Thu,23 October 2025 (Time 07:52 AM)
សម្តេច ម៉ែន សំអន គាំទ្រ ជម្រុញលើកទឹកចិត្តដល់ពលរដ្ឋខ្មែរ ពិសេសរាល់សកម្មភាពរបស់ស្រ្តី ដើម្បី​ចូលរួមលើកកម្ពស់ការប្រើប្រាស់ផលិតផលខ្មែរ ដែលជាផលិតក្នុងស្រុក
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ប្រធានសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយសមាគមនារីកម្ពុជាដើម្បីសន្តិភាពនិងអភិវឌ្ឍន៍នៅទូទាំងប្រទេស តារយៈប្រព័ន្ធ ZOOM ដែ អានបន្ត
Thu,23 October 2025 (Time 07:47 AM)
ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន ជួបសំណេះសំណាលជាមួយ ក្រុមការងារសប្បុរសធម៌ សម្តេចពុក ហ៊ុន សែន សម្តេចម៉ែ ប៊ុន រ៉ានី
កណ្ដាល៖ ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល នៅរសៀលថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយក្រុមការងារសប្បុរសធម៌សម្តេចពុក ហ៊ុន សែន សម្តេចម៉ែ ប៊ុន រ៉ានី ក្នុងគោលបំណង ស្នើសុំកិច្ អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 08:37 PM)
នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ដាក់បទបញ្ជាស្នងការនគរបាលខេត្តស្ទឹងត្រែងដែលទើបឡើងកាន់តំណែង ត្រូវបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសគ្រប់ប្រភេទ ពិសេសបទល្មើសគ្រឿងញៀន
ស្ទឹងត្រែង៖ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានដាក់បទបញ្ជាដល់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សារី បុត្រសត្យា ដែលទើបឡើងកាន់តំណែងជាស្នងការនគរបាលខេត្តស្ទឹងត្រែង ត្រូវបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្ម អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 07:14 PM)
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ថ្លែងអំណរគុណក្រុមគ្រូពេទ្យជំនាញស្ម័គ្រចិត្តមកពីប្រទេសអូស្ត្រាលី ចុះពិនិត្យព្យាបាលជម្ងឺភ្នែក និងគ ថ្លង់ ជូនពលរដ្ឋដោយឥតគិតថ្លៃ
កំពង់ចាម៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានថ្លែងអំណរគុណ ចំពោះក្រុមគ្រូពេទ្យជំនាញស្ម័គ្រចិត្តមកពីប្រទេសអូស្ត្រាលី របស់អង្គការ Cambodia Vision ដែលបានលះបង់ពេលវេលាចុះពិនិត្យព្យាបាលជម្ អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 06:13 PM)
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារ ចងក្រងខ្លឹមសារប្រវត្តិល្អាងនានា នៅរមណីយដ្ឋានភ្នំសំពៅ និងការរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់សាធារណៈនៅតាមក្រុង-ស្រុក
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ក្រុមការងារចងក្រងខ្លឹមសារប្រវត្តិល្អាងនានា នៅរមណីយដ្ឋានភ្នំសំពៅ ដើម្បីដាក់តាំងបង្ហាញផ្សព្វផ្សាយ ដល់ភ្ញ អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 03:18 PM)
អភិបាលខេត្តកណ្ដាល អំពាវនាវឱ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ មកទទួលបណ្ណកម្មសិទ្ធិដីធ្លីឱ្យបានគ្រប់ៗគ្នា ក្នុងរយៈពេលដែលមន្ទីររៀបចំដែនដី នគររូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដីខេត្តកណ្ដាល ចុះចែកជូនដល់មូលដ្ឋានផ្ទាល់
ភ្នំពេញ៖ ការថ្លែងអំពាវនាវនេះ ធ្វើឡើងនាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងពិធីចែកវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ២ភូមិ សរុបចំនួន ៣.០៩០បណ្ណ ស្ថិតនៅភូមិអំពិលទឹក និងភូមិកំពង់ពោធិ៍ ឃ អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 03:10 PM)
