Fri,04 October 2024 (Time 09:06 AM)
៣ថ្ងៃ នៃថ្ងៃឈប់សម្រាក់ ពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ខេត្តកំពតទទួលបានភ្ញៀវទេសចរជាង១២ម៉ឺននាក់
ខេត្តកំពត៖ រយៈពេល ៣ថ្ងៃ នៃថ្ងៃឈប់សម្រាក់ក្នុងឱកាសនៃពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌប្រពៃណីជាតិ ខេត្តកំពតមានទេសចរចូលមកសម្រាកកម្សាន្ត និងស្នាក់នៅជាង ១២ម៉ឺននាក់។ ការធ្វើដំណើររបស់ភ្ញៀវលើដងផ្លូវគ្រប់ទីកន្លែងទូទាំខេត្តម អានបន្ត
Fri,04 October 2024 (Time 09:04 AM)
អំណោយរបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី និងលោកជំទាវបណ្ឌិត បានប្រគេនជូនព្រះសង្ឃចំនួន ៩វត្ត ក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរី
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ លោក ជា ណារ៉េត រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងឯកឧត្តម ចាយ បូរិន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងធម្មការ និងសាសនា និងឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រួមទាំងមន្ទីរអង្គភាពពាក់ព័ន្ធ និងអាជ្ញាធរក្រុងសែនមនោរម្យ ន អានបន្ត
Fri,04 October 2024 (Time 09:02 AM)
ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី ជូនដំណើរបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋវិលត្រឡប់មករាជធានីភ្នំពេញវិញ
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែតុលា ២០២៤ ឯកឧត្តម អ៊ុំ រាត្រី អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងជូនដំណើរបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ សិស្ស និស្សិត និងអ្នកបើកបររថយន្តក្ អានបន្ត
Fri,04 October 2024 (Time 08:56 AM)
ភ្ជុំបិណ្ឌឆ្នាំនេះ ខេត្តប៉ៃលិន ទទួលបានភ្ញៀវទេសចរ ទៅលេងកម្សាន្តជិត ១០ម៉ឺននាក់ កើនឡើងជាងឆ្នាំមុន ៧៥,២៧%
ខេត្តប៉ៃលិន៖ ក្នុងរយៈពេល ៣ថ្ងៃ នៃពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ ចាប់ពីថ្ងៃទី០១ ដល់ថ្ងៃទី០៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ខេត្តប៉ៃលិន មានភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិទៅលេងកម្សាន្ត តាមរមណីយ៍ដ្ឋាននានា ក្នុងខេត្តសរុបចំនួន ៩៤,២០៣នា អានបន្ត
Sun,29 September 2024 (Time 02:13 PM)
ថ្នាក់ដឹកនាំគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តបាត់ដំបង ​ចូលរួមកាន់បិណ្ឌវេនទី១២នៅវត្តដំរីស ក្រុងបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ សមាជិកគណ:កម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តនិងលោកស្រីម៉េត រ៉ាវីចិត្ត សុខលូ លោក អ៊ុយ រី សមាជិកគណ:កម្មាធិការកណ្តាលគណបក្ស ប្រជាជនកម្ពុជានិ អានបន្ត
Sat,28 September 2024 (Time 09:25 AM)
សម្ដេចបវរធិបតី៖ សមាគមពាណិជ្ជករគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃកម្ពុជា រួមចំណែកលើកកម្ពស់វិស័យគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃ នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ រសៀលថ្ងៃទី ២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អនុញ្ញាតឱ្យសមាគមពាណិជ្ជករគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃកម្ពុជា ចូលជួបសម្ដែងការគួរសម នៅវិមាន អានបន្ត
Sat,28 September 2024 (Time 09:24 AM)
សម្ដេចមហាបវរធិបតី លើកទឹកចិត្តដល់សមាគមសម្ព័ន្ធខ្មែរ-ចិន​នៅកម្ពុជា​ ពិនិត្យលទ្ធភាពបណ្ដាក់ទុនវិនិយោគនៅបណ្ដាខេត្តតាមព្រំដែន ជាពិសេសខេត្តភាគឦសាន
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាបានទទួលជំនួបសំណេះសំណាលជាមួយគណៈប្រតិភូសមាគមសម្ព័ន្ធខ្មែរ-ចិននៅកម្ពុជា នៅវិមានសន្ដិភាព ក អានបន្ត
Sat,28 September 2024 (Time 09:23 AM)
រដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា ទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយវិទ្យាស្ថានបណ្តុះបណ្តាល​ និងស្រាវជ្រាវដេីម្បីអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា​ (CDRI)
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី​២៧​ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងថ្នាក់ដឹកនាំ បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយវិទ្យាស្ថានបណ្តុះបណ្តាល​ និង អានបន្ត
Sat,28 September 2024 (Time 08:42 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ សម្រេចបន្ថែមដល់ ៦ថ្ងៃ សម្រាប់ការដឹកជញ្ជូនកម្មករ-និយោជិត និងពលរដ្ឋទៅស្រុក ក្នុងឱកាសភ្ជុំបិណ្ឌ
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានសម្រេចកែសម្រួលកាលបរិច្ឆេទ នៃការដឹកជញ្ជូនបងប្អូនកម្មករ-និយោជិត និងប្រជាពលរដ្ឋ ទៅលេង​ស្រុក​កំណើត​ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ មានរយៈពេល ៦ថ្ងៃ ដោយចាប់ផ្តើមចេញដំណើរពីថ្ងៃ អានបន្ត
