Wed,05 March 2025 (Time 09:57 PM)
កម្ពុជា-ឥណ្ឌូណេស៊ី ពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការបន្ថែមទៀតស្តីពីការដោះស្រាយឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែន
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃចន្ទ ទី០៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោកបណ្ឌិត Santo Darmosumarto ឯកអគ្គរដ្ឋទូតឥណ្ឌូនេស៊ីប្រចាំកម្ពុជា បានជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាស្ន អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 10:51 AM)
ពលរដ្ឋងាយរងគ្រោះ ៥គ្រួសារនៅឃុំធិបតី ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ ពីអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុកគាស់ក្រឡ
ភ្នំពេញ៖ នាថ្ងៃទី៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រុមការងារអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុកគាស់ក្រឡ ដឹកនាំដោយ លោក ញឹក សារ៉ែន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលស្រុក និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការអនុសាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជាស្រុក និងសហការី ប អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:59 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ដាញ់អេង​ប៊ុន​ចាន់​ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង​និងលោកស្រីឧត្តមភ​រិយា​អញ្ជេីញជាអធិបតីក្នុងពិធីអប​អរ សា ទរខួបលើកទី១១៤ ទិវានារីអន្តរជាតិ​ ៨​ មីនា​២០ ២៥៖
(បាត់ដំបង)នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៤ខែ​ មីនា​ ឆ្នាំ២០២៥​ លោកឧត្តម សេ នីយ៍ទោ​ដាញ់ អេង​ប៊ុន​ចាន់​ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង​ និងលោ​កស្រី​ គី​ សុខហួរ​ ជា ឧត្តមភរិ​យា​ អញ្ជេីញជាអធិបតីក្នុងពិធីអប អរ សា អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:50 AM)
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង រៀបចំអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ ទិវាសិទ្ធិនារីអន្តរជាតិ ៨ មីនា ឆ្នាំ២០២៥
(បាត់ដំបង)៖ រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង សហការជាមួយមន្ទីរកិច្ចការនារីខេត្ត នាព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានរៀបចំអបអរសាទរខួបលើកទី១១៤ ទិវាសិទ្ធិនារីអន្តរជាតិ ៨ មីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ «សិទ្ធិ សមភាព ន អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:25 AM)
សម្ដេចធិបតី ស្នើដល់អង្គសន្និសីទចក្ខុវិស័យប្រទេសកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៥ ពិភាក្សាលើចំណុចចំនួន៤
ភ្នំពេញ៖ ថ្លែងក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកសន្និសីទចក្ខុវិស័យប្រទេសកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៥ ស្ដីពី «យុទ្ធសាស្ត្រកំណើនថ្មីរបស់កម្ពុជា៖ អាទិភាពសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយគុណភាព និងនិរន្តរភាព» នាព្រឹកថ្ងៃទី អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:24 AM)
សម្តេចធិបតី៖ កម្ពុជា ត្រូវបន្តរក្សាឱ្យបាននូវកត្តាសុខសន្ដិភាព ដើម្បីបន្តការអភិវឌ្ឍរីកចម្រើនទៅមុខទៀត
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្ដី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានលើកឡើងថា ទោះបីសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា បានងើបឡើងវិញក្ដី ប៉ុន្ដែការរងផលប៉ះពាល់នៃសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា តាំងតែពីវិបត្តិកូវីដ-១៩ រហូត អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:20 AM)
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន៖ កម្លាំងកងពលតូចថ្មើរជើងលេខ៥១ បានបំពេញកាតព្វកិច្ចយ៉ាងស្វាហាប់ ដែលអាចចាត់ទុកថាជាកងទ័ពគំរូដ៏ល្អ ក្នុងជួរកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ
ភ្នំពេញ៖ ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរងនាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ បានកោតសរសើរខ្ពស់ចំពោះ កងពលតូចថ្មើរជើងលេខ៥១ ដែលបានបំពេញកាតព្វកិច្ចយ៉ាងស្វាហាប់ ព្រមទាំងមានការរីកចម្រើនថ្មីៗ ប្រកបដោយការកែច្នៃរស់រ អានបន្ត
Wed,05 March 2025 (Time 12:04 AM)
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងស្ថានទូតឥណ្ឌា ប្រចាំកម្ពុជា នឹងរៀបចំទិវាស្តង់ម្ហូបអាហារនៅ Walk Street
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម វ៉ាន់ឡុលវ៉ាណា បាវីតលុង (H.E Vanlalvawna Bawitlung) ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាព នៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌា ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានស្នើសុំឱ្យអាជ្ញាធររាជធានីភ្នំពេញ អនុញ្ញាតក្នុង អានបន្ត
Tue,04 March 2025 (Time 11:58 PM)
សម្តេច ម៉ែន សំអន ស្នើឲ្យនារីគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ប្រែក្លាយស្មារតី ៨មីនា ធ្វើជាទស្សនវិស័យសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍសមាគមផង អភិវឌ្ឍខ្លួនឯងផង ដើម្បីទទួលបានភាពជោគជ័យ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងជាប្រធានសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ បានអញ្ជើញជាអធិបតី ក្នុងពិធីអបអរសាទរ ទិវាអន្តរជាតិនារី ៨មិនា ខួបលើកទី អានបន្ត
Tue,04 March 2025 (Time 12:25 PM)