ក្រសួងសាធារណការ ៖ ព្រែកជីហ្វូណនតេជោ នឹងចាប់ផ្តើមជីក អាចចុងខែវិច្ឆិកា នឹងបញ្ចប់នៅអំឡុងឆ្នាំ២០២៨
ភ្នំពេញ ៖ លោក ផន រឹម អ្នកនាំពាក្យ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានឲ្យដឹងថា ព្រែកជីហ្វូណនតេជោ នឹងចាប់ផ្តើមជីក នៅពេលទឹកស្រកខាងមុខ អាចចុងខែវិច្ឆិកា ឬដើមខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ហើយគម្រោងនេះ នឹងបញ្ចប់នៅអំឡុង ឆ្នា អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 01:11 PM)
ឯកឧត្ដម ឡាំ ជា ដឹកនាំគណៈប្រតិភូកម្ពុជា បន្តចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិសេស JBC ថ្ងៃទី២ នៅខេត្តចន្ទបុរី
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្ដម ឡាំ ជា រដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុករដ្ឋលេខាធិការដ្ឋានកិច្ចការព្រំដែន និងជាប្រធានគណៈកម្មការចម្រុះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូកម្ពុជា បន្តចូលរួមកិច អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 12:49 PM)
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ ចូលរួមប្រជុំពិសេសលើកទី២ នៃគណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅ (GBC) កម្ពុជា-ថៃ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ នៃកងយោធពលខេមភូមិន្ទ ចូលរួមប្រជុំពិសេសលើកទី២ នៃគណៈកម្ អានបន្ត
Wed,22 October 2025 (Time 10:51 AM)
ឯកឧត្តម គួច ចំរើន៖ មណ្ឌលសុខភាព គឺជាកន្លែងការផ្ដល់សេវាពិនិត្យព្យាបាលជូនប្រជាពលរដ្ឋ និងអ្នកជំងឺ គឺត្រូវតែរក្សានូវអនាម័យខ្ពស់ បង្ការការឆ្លងរោគនានា
កណ្តាល៖ ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកណ្ដាល មានប្រសាសន៍ថា មណ្ឌលសុខភាព គឺជាកន្លែងការផ្ដល់សេវាពិនិត្យព្យាបាលជូនប្រជាពលរដ្ឋ និងអ្នកជំងឺ គឺត្រូវតែរក្សានូវអនាម័យខ្ពស់ក្នុងការពិនិត្យព្យាបាលពីអ្ន អានបន្ត
Tue,21 October 2025 (Time 10:43 PM)
កិច្ចប្រជុំ JBC ថ្ងៃទី១ បានបញ្ចប់ ហើយកិច្ចប្រជុំនឹងចាប់ផ្តើមនៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ជាបន្តទៀត
ចន្ទបុរី៖ ថ្ងៃទី១នៃកិច្ចប្រជុំពិសេសគណៈកម្មការចម្រុះខណ្ឌសីមាព្រំដែនគោកកម្ពុជា-ថៃ (JBC) ដែលធ្វើឡើងនាវេលា១២ថ្ងៃត្រង់ ថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ត្រូវ បានសម្រាកហើយនៅម៉ោងជិត៦ ល្ងាច ហើយកិច្ចប្រជុំនឹងចាប់ផ្តើ អានបន្ត
Tue,21 October 2025 (Time 10:38 PM)
រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាព និងបញ្ចប់ការរៀបចំសៀវភៅណែនាំ ស្ដីពីការអភិវឌ្ឍ “ភូមិគំរូ”
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ១៤រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្ដស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្ដីការក្រសួង ឯកឧត្តម ឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ អានបន្ត
Tue,21 October 2025 (Time 09:53 PM)
សម្តេច ម៉ែន សំអន សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ អគារមន្ទីរពេទ្យបង្អែកស្វាយជ្រំ ១ខ្នង ៣ជាន់ មាន១៥បន្ទប់​ នៅស្រុកស្វាយជ្រំ ខេត្តស្វាយរៀងដែលមានតម្លៃជាង៦០ម៉ឺនដុល្លារ
