Sat,02 August 2025 (Time 08:53 AM)
ភ្នំពេញ៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី០១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ បានចេញសេចក្តីសម្រេចមួយ បង្កើតក្រុមការងារសម្របសម្រួលជាមួយក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍ មកត្រួតពិនិត្យការអនុវត្តបទឈប់បាញ់គ្នា ដឹកនាំដោយប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។ អានបន្ត
Fri,01 August 2025 (Time 09:36 PM)
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានថ្លែងថា ឱកាសនៃការបណ្តុះបណ្តាលធនធានមនុស្ស នឹងគ្មានទេបើប្រទេសជាតិមានសង្គ្រាម។ ការថ្លែងរបស់ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង ខាងលើនេះ ធ្វើឡើងក្នុងឱកាសអញ្ជើញស្វាគមន៍ក អានបន្ត
Fri,01 August 2025 (Time 03:01 PM)
ឯកឧត្តម សុខ លូ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រៀមរៀបចំពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ផ្លូវជាតិលេខ១០
(បាត់ដំបង) :ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល​ នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបងបានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រៀមរៀបចំពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ផ្លូវជាតិលេខ១០ ដែលគ្រោងនឹងប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅក្នុងភូមិសាស្រ្តស្រុកសំឡូត នាថ្ងៃទី អានបន្ត
Fri,01 August 2025 (Time 08:47 AM)
ព្រឹកថ្ងៃនេះ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស៊ុន ចាន់ថុល នឹងរៀបចំសន្និសីទសារព័ត៌មាន ស្តីពីការសម្រេចរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក បញ្ចុះពន្ធលើទំនិញនាំចេញពីកម្ពុជាទៅកាន់សហរដ្ឋអាមេរិកមកត្រឹម ១៩%
(ភ្នំពេញ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្តីការក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ស៊ុន ចាន់ថុល អនុប្រធានទី១ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងារចំពោះកិច្ចចរចាពន្ធបរ អានបន្ត
Fri,01 August 2025 (Time 08:40 AM)
សម្ដេចធិបតី៖ អាមេរិកបានសម្រេចបញ្ចុះពន្ធលើទំនិញនាំចេញពីកម្ពុជាទៅកាន់សហរដ្ឋអាមេរិកមកត្រឹម ១៩% នេះជាដំណឹងដ៏ល្អសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋ និងសេដ្ឋកិច្ចរបស់កម្ពុជាដើម្បីបន្តអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសជាតិតទៅមុខ
ភ្នំពេញ៖ តាមរយៈបណ្ដាញសង្គមផ្លូវការនៅថ្ងៃទី១ ខែសីហានេះ សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានបញ្ជាក់ថា អាមេរិកបានសម្រេចបញ្ចុះពន្ធលើទំនិញនាំចេញពីកម្ពុជាទៅកាន់សហរដ្ឋអាមេរិកមកត្រឹម ១៩% នេះជាដំ អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 03:52 PM)
ភ្នំពេញ៖ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អ៊ឹង កន្ថាផាវី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកិច្ចការនារី នៅថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ បានមានប្រសាសន៍ថា ស្រ្តីកម្ពុជា ក៏ដូចបុរស គឺស្រលាញ់សន្តិភាព, តាំងពីអតីតកាលមក កម្ពុជាធ្លាប់ឆ្លងកាត អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 03:43 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិកម្ពុជា ចេញលិខិតអញ្ជើញរដ្ឋមន្ត្រីស្តីទីក្រសួងការពារជាតិថៃ​ចូលរួមកិច្ចប្រជុំ​ GBC នៅរាជធានីភ្នំពេញ​