រដ្ឋមន្រ្តី ប៉េង ពោធិ៍នា ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាកំណត់ទីតាំងសាងសង់ស្ថានីយច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិ ៤កន្លែង
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នារសៀលថ្ងៃទី៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សា​ដើម្បីកំណត់ទីតាំងសាងសង់ស្ថានីយច្រកទ្វារ​ព្រំដែនអន្តរជាតិ ៤កន្លែង របស់គម្ អានបន្ត
Mon,03 March 2025 (Time 01:14 PM)
លោក ជេត វណ្ណនី បាននាំយក សម្ភារៈបច្ចេកទេសសម្រាប់ហ៊ុមព័ទ្ធជុំវិញកន្លែងកើតហេតុ មកប្រគល់អោយស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
(បន្ទាយមានជ័យ)លោក ជេត វណ្ណនី មកពីអង្គភាពការពារកុមារ (CPU) នៅព្រឹកថ្ងៃ​ទី ០៣ ខែ មីនា ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយក សម្ភារៈបច្ចេកទេសសម្រាប់ហ៊ុមព័ទ្ធជុំវិញកន្លែងកើត មកប្រគល់អោយអង្គភាពស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបន្ទាយម អានបន្ត
Mon,03 March 2025 (Time 11:38 AM)
រដ្ឋមន្ត្រីការងារ៖ សមភាពរវាងបុរស និងស្ត្រី គឺជាកិច្ចការស្នូលនៃគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជានៅគ្រប់នីតិកាល
ខេត្តសៀមរាប៖ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានថ្លែងថា សមភាពរវាងបុរស និងស្ត្រី គឺជាកិច្ចការស្នូលនៃគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជានៅគ្រប់នីតិកាល ពោលគឺ សម្ដេចតជោ និង អានបន្ត
Mon,03 March 2025 (Time 11:04 AM)
លោកជំទាវ ពេជ ចន្ទ មុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកម្មវិធី «បងស្រី និងប្អូនស្រី»
ភ្នំពេញ៖ សមាគមកាយឬទ្ធិនារីកម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទី២ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានរៀបចំកម្មវិធី «បងស្រី និងប្អូនស្រី» (Sister & Sister) ក្រោមអធិបតីភាពលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត អគ្គស្នងការ​សមាគមកាយ អានបន្ត
Sun,02 March 2025 (Time 03:26 PM)
សេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីការចុះលាងសម្អាតតាមចុងបំពង់ទុយោទឹកស្អាតនៅតាមទីតាំងមួយចំនួន ក្នុងក្រុងបាត់ដំបង
រដ្ឋាករទឹកបាត់ដំបង មានកិត្តិយស សូមគោរពជម្រាបជូនដំណឹងដល់ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី ម្ចាស់ការដ្ឋាន ឬ អ្នកអនុវត្តគម្រោង ជាអតិថិជនរបស់រដ្ឋាករទឹកបាត់ដំបង មេត្តាជ្រាបថាៈ ប៉ុន្មានថ្ងៃចុងក្រោយនេះរដ្ឋាករ អានបន្ត
Sat,01 March 2025 (Time 10:41 PM)
សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ដឹកនាំសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារគណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្តបាត់ដំបងឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារបន្ដ
(បាត់ដំបង)៖ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង អនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានអញ្ជើញដឹកនាំសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារគណៈកម្មាធិកា អានបន្ត
Fri,28 February 2025 (Time 03:27 PM)
សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ឧបត្ថម្ភស្បៀងអាហារ និងថវិកា ដល់សាលាពលទាហានទី៥
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ នារសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណា អានបន្ត
Fri,28 February 2025 (Time 01:13 PM)
រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង បើកការដ្ឋានជួសជុលកំណាត់ផ្លូវខេត្តក្រាលកៅស៊ូ DBST ប្រវែង៤,០០០ម៉ែត្រ នៅសង្កាត់វត្តគរ ក្រុងបាត់ដំបង និងឃុំឈើទាល ស្រុកបាណន់
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបើកការដ្ឋានជួសជុលកំណាត់ផ្លូវខេត្តលេខ១៥៧១ ក្រាលកៅស៊ូDBSTប្រវែង៤,០០០ម៉ែត្រ ទទឹង១០ម៉ែត្រ ស្ថិតនៅក្ន អានបន្ត
Fri,28 February 2025 (Time 11:13 AM)
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យ ការរៀបចំពង្រឹងវិទ្យាស្ថានជាតិស្ថិតិចំណុះក្រសួងផែនការ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យការរៀបចំពង្រឹងវិទ្យាស្ថានជាតិស្ថិតិចំណុះក្រសួងផែនការ ដើម្បីឱ្យក្លាយជាស្ថាប័នមួយកាន់តែម អានបន្ត
Fri,28 February 2025 (Time 09:19 AM)
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស ថេង អញ្ជើញចុះសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងយកអំណោយជូនដល់វរសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនគោកលេខ៨២៥
(ខេត្តពោធិ៍សាត់)លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស ថេង ស្នងការនគរបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ បានដឹកនាំគណៈស្នងការ ព្រមទាំងក្រុមកាងារ បានយកអំណោយនិងអញ្ជើញ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងសំណេះសំណាលដល់ដល់ទីបញ្ជារការ វរសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែន អានបន្ត
Fri,28 February 2025 (Time 07:59 AM)
សារលិខិតរបស់សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត គាំទ្រការអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្រជាតិ ស្តីពីការជំរុញចលនាភូមិមួយផលិតផលមួយ ៥ឆ្នាំ លើកទី២ (ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨)
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានចេញសារលិខិតគាំទ្រការអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្រជាតិស្តីពីការជំរុញចលនាភូមិមួយផលិតផលមួយ ៥ឆ្នាំ លើកទី២ (ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨)។ ខាងក្រោមនេះជាសារលិខិ អានបន្ត