Tue,21 January 2025 (Time 08:13 PM)
ព្រះមហាក្សត្រ ប្រោសព្រះរាជទានសារលិខិតជូនពរ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ក្នុងឱកាសខួបចម្រើនជន្មាយុគម្រប់ ៤៤ ឈានចូល ៤៥ឆ្នាំ
ភ្នំពេញ៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ព្រះអង្គសព្វព្រះរាជហឫទ័យប្រោសព្រះរាជទានសារលិខិតជូនពរ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អនុប្រធាន អានបន្ត
Mon,20 January 2025 (Time 10:30 PM)
ពន្ធធនាគាខេត្តកណ្តាល ស្នើសុំបន្ធូរបន្ថយ និងលើកលែងទោស ទណ្ឌិតចំនួន១៣នាក់ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យវិសាខបូជាខាងមុខនេះ
ភ្នំពេញ៖ លោក ណុប ដារ៉ា អភិបាលរងខេត្តកណ្តាល បានស្នើឲ្យមន្ត្រីជំនាញ និងសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ត្រូវពិនិត្យ និងពិភាក្សាអោយបានល្អិតល្អន់ និងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយក្នុងការបន្ធូរបន្ថយទោស និងលើកលែងទោសដល់ទណ្ឌិត ធ អានបន្ត
Mon,20 January 2025 (Time 07:14 PM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ដាញ់​ អេង​ប៊ុន​ចាន់​ អញ្ជេីញ​ជាអធិបតីពិធីប្រកាសផ្ទេរភារកិច្ចតែងតាំងមុខតំណែង និងបំពាក់ឋានន្តរស័ក្តិមន្រ្តីនគរបាលជាតិចំណុះស្នងការដ្ឋាន
ខេត្តបាត់ដំបង៖ នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២​០​២៥ នៅសាលម​ហោស្រពស្ទឹងសង្កែក្រុងបាត់ដំបង​ លោកឧត្តមសេ​នី​យ៍ទោ ដាញ់ អេងប៊ុនចាន់ ស្នងការ នៃស្នងការដ្ឋានន​គរបាលខេត្តបាត់ដំបង តំណា​ងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម នា អានបន្ត
Mon,20 January 2025 (Time 02:05 PM)
ប្រធានក្រុមការងារស្រុកបាណន់ ណែនាំឱ្យយុវជនរៀនជំនាញបច្ចេកទេសវិជ្ជាជីវៈ និងកុំព្យូទ័រ ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចគ្រួសារ
បាត់ដំបង៖ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ចុះមូលដ្ឋានស្រុកបាណន់ លោកសន្ដិបណ្ឌិត សុខ ផល បានធ្វើការណែនាំលើកទឹកចិត្តដល់យុវជនគ្រប់រូប ត្រូវរៀនជំនាញបច្ចេកទេស វិជ្ជាជីវៈ អានបន្ត
Sat,18 January 2025 (Time 07:33 PM)
គម្រោងសាងសង់ស្ពានឆ្លងកាត់ទន្លេមេគង្គខេត្តក្រចេះ សម្រេចលទ្ធផលបាន ៧៩,២២% គិតត្រឹមខែមករា ឆ្នាំ២០២៥នេះ
ភ្នំពេញ៖ ស្ពានឆ្លងកាត់ទន្លេមេគង្គខេត្តក្រចេះ មានប្រវែង សរុប ១៧៦១ម៉ែត្រ, និងផ្លូវមេតភ្ជាប់ មានប្រវែង ១៥,៤៩គ.ម ព្រមទាំងផ្លូវខ្នែងចំនួន៤ខ្សែ មានប្រវែងសរុប ១៦,២០គ.ម ។ ស្ពានឆ្លងកាត់ទន្លេមេគង្គខេត្តក្រច អានបន្ត
Sat,18 January 2025 (Time 05:14 PM)
អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន៖ ព័ត៌មាន និងសាធារណមតិក្នុងមូលដ្ឋានរាជធានី-ខេត្ត បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការពារប្រយោជន៍សាធារណៈ
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ទេព អស្នារិទ្ធ អនុរដ្ឋលេខាធិការ និងជាអ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន បានលើកឡើងថា ការងារព័ត៌មាន និងសាធារណមតិ មានតួនាទីសំខាន់ណាស់សម្រាប់ រដ្ឋបាលថ្នាក់ជាតិ និងថ្នាក់ក្រោមជាតិ។ ដើម្បីឱ្យមន្ទីរព័ត អានបន្ត
Sat,18 January 2025 (Time 04:35 PM)
ប្រជាពលរដ្ឋ ១១៥គ្រួសារ ទទួលអំណោយពីសម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង និងលោកជំទាវ
(បាត់ដំបង))ប្រតិបត្តិតាមអនុសាសន៍ណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងជាតំណាងរាស្រ្តមណ្ឌលខេត្តបាត់ដំបង នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រុមក្រឡាហោមមនុស្សធម៌ ដឹ អានបន្ត