ភ្នំពេញ៖​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ទៀ សីហា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិកម្ពុជា បានផ្ញើសារអញ្ជើញ លោក ណាត់ថាផុង​ ណាកផានិច​ រដ្ឋមន្ត្រីស្តីទីក្រសួងការពារជាតិថៃ​ ដេីម្បីដឹកនាំគណៈប្រតិភូយោធាជាន់ខ្ពស់ ចូលរួមកិច្ចប្ អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 10:35 AM)
លោក ហេង សួរ លើកឡើងថា ការពង្រីកវិសាលភាពកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ការអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈ លើជំនាញគ្រឿងម៉ាស៊ីនរថយន្តអគ្គិសនី ជំនាញបច្ចេកវិទ្យាបញ្ញាសិប្បនិម្មិត (AI) ដែលប្រើប្រាស់ក្នុងវិស័យទេសចរណ៍
(ភ្នំពេញ)៖ លោក ហេង សួរ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានលើកឡើងថា ការពង្រីកវិសាលភាពកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ការអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលបច្ចេកទេសនិងវិជ្ជាជីវៈ តាមរយៈការអប់រំបណ្ដុះបណ្ដាលជំនាញគ្រ អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 10:33 AM)
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវ ឡោក ខេង ប្រធានគណៈកម្មការសុខាភិបាល សង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន យុវនីតិសម្បទា ការងារ បណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងកិច្ចការនារី នៃរដ្ឋសភា ( គណៈកម្មការទី៨) បានថ្លែងបទអន្តរាគមន៍ ក្នុងសន្និសីទពិភព អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 10:28 AM)
សម្តេច ឃួន សុដារី៖ ឆ្លើយតបនឹងស្ថានការណ៍ដ៏គ្រោះថ្នាក់របស់ពិភពលោកចាំបាច់រួបរួមគ្នាជាធ្លុងមួយ ដើម្បីការពារធម្មនុញ្ញអង្គការសហប្រជាជាតិ និងជំរុញពហុភាគីនិយមបើកចំហ និងបរិយាបន្ន
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហារដ្ឋសភាធិការធិបតី ឃួន សុដារី ប្រធានរដ្ឋសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទី៣០ ខែកក្កដាឆ្នាំ២០២៥នេះ ពីសន្និសីទប្រធានសភាពិភពលោកលើកទី៦ នៅក្នុងប្រទេសស្វីស បានលើកឡើងថា ពិភពលោកកំពុងស្ថិ អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 09:46 AM)
ក្រសួងសុខាភិបាល បើកសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់ ស្តីពីការអភិវឌ្ឍផែនការសកម្មភាពសម្រាប់គម្រោងផ្តួចផ្តើមជាពិសេសសម្រាប់សុខភាពផ្លូវចិត្តនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ដោយទទួលបានការអនុញ្ញាតដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ៥កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជ អានបន្ត
Thu,31 July 2025 (Time 08:37 AM)
សម្ដេចធិបតី៖ ចំពោះករណីចាប់ខ្លួនយុទ្ធជនយើង, មកដល់ពេលនេះ យើងនៅរង់ចាំភាគីថៃបញ្ជូនត្រឡប់មកកម្ពុជាវិញ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានគូសបញ្ជាក់នាព្រឹកថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះថា «មានការចោទសួរហេតុអ្វីបានជារាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាមិនបញ្ចេញព័ត៌មានភ្លាមពាក់ព័ន្ធនឹងកងកម្លាំងរបស់ អានបន្ត
Wed,30 July 2025 (Time 06:10 PM)
(បាត់ដំបង)៖ ព្រឹកថ្ថ្ងៃពុធ ៥កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សេង ធារិន មេបញ្ជាការរង នាយសេនាធិការ យោធភូមិភាគទី៥ បាននាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃ អានបន្ត
Wed,30 July 2025 (Time 03:31 PM)
