ក្រសួងធនធានទឹក ជូនដំណឹងអំពីស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា សម្រាប់ថ្ងៃទី១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង អំពីស្ថានភាពធាតុអាកាសនៅកម្ពុជា សម្រាប់ថ្ងៃទី១៨ ខែកញ្ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អំពាវនាវដល់ឪពុក-ម្តាយ អាណាព្យាបាល ត្រូវតម្រង់ទិសកូន ខិតខំរៀនសូត្រ ឲ្យមានចំណេះដឹង
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានប្រគល់សញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ៖ ២កញា ឆ្នាំ២០២៤ និងវិញ្ញាបនបត្របញ្ចប់ការសិក្សា កម្រិតមធ្យមសិក្សាទុយភូមិ ឆ្នាំសិក្សា ២០២៣-២០២៤ ជូនសិស្សានុសិស្ស នៃសាលាចំណ អានបន្ត
ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី បោន ប៊ិន ដឹកនាំប្រជុំផ្សព្វផ្សាយការងារសោធននិវត្តន៍ឆ្នាំ២០២៥
(បន្ទាយមានជ័យ)៖ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី បោន ប៊ិន មេបញ្ជាការឣាវុធហត្ថខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បានអញ្ជើញជាឣធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រជុំផ្សព្វផ្សាយការងារសោធននិវត្តន៍ឆ្នាំ២០២៥ និងការងារប្រឡងប្រណា អានបន្ត
សម្តេចធិបតី៖ ប្រជាជនគ្រប់រូបត្រូវទទួលបានសេវាថែទាំសុខភាព មានគុណភាព សុវត្ថិភាព និងប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់
ភ្នំពេញ ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានគូសបញ្ជាក់ថា ដើម្បីឆ្ពោះទៅសម្រេចគោល នយោបាយ ផែនទីបង្ហាញផ្លូវ ទៅកាន់ការគ្រប់ដណ្តប់ សុខភាពជាសកល នៅឆ្នាំ២០៣៥ រាជរដ្ឋាភិបាល បានអនុវត្តវិធាន គន អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម បួ អានបន្ត
សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ណែនាំឱ្យបន្ត ធ្វើទំនើបកម្ម មន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត ក្លាយជាមន្ទីរពេទ្យ នាំមុខគេនៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានណែនាំទៅកាន់រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល និងអគ្គនាយកមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត ត្រូវបន្តរួមគ្នា ធ្វើទំនើបកម្មមន្ទីរពេទ្យកាល់ម៉ែត ឱ្យក្លាយជាមន្ទីរពេទ្ អានបន្ត
លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ដឹកនាំក្រុមគ្រូពេទ្យ TYDA ព្យាបាលជំងឺជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅក្រុងរុនតាឯក
ខេត្តសៀមរាប៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត បានដឹកនាំក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តយុវជនសម្តេចតេជោ (TYDA) ចុះពិនិត្យ និងព្យាបាលជំងឺជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅសង្កាត់រុ អានបន្ត
លោក យូ សិរីវុឌ្ឍ និងលោក អ៊ុយ រី អញ្ជើញប្រកាសបញ្ចូល សមាជិកគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ចំនួន២៦២នាក់ នៅស្រុករតនមណ្ឌល និងស្រុកឯកភ្នំ ដែលសុទ្ធតែជាអតីតសមាជិកបក្សប្រឆាំង
(បាត់ដំបង)៖ អតីតសមាជិកបក្សប្រឆាំង ចំនួន២៦២នាក់ ដែលសុំចូលរួមជីវភាពនយោបាយជាមួយគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា កាលពីពេលកន្លងទៅ ត្រូវបានប្រកាសបញ្ចូលជាសមាជិកគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាជាផ្លូវការ នៅថ្ងៃទី១៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ អានបន្ត
មានលុយធ្វើបន្ទប់ជួល តសំយ៉ាបរំលោភលើដីចំណីផ្លូវសាធារណៈ នៅខាងលិចស្តុបសានកូ ក្នុងភូមិ/សង្កាត់ផ្សារកណ្ដាល អាជ្ញាធរហាក់រក្សាភាពស្ងប់ស្ងាត់
(បន្ទាយមានជ័យ)៖ករណីសាងសង់ និងតសំយ៉ាបរំលោភលើដីចំណីផ្លូវសាធារណៈ នូវតែកើតមានឡើងជាបន្តបន្ទាប់ ទោះបីអាជ្ញាធរចេញសេចក្តីប្រកាសមិនអនុញ្ញាតឲ្យធ្វើបន្ថែម ។ចំពោះអ្នកដែលបានធ្វើកន្លងមកហើយនោះ ស្នើឲ្យរួសរើសដ អានបន្ត
ក្រសួងការងារជូនដំណឹងស្ដីពីការឈប់សម្រាកេបស់កម្មករនិយោជិត ដោយមានប្រាក់ឈ្នួល ក្នុងឱកាសបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ រយៈពេល៣ថ្ងៃ