ស្វាយរៀង៖ សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ និងជាអ្នកតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលស្វាយរៀង​ និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិរណសិរ្សសាមគ្គី អភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជា​ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១​ ខ អានបន្ត
Tue,21 October 2025 (Time 10:33 AM)
លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្រ្តៃយ៍ ព្រឹទ្ធសភានីតិកាលទី៥
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ព្រឹទ្ធសភា។ ខាងក្រោមនេះជាលទ្ធផល អានបន្ត
Tue,21 October 2025 (Time 09:48 AM)
សម្តេចតេជោ អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ព្រឹទ្ធសភា ដើម្បីពិនិត្យសំណើរបស់រដ្ឋសភា សុំពិនិត្យហើយឱ្យយោបល់លើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ចំនួន៥
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ព្រឹទ្ធសភា ដើម្បីពិនិត្យសំណើរបស់រដ្ឋស អានបន្ត
Mon,20 October 2025 (Time 10:20 PM)
ប្រធាន​ស្ថានីយ៍ជញ្ជីងថ្លឹង​រថយន្ដ ចំណុចឃុំពងទឹក ស្រុកដំណាក់ចង្អើរ ខេត្តកែប ប្រែក្លាយទៅជាជញ្ជីងថ្នឹងលុយទាំងយប់ទាំងថ្ងៃ តាមអំពើចិត្តមិនញញើតអ្វីទាំងអស់ អាងខ្នងបង្អែករឹងមាំប្រធានមន្ទីរខេត្តកែប.!
កែប៖ ភាពមិនប្រក្រតីរបៀបអំពើពុករលួយរបស់ក្រុមមន្រ្តីស្ថានីយ៍ជញ្ជីងថ្លឹងរថយន្ដជាប្រធានបទមួយសំរាប់ក្រុមអាជីវករនិងឈ្មួញប្រកបរបររកសុីដឹកជញ្ជូនទំនិញឆ្លងកាត់ស្ថានីយ៍ជញ្ជីងថ្លឹងរថយន្ដនៅចំណុចភូមិភ្នំលាវ ឃុំពងទឹ អានបន្ត
Mon,20 October 2025 (Time 10:16 PM)
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ម៉ាលី សុជាតា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ បានឱ្យដឹងថា កិច្ចប្រជុំក្រុមលេខាធិការដ្ឋាននៃ គណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅកម្ពុ អានបន្ត
Mon,20 October 2025 (Time 10:10 PM)
កំពង់ចាម៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី ២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពដំណើរការផ្តល់ជ័យលាភី នៃការអនុវត្គគោលនយោបាយ ភូមិ ឃុំសង្កាត់ មានសុ អានបន្ត
Mon,20 October 2025 (Time 10:05 PM)
គណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ព្រឹទ្ធសភា នឹងរៀបចំកិច្ចប្រជុំ ដើម្បីពិនិត្យសំណើរបស់រដ្ឋសភា និងសុំពិនិត្យហើយឱ្យយោបល់ លើសេចក្តីព្រាងច្បាប់ចំនួន៥ នៅព្រឹកស្អែក
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ស្អែកនេះ គណៈកម្មាធិការអចិន្ត្រៃយ៍ព្រឹទ្ធសភា នីតិកាលទី៥ នឹងរៀបចំកិច្ចប្រជុំ នៅវិមានព្រឹទ្ធសភា ដើម្បីពិនិត្យសំណើរបស់រដ្ឋសភា និងសុំពិនិត្យហើយឱ្យយោបល់ លើសេចក្តីព្រ អានបន្ត
Mon,20 October 2025 (Time 10:00 PM)
ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អញ្ជើញចូលរួមពិធីផ្សព្វផ្សាយវីដេអូអប់រំស្ដីពីសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងវីដេអូណែនាំស្តីពីការបង្ការការលង់ទឹក
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សួស ប្រាថ្នា អគ្គនាយក នៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីផ្សព្វផ្សាយវីដេអូអប់រំស្ដីពីសុវត្ថិភាពចរាចរណ៍ផ្លូវគោក និងវីដេអូណែនាំស្តីព អានបន្ត