Sat,28 September 2024 (Time 08:40 AM)
រាជរដ្ឋាភិបាលកំណត់យកថ្ងៃទី២៦ មករា ឆ្នាំ២០២៥ សម្រាប់ការបោះឆ្នោតលើកទី១ ដើម្បីជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាក្រុងកំពង់សោម នៃខេត្តព្រះសីហនុ ភ្នំពេញ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកំណត់យកថ្ងៃទី២៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ សម្រាប់ការបោះឆ អានបន្ត
Fri,27 September 2024 (Time 06:55 PM)
រដ្ឋលេខាធិការ សេង ឈួន ដឹកនាំបើកកិច្ចប្រជុំប្រចាំខែ របស់គណៈកម្មាធិការសម្របសម្រួលអចិន្ត្រៃយ៍និងដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមពាក់ព័ន្ធនឹងការងារត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹកជញ្ជូនលើសទម្ងន់
(ភ្នំពេញ)៖ លោក សេង ឈួន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសម្របសម្រួលអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការដឹកនាំការត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹកជញ្ជូន​លើសទម្ងន់កម្រិតកំណត់ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែក អានបន្ត
Fri,27 September 2024 (Time 10:29 AM)
ភ្នំពេញ៖ បន្ទាប់ពីបានបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការនិងមិត្តភាពរយៈពេល៥ថ្ងៃ នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន នៅរាត្រីថ្ងៃទី២៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ គណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់រដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ សម្តេចមហារដ្ អានបន្ត
Fri,27 September 2024 (Time 10:25 AM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ស្នើឱ្យបញ្ចប់ការតតាំងគ្នារឿង Gumball 3000 និងនាំគ្នាអបអរសាទរបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ
ភ្នំពេញ៖ បន្ទាប់ពីឃើញវីដេអូ កញ្ញា កន្និដ្ឋា ម្ចាស់ផេក The Kanitha Show ហើយនោះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានផ្ញើសារត្រឡប់ទៅអ្នកអត្ថាធិប អានបន្ត
Fri,27 September 2024 (Time 10:21 AM)
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ត្រី។ កិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្ត្រីនាព្រឹកថ្ងៃនេះ អានបន្ត
Thu,26 September 2024 (Time 04:00 PM)
(បាត់ដំបង)៖ លោក អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាដំបង បានអញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូចុះសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ កងកម្លាំងដែលឈរជើងនៅតាមបន្ទាត់ព្រំ ដែនកម្ពុជា-ថៃ ក្នុងឱកាសបុណ្យភ្ជុំបិ អានបន្ត
Thu,26 September 2024 (Time 03:04 PM)
សម្តេចធិបតី បញ្ជាក់ថា ការរុះរើរដ្ឋមន្ត្រី ២រូប ជាការសាកល្បងអ្នកកាន់ចង្កូត ក្នុងការជំរុញលទ្ធផលការងារ ឱ្យកាន់តែប្រសើរ
ភ្នំពេញ៖ ជុំវិញការរុះរើរដ្ឋមន្ត្រីថ្មី២រូប ពីក្រសួងអធិការកិច្ច មកក្រសួងទេសចរណ៍ និងពីក្រសួងទេសចរណ៍ មកក្រសួងអធិការកិច្ច ត្រូវបានសម្តេចធិបតី បញ្ជាក់កុំឱ្យមានមន្ទិលសង្ស័យទៀតថា ជាយុទ្ធសាស្ត្រនៃការគ្រប់គ្រង អានបន្ត
Thu,26 September 2024 (Time 12:13 PM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត៖ បើគ្មានមូលដ្ឋាន រឹងមាំនៅបឋមសិក្សា គ្មានមូលដ្ឋាន រឹងមាំ​នៅឧត្តមសិក្សាទេ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជា បានគូសបញ្ជាក់ថា ភាពរឹងមាំរបស់វិស័យអប់ រំថ្នាក់ឧត្តមសិក្សា អាចធ្វើទៅបាន ត្រូវការភាពរឹងមាំ ចាប់ផ្តើមពីបឋមសិក្សា មធ្យមសិក្សាឡើងមក ព្រោះជាកិច្ចកា អានបន្ត
Wed,25 September 2024 (Time 03:41 PM)
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា អំពាវនាវដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅតាមដងទន្លេមេគង្គឲ្យយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ និងប្រុងប្រយ័ត្ន ខណៈទឹកបន្តកើនឡើង
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តក្រចេះ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ នេះ បានណែនាំដល់អាជ្ញាធរ និងអំពាវនាវដល់ប្រប្អូនប្រជាព អានបន្ត
Wed,25 September 2024 (Time 03:14 PM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត និងឯកអគ្គរដ្ឋទូតសាធារណរដ្ឋកូរ៉េប្រចាំកម្ពុជា ឯកភាពបន្ដពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ពិសេសលើការងារអនុវត្តច្បាប់
(ភ្នំពេញ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយលោកបណ្ឌិត Park Jung-Wook ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព អានបន្ត
Wed,25 September 2024 (Time 02:21 PM)
រថយន្ដដឹកលើសទម្ងន់ ២គ្រឿង ត្រូវបានពិន័យជាប្រាក់ និងឃាត់ទុក ១ឆ្នាំ ក្នុងប្រតិបត្តិការត្រួតពិនិត្យ នៅក្រុងច្បារមន ខេត្តកំពង់ស្ពឺ