Fri,17 January 2025 (Time 11:29 PM)
ប្រធានរដ្ឋសភា ម៉ាឡេស៊ី ចង់ឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំ និងយុវជនអាស៊ានជំនាន់ក្រោយ ធ្វើការឈ្វេងយល់អំពីគំរូវីរភាព និងស្នាដៃរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន
ភ្នំពេញ ៖ ក្នុងជំនួបពិភាក្សាការងារជាមួយ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៧ មករា នេះ Tan Sri Dato Johari bin Abdul ប្រធានរដ្ឋសភា នៃប្រទេសម៉ាឡេស៊ី បានចង់ឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំ អានបន្ត
Fri,17 January 2025 (Time 08:46 PM)
រដ្ឋមន្ត្រី ឈាង រ៉ា ៖ អ្នកដឹកនាំ ត្រូវតែមានភាពបុរេសកម្ម និងនវានុវត្តន៍
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៣រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមសាស្រ្តាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសុខាភិបាល បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងពិធីបើកសិក្ខាសាលា អានបន្ត
Fri,17 January 2025 (Time 08:04 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំដើម្បីបន្តពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ស្តីពីលក្ខន្តិកៈសារការី
ភ្នំពេញ៖ នៅទីស្តីការក្រសួងយុត្តិធម៌ នារសៀលថ្ងៃទី១៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ឯកឧត្តម កើត រិទ្ធ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងយុត្តិធម៌ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំដើម្បីបន្តពិនិត្យ និងពិភាក្សាលើសេចក្តីព្រាងច អានបន្ត
Fri,17 January 2025 (Time 04:57 PM)
ប្រធានមន្ទីរកសិកម្មខេត្តបាត់ដំបង៖ ដើមឆ្នាំ២០២៥នេះ ការផលិតស្រូវប្រាំងរបស់កសិករបានជាង ៩ម៉ឺនហ.ត ស្មើនឹង ៣៣៥% លើផែនការដាំដុះជិត ៣ម៉ឺនហ.ត ខណៈការប្រមូលផលទើបបាន​៧% ប៉ុណ្ណោះ
(បាត់ដំបង)ប្រធានមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្តបាត់ដំបង លោក ឈឹម វជិរា បានថ្លែងបញ្ជាក់ថា នៅដើមឆ្នាំ២០២៥នេះ ការផលិតស្រូវប្រាំងរបស់ប្រជាកសិករ​នៅទូទាំងខេត្ត សរុបទាំងអស់មានរហូតទៅដល់​ជាង៩ម៉ឺនហ.ត គ អានបន្ត
Fri,17 January 2025 (Time 11:29 AM)
កម្ពុជា-ថៃ គ្រោងនឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍កីឡាបាល់ទាត់មិត្តភាព ដើម្បីអបអរសាទរខួបលើកទី៧៥ នៃការបង្កើតទំនាក់ទំនងការទូតរវាងប្រទេសទាំងពីរ
ភ្នំពេញ៖ ព្រឹត្តិការណ៍កីឡាបាល់ទាត់មិត្តភាពកម្ពុជា-ថៃ ដើម្បីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី៧៥ នៃការបង្កើតទំនាក់ទំនងការទូតរវាងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងព្រះរាជាណាចក្រថៃ គ្រោងនឹងធ្វើឡើង នៅថ្ងៃទី៨ខែមីនា ឆ្នា អានបន្ត
Thu,16 January 2025 (Time 08:11 PM)
រាជរដ្ឋាភិបាល ទម្លាក់ថវិកាបន្ថែម៣០លានដុល្លារ តាមរយៈធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ដើម្បីជួយរក្សាលំនឹងថ្លៃស្រូវរបស់ប្រជាកសិករ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត កៅ ថាច ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិ បាលទទួលបន្ទុក ជាអគ្គនាយកធនាគារអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងកសិកម្ម (ARDB ) បានឱ្យដឹងថា គិតមក ដល់ពេលបច្ចុប្បន្ននេះ រាជរដ្ឋាភិបាលតាមរយៈធនាគារ ARDB បានទម្លាក់ថវិកា ៥លើ អានបន្ត
