(បាត់ដំបង)៖ លោក អ៊ុយ រី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក សុខ លូ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានដឹកនាំមន្រ្តីរាជការ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ លោកគ្រូអ្នកគ្រូ យុវជន និងសិស្សានុសិស្សប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរខួប អានបន្ត
ព្រះមហាក្សត្រ យាងប្រារព្ធព្រះរាជពិធីបុណ្យឯករាជ្យជាតិ ៩ វិច្ឆិកា ខួបលើកទី៧២ឆ្នាំ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ទី៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥
កម្ពុជា បានប្រារព្ធព្រះរាជពិធីបុណ្យឯករាជ្យជាតិ ៩ វិច្ឆិកា ខួបលើកទី៧២ឆ្នាំ ដែលជាថ្ងៃខ្មែរ រំដោះខ្លួនចេញពីការគ្រប់គ្រងរបស់បារាំង។
ពិធីនេះត្រូវបាន អានបន្ត
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្តីការក្រសួង ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជារដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ បានដឹកនាំការធ្វើបទបង្ហាញស្តីពីការ វិវត្តថ្មីៗ អានបន្ត
រយៈពេល៣ថ្ងៃ ក្នុងពិធីបុណ្យអុំទូក ភ្ញៀវទេសចរជាង១២ម៉ឺននាក់ បានមកលេងខេត្តបាត់ដំបង កើនជាង១២% ធៀបនឹងឆ្នាំ២០២៤
បាត់ដំបង ៖ ភ្ញៀវទេសចរជាតិ អន្តរជាតិ ប្រមាណជាង១២ម៉ឺននាក់ បានមកដើរលេងកម្សាន្ត និងស្នាក់នៅក្នុងខេត្តបាត់ដំបង នាឱកាសថ្ងៃឈប់សម្រាក រយៈពេល៣ថ្ងៃ ក្នុងព្រះរាជពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប និងសំពះព្រះខែ អកអំបុក អានបន្ត
លោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន គិតម៉េង ដឹកនាំសិល្បករ-សិល្បការីនី ប្រមាណជាង ៤០នាក់ រៀបចំធ្វើកម្មវិបស្សនា នៅពុទ្ធមណ្ឌលវិបស្សនាធុរៈកម្ពុជា រយៈពេល ៣ថ្ងៃ
កណ្តាល៖ កាលពីរសៀលថ្ងៃទី៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន គិតម៉េង ប្រធានសមាគមសិល្បករខ្មែរ បានដឹកនាំសិល្បករ-សិល្បការីនី ប្រមាណជាង ៤០នាក់ ទៅរៀបចំធ្វើកម្មវិបស្សនា រយៈពេល ៣ថ្ងៃ គឺចាប់ពី អានបន្ត
ស្វាយរៀង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដម ប៉េង ពោធិ៍សា អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តស្វាយរៀង និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលខេត្តបានអញ្ជើញជាអធិបតីដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រៀមសហការរៀបចំពិធីជំនួបប្រាស អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម ចុះពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការសាងសង់ អគារសិក្សាថ្មី និងទីចាត់ការ ១ខ្នង នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន អារក្សត្នោត ដែលជាអំណោយរបស់សម្តេចធិបតី
កំពង់ចាម៖ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម នាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានដឹកនាំក្រុមការងារ អញ្ជើញចុះពិនិត្យវឌ្ឍនភាពនៃការសាងសង់អគារសិក្សាថ្មី ១ខ្នង កម្ពស់ ២ជាន់ ស្ទើរនឹង ១ អានបន្ត
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម អំពាវនាវដល់បងប្អូនអាជីវករលក់ដូរ សុំជួយទុកដាក់សម្រាមរក្សាអនាម័យបរិស្ថានតាមដងផ្លូវ ឲ្យមានសោភ័ណភាព ដើម្បីទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរណ៍
កំពង់ចាម៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានដឹកនាំក្រុមការងារ និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ អញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខអាជីវករ ដែលលក់ដូរនៅសងខាងផ្លូវ ផ្សារបែកអន្ល អានបន្ត
ក្រុមហ៊ុនបង្កើតសណ្ឋាគារលំដាប់ផ្កាយ៥ របស់អង់គ្លេស នឹងបន្តពង្រីកការវិនិយោគ និងការចូលរួមជួយគាំទ្រវិស័យទេសចរណ៍កម្ពុជាបន្ថែមទៀត
ភ្នំពេញ៖ នាឱកាសដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ក្រសួងទេសចរណ៍ និងក្រុមប្រឹក្សាភិបាលសិក្សាទីផ្សារ និងផ្សព្វផ្សាយកម្ពុជា (CTB) ចូលរួមពិព័រណ៍ទេសចរណ៍អន្តរជាតិ (World Travel Market) នៅទីក្រុងឡុងដ៏ ចក្រភពអង់គ្លេស ឯ អានបន្ត
ភ្ញៀវទេសចរ និងប្រជាពលរដ្ឋ ជិត៥ម៉ឺននាក់ បានដើរលេងកម្សាន្តនៅខេត្តបាត់ដំបង ក្នុងថ្ងៃទី២ នៃពិធីបុណ្យអុំទូក
(បាត់ដំបង) ៖ ក្នុងឱកាសថ្ងៃឈប់សម្រាកនាថ្ងៃទី២ នៃពិធីបុណ្យអុំទូក បណ្តែតប្រទីប សំពះព្រះខែ និងអកអំបុក ប្រជាពលរដ្ឋ និងភ្ញៀវទេសចរជាតិ អន្តរជាតិ ជិត៥ម៉ឺននាក់ បានមកមកដើរលេងកម្សាន្តនៅខេត្តបាត់ដំបង ប្រកបដោយភាពស អានបន្ត
កម្ពុជា និងអូស្ត្រាលី ពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការផ្នែកបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងកម្មវិធីហាត់ការ
អូស្ត្រាលី៖ កាលពីថ្ងៃទី៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ និងលោក Cameron Baker ប្រធានស្នងការជំនាញ នៃរដ្ឋអូស្ត្រាលីខាងត្បូង (South Australian Skill អានបន្ត
ខេត្តពោធិ៍សាត់ រៀបចំពិធីប្រណាំងទូក «ង» ខ្នាតអន្តរជាតិ លក្ខណៈមិត្តភាព សាមគ្គីភាព ក្រោមម្លប់សន្តិភាព មានភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិ ចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករ (Photos inside)
(ពោធិ៍សាត់)៖ លោក ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ និងលោក ម៉ក់ រ៉ា ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត នាថ្ងៃទី០៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅចំណុចខាងលើស្ពានអាកាស ត្រេីយខាងលិចស្ទឹងពោធិ៍សាត់ បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបត អានបន្ត
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បង្ហាញពីទិដ្ឋភាពរីករាយយ៉ាងគគ្រឹកគគ្រេង នៃបុណ្យអុំទូកនៅខេត្តសៀមរាប នាថ្ងៃទី១
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានបង្ហាញពីទិដ្ឋភាពរីករាយយ៉ាងគគ្រឹកគគ្រេង នៃបុណ្យអុំទូកនៅខេត្តសៀមរាប នាថ្ងៃទី១។