមការងារសម្របសម្រួលជនភៀសសឹកដែលកំពុងបំពេញភារកិច្ចយ៉ាងសកម្មនៅមណ្ឌលសុវត្ថិភាព«ឈក»
ឧត្ដរមានជ័យ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦នេះ ឯកឧត្ដម មាន ចាន់យ៉ាដា អភិបាលខេត្តឧត្ដរមានជ័យ បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខដោយផ្ទាល់ជាមួយបងប្អូនក្រុមការងារសម្របសម្រួលជនភៀសសឹកជាង៣០០នាក់ដែលកំពុងបំព អានបន្ត
អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ជួបសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋជាជនភៀសសឹក ដែលនឹងត្រូវវិលត្រឡប់ទៅតាមលំនៅដ្ឋានវិញ
ពោធិ៍សាត់៖ នៅថ្ងៃទី៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បានអញ្ជើញជួបសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋ ដែលជាជនភៀសសឹក មកពីឃុំថ្មដា ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ កំពុងស្នាក់នៅជាបណ្តោះអាសន្ននៅទីត អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយ ឧបត្ថមជូនដល់គ្រួសារវីរកងទ័ពជួរមុខ នៅស្រុកថ្មគោល
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងសហការី បានអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ សម្ភារប្រើប្រាស់ឧបត្ថមជូនដល់គ្រួស អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃទី៥ខែមករាឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរង និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកជំទាវ ហ៊ុន ស៊ីណាត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណា អានបន្ត
កិច្ចសន្យាផ្គត់ផ្គង់ស្រូវ ក្នុងទំហំជាង ៩លានដុល្លារ ត្រូវបានធ្វើឡើងរវាងសហគមន៍កសិកម្មទំនើបចំនួន ៤ជាមួយក្រុមហ៊ុនបៃតង ក្រោមការសម្របសម្រួលរបស់ក្រសួងកសិកម្ម
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ កាលពីសប្តាហ៍មុននេះ បានសម្របសម្រួលការចុះកិច្ចសន្យារចំនួនពីរដាច់ដោយឡែកពីគ្នាវាងក្រុមហ៊ុនបៃតង និងសហគមន៍កសិកម្មទំនើបចំនួន៤ នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បាត់ដំបង និងកំព អានបន្ត
កុមារភៀសសឹកមកពីភូមិជោគជ័យ និងភូមិព្រៃចាន់ ចាប់ផ្តើមចូលរៀននៅតាមបន្ទប់រៀនពហុបំណងបណ្តោះអាសន្ន ក្នុងមណ្ឌលភៀសសឹក វត្តចាន់ស៉ី
បន្ទាយមានជ័យ៖ កុមារភៀសសឹកមកពីភូមិជោគជ័យ និងភូមិព្រៃចាន់ ដែលបានរត់ភៀសសឹកតាមឱពុកម្តាយ ដោយសារការរំលោភបំពានរបស់ថៃ ទៅនៅក្នុងបណ្ឌលភៀសសឹកវត្តចាន់ស៉ី ស្ថិតក្នុងឃុំកូប ស្រុកអូជ្រៅ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បា អានបន្ត
(បាត់ដំបង)៖ បេក្ខជនជ័យលាភីចំនួន ២៧២នាក់ ក្នុងនោះស្រ្តីចំនួន ២៩នាក់ ដែលទើបប្រឡងជាប់ក្នុងក្របខ័ណ្ឌ មន្រ្តីនគរបាលជាតិ នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង ត្រូវបានជួបសំណេះសំណាលជាលើកដំបូង ជាមួយលោកឧត្តម សេនីយ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អញ្ជើញចូលរួមពិធីបុណ្យសព និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធរបស់វីរកងទ័ពពលី
កំពង់ស្ពឺ៖ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត នៅព្រឹកថ្ងៃទី៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ បានអញ្ជើញផ្តល់កិត្តិយសដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់បំផុត ចូលរួមពិធីបុណ្យសព និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធរបស់វីរកងទ័ពពលី។
នេះគឺជាការសោកស្តាយជា អានបន្ត
បាត់ដំបង៖ នៅថ្ងៃទី០៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងសហការី បានអញ្ជើញសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកថវិការ ព្រមទាំងសារលិខិតរំលែកទុក្ខរបស់រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង ចូលរួមរំលែកទុក្ អានបន្ត
កំពង់ឆ្នាំង៖ នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១៥កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ឆាយ ឫទ្ធិសែន សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អនុប្រធានទី១ ក្រុមការងារចុះម អានបន្ត
រដ្ឋមន្ត្រី ថោ ជេដ្ឋា ចាត់តំណាងនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លាសម្តេចមហាបវរធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តព្រះវិហារ សម្រាប់បែងចែកបន្តជូនដល់វីរកងទ័ពជួរមុខ និងបងប្អូនភៀសសឹកដែលកំពុងស្នាក់នៅតាមទីតាំងសុវត្ថិភាព ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តព្រះវិហារ
ភ្នំពេញ៖នាព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ១៥កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ចាន់ យុត្ថា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បន្តអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាល និងនាំយកអំណោយ ឧបត្ថមជូនដល់គ្រួសារវីរកងទ័ពជួរមុខចំនួន២៧៨គ្រួសារ នៅស្រុកបាណន់
បាត់ដំបង៖ នាថ្ងៃសៅរ៍ ទី៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងលោកជំទាវ ព្រមទាំងសហការី បានបន្តអញ្ជើញចុះជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយជាគ្រឿងឧបភោគបរិភោគ សម្ភារប អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងពេញ១ឆ្នាំ២០២៥ កន្លងទៅក្រសួងបរិស្ថាន បានទប់ស្កាត់ការបញ្ចេញទឹកកខ្វក់ពីក្រុមហ៊ុន រោងចក្រនិងសហគ្រាសនានានៅកម្ពុជា មិនឱ្យមានការបំពុលដល់តំបន់ទឹកសាធារណៈ ប៉ះពាល់ដល់ការរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ និងបរិស អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ១៤កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ថោ ជេដ្ឋា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិទន្លេមេគង្គកម្ អានបន្ត