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានចេញសេចក្ដីជូនដំណឹងស្ដីពី ការអនុញ្ញាតឱ្យកម្មករនិយោជិតទាំងអស់របស់ខ្លួន ឈប់សម្រាកដោយមានប្រាក់ឈ្នួល នាឱកាសពិធីបុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌខាងមុខនេះ រយៈពេល៣ថ្ងៃ គឺថ្ងៃ អានបន្ត
អនុប្រធានធនាគារអភិវឌ្ឍអាស៊ីជឿជាក់ថា កម្ពុជានឹងអាចសម្រេចបាននូវគោលដៅអព្យក្រឹតកាបូន នៅឆ្នាំ២០៥០
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងឱកាសនៃជំនួប លោកជំទាវ Fitima Yasmin អនុប្រធានធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB) ដែលបានដឹកនាំគណៈប្រតិភូនៃកិច្ចប្រជុំរដ្ឋមន្ត្រីបរិស្ថានមហាអនុតំបន់មេគង្គ លើកទី៦ (GMS EMM-6) ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និង អានបន្ត
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារជំនាញចុះពិនិត្យ ផ្លូវបេតុងដែលបានសាងសង់រួចមានប្រវែង១៨៨៣ម៉ែត្រ ក្នុងនោះ ផ្លូវប្រវែង១.០៣៥ម៉ែត្រ ទទឹង អានបន្ត
ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី ស សុខា អញ្ជើញផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត្យស្ដីពី ការសុំច្បាប់ និងការអនុញ្ញាតច្បាប់ឈប់គ្រប់ប្រភេទរបស់មន្ដ្រីនគរបាលជាតិកម្ពុជា
(ភ្នំពេញ)៖ លោកអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅរសៀលថ្ងៃទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានអញ្ជើញផ្សព្វផ្សាយអនុក្រឹត្យស្ដីពី ការសុំច្បាប់ និងការអនុញ្ញាតច្បាប់ឈប់គ្រប់ប្រភេទ អានបន្ត
ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី ទៀ សីហា ជួបសម្តែងការគួរសម អនុប្រធានទី១ គណៈកម្មការយោធាមជ្ឈឹមចិន ដើម្បីផ្លាស់ប្តូរទស្សនៈលើបញ្ហាថ្មីៗនៅក្នុងតំបន់ និងសកលលោក
(ប៉េកាំង)៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការពារជាតិ នៅរសៀលថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយ នាយឧត្តមសេនីយ៍ច អានបន្ត
អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញបើកសម្ពោធពិព័រណ៍ពាណិជ្ជកម្មថៃ Mini Thailand Week 2024 ក្នុងខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ លោក សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងលោក នីរ៉ាវ៉ាត់ រ៉ាំងស៊ីកាន់ចាណា អគ្គទីប្រឹក្សាពាណិជ្ជកម្ម ប្រចាំស្ថានទូតនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា នៅល្ងាចថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានអញ្ អានបន្ត
ខេត្តព្រះសីហនុ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន អញ្ជើញចុះពិនិត្យទីតាំងស្ថានីយប្រព្រឹត្តកម្មទឹកកខ្វក់អូរឈើទាល ក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រ អានបន្ត
ព្រឹកនេះ សម្តេចធិបតី អញ្ជើញសម្ពោធចំណតផែកុងតឺន័រ នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ តម្លៃជិត ៤០លានដុល្លារ
ខេត្តព្រះសីហនុ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១០កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ចំណតផែកុងតឺន័រប្រវែង ២៥៣ម៉ែត្រ នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ដែលបើកការដ្ឋានសាងសង់កា អានបន្ត
ក្រសួងសុខភិបាល ចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្ដីពីការបូកសរុបលទ្ធផលការងាររយៈពេលមួយឆ្នាំ ដើមអាណត្ដិទី៧
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមសាស្ដ្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល នៅថ្ងៃទី១១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤នេះ បានបង្ហាញអំពីលទ្ធផលការងារក្នុងរយៈពេលមួយឆ្នាំរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល ចាប់តាំងពីដើមនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា។
សាំងធម្មតា បន្តចុះថ្លៃមកនៅត្រឹម ៣ ៩០០រៀល ក្នុង១លីត្រ ខណៈម៉ាស៊ូត ៣៧៥០រៀល
ភ្នំពេញ៖ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម បានប្រកាសពីតម្លៃប្រេងសម្រាប់លក់ ក្នុងរយៈពេល១០ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី១១-២០ ខែកញ្ញា ដោយសាំងធម្មតា មានតម្ អានបន្ត