ព្រះសង្ឃ និងប្រជាពលរដ្ឋ នៅខេត្តបាត់ដំបង បានដង្ហែក្បួន ដើម្បីគោរពវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធចំពោះវីរៈយុទ្ធជន ដែលបានពលីជីវិតនៅលើសមរភូមិ និងដឹងគុណចំពោះវីរភាពអង់អាចក្លាហានរបស់កងទ័ពកម្ពុជា
(បាត់ដំបង)ប្រជាពលរដ្ឋ ក្មេងចាស់ ប្រុស ស្រី រួមជាមួយព្រះសង្ឃយ៉ាងច្រើនកុះករ នៅខេត្តបាត់ដំបង បានរៀបចំជាក្បួនដង្ហែដើរតាមដងផ្លូវអមសង្ខាងស្ទឹងសង្កែ ក្នុងក្រុងបាត់ដំបង ដើម្បីសំដែងនូវការដឹងគុណចំពោះវីរភាពដ៏អង់ អានបន្ត
Sun,27 July 2025 (Time 10:41 AM)
អ្នកនាំពាក្យរដ្ឋាភិបាល៖ គំនិតផ្តួចផ្តើមស្តីពីបទឈប់បាញ់ របស់លោក ដូណាល់ ត្រាំ សម្រាប់ជម្លោះកម្ពុជា-ថៃ ជាសញ្ញាវិជ្ជមាន
ភ្នំពេញ៖ នៅក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានបង្ហាញបច្ចុប្បន្នភាព ថ្ងៃទី៤ នៃការបង្កសង្គ្រាមរបស់យោធាថៃឈ្លានពានដែនអធិបតេយ្យកម្ពុជា នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះឯកឧត្ដម ប៉ែន បូណា រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយករដ្ អានបន្ត
Sat,26 July 2025 (Time 07:21 PM)
បាត់ដំបង៖ បន្ទាប់ពីអញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីបុណ្យ៧ថ្ងៃ ព្រះឥន្ទមុនី អ៊ុក មុត ព្រះមេគណខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងជាអ្នកតំណាងរាស្រ អានបន្ត
Sat,26 July 2025 (Time 07:12 PM)
អភិបាលខេត្តប៉ៃលិន​​ អញ្ជើញចុះត្រួតពិនិត្យ និងជួយអន្តរាគមន៍ ដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដែលវិលត្រលប់មកពីប្រទេសថៃវិញ
ប៉ៃលិន៖ នៅថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តប៉ៃលិន​​បានអញ្ជើញពិនិត្យមើលក្រុមការងាររបស់រដ្ឋបាលខេត្ត កំពុងបន្តសម្របសម្រួល និងដោះស្រាយជូនបងប្អូនពលករខ្មែរ ដែលមក អានបន្ត
Sat,26 July 2025 (Time 05:52 PM)
ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ស សុខា៖ រាជរដ្ឋាភិបាល និងមន្ត្រីរាជការគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ រង់ចាំទទួលសម្របសម្រួលជូនពលករខ្មែរវិលត្រឡប់មកពីថៃគ្រប់កាលៈទេសៈ
ភ្នំពេញ៖ តាមរយៈបណ្ដាញសង្គម នារសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអំពាវនាវប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរកំពុងស្នាក់នៅ និងធ្វើការក្នុងប្រទេសថៃ អានបន្ត
Fri,25 July 2025 (Time 10:27 AM)
ប្រមុខការទូតកម្ពុជា បើកកិច្ចប្រជុំបន្ទាន់ជាមួយបណ្ដាទូតទាំងអស់ ដើម្បីពន្យល់អំពីស្ថានការណ៍នៃជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ
ភ្នំពេញ៖ ក្រោយផ្ទុះអាវុធនៅបណ្ដផយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ដែលបង្កដោយទាហានថៃនៅចំណុចប្រាសាទតាមាន់ធំ កាលពីព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥, ព្រឹកនេះ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានបើកកិច្ចប្រជុំបន អានបន្ត
Wed,23 July 2025 (Time 04:46 PM)
សម្ដេចធិបតី៖ កុមារកម្ពុជានៅតែជួបបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួន ដូចជា អំពើហិង្សា ការកេងប្រវ័ញ្ច និងការជួញដូរកុមារ
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា បានថ្លែងថា កុមារកម្ពុជានៅតែជួបបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួន ដូចជា អំពើហិង្សាលើកុមារ, ការកេងប្រវ័ញ្ច និង ការជួញដូរកុមារ, ការប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀន និងសារធ អានបន្ត