Thu,16 January 2025 (Time 08:09 PM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ណែនាំក្រុមហ៊ុនផ្ដល់សេវា និងសហគ្រាសគ្រឹះស្ថានហាមដាច់ខាតយកជនបរទេសឲ្យបម្រើការងារជាភ្នាក់ងារសន្ដិសុខឯកជន
ភ្នំពេញ ៖ ក្នុងកិច្ចប្រជុំដកបទពិសោធន៍ការងារគ្រប់គ្រងសន្តិសុខឯកជន រវាងអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ជាមួយក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាសន្តិសុខឯកជន និងសហគ្រាស គ្រឹះស្ថាន ជ្រើសរើសភ្នាក់ងារសន្តិសុខឯកជន ឯកឧត្តម នាយឧត្តម អានបន្ត
Wed,15 January 2025 (Time 10:09 AM)
ខេត្តបាត់ដំបង នឹងក្លាយជាគោលដៅទេសចរណ៍ មានភាពទាក់ទាញ ខណៈធនធានមនុស្សក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ត្រូវបានបណ្តុះបណ្តាលយ៉ាងសម្បូរបែប ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់
បាត់ដំបង៖ អភិបាលរងខេត្តបាត់ដំបង លោក ឆាយ ម៉ាទីណាល់ បានបង្ហាញដោយសុទិដ្ឋិនិយមថា តាមរយៈកិច្ចសហការក្នុងការអនុវត្តផែនការបណ្តុះបណ្តាលបដិសណ្ឋារកិច្ច កម្ពុជា (ហូកា) ខេត្តបាត់ដំបង នឹងក្លាយទៅជាគោលដៅទេសចរណ៍ ប្រកប អានបន្ត
Wed,15 January 2025 (Time 09:53 AM)
រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ជំរុញឱ្យមន្ត្រីព័ត៌មាន និងសាធារណមតិផ្សព្វផ្សាយពីសមិទ្ធផលដែលអាជ្ញាធរសម្រេចបាន ដើម្បីពង្រឹងការយល់ដឹងដល់ពលរដ្ឋ
ខេត្តពោធិ៍សាត់៖ រដ្ឋមន្ត្រី នេត្រ ភក្ត្រា ជំរុញឱ្យមន្ត្រីព័ត៌មាន និងសាធារណមតិ ផ្សព្វផ្សាយពីសមិទ្ធផលដែលអាជ្ញាធរសម្រេចបាន ដើម្បីពង្រឹងការយល់ដឹងដល់ពលរដ្ឋ និងទប់ស្កាត់ការបំភ្លៃព័ត៌មានខុសពីការពិតរបស់ក្រុមជ អានបន្ត
Wed,15 January 2025 (Time 12:00 AM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ស សុខា ណែនាំអង្គភាពចំណុះក្រសួងមហាផ្ទៃ ត្រៀមដឹកនាំមន្រ្តីប្រើប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងមន្រ្តីនគរបាលជាតិ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានណែនាំថ្នាក់ដឹកនាំអង្គភាពចំណុះក្រសួងមហាផ្ទៃ ត្រៀមដឹកនាំមន្រ្តីអនុវត្តប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រងមន្រ្តីនគរបាលជាតិ តាមបច្ចេកវិទ្ អានបន្ត
Tue,14 January 2025 (Time 03:38 PM)
លទ្ធផលនៃការបន្តសម័យប្រជុំលើកទី២ ព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំសម័យប្រជុំលើកទី២ ព្រឹទ្ធសភានីតិកាលទី៥ ដើម្បីពិនិត្យ និងអនុម័តសេចក្តីស្នើសុំវិសោធនកម្មបទបញ្ជាផ្ទៃក្ន អានបន្ត
Mon,13 January 2025 (Time 11:29 PM)
ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា អញ្ជើញប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងលោក សុវណ្ណ វិទិត្យា ជាប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តបាត់ដំបង
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីប្រកាសចូលកាន់មុខតំណែងលោក សុវណ្ណ វិទិត្យា ជាប្រធានមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តបាតដំបងថ្មីជំនួសលោក សួស សុភ័ក្រ្ត ដែលត្រូវទទួលភារកិ អានបន្ត
Sat,11 January 2025 (Time 12:08 PM)
ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងលោកជំទាវ អញ្ជើញចូលរួមការប្រកួតរត់ចម្ងាយ ៥គីឡូម៉ែត្រ ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតកីឡាមហាជន ដណ្តើមពានរង្វាន់
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី ស សុខា អញ្ជើញចូលរួមការប្រកួតរត់ចម្ងាយ ៥គីឡូម៉ែត្រ ក្នុងព្រឹ អានបន្ត