Thu,07 August 2025 (Time 04:48 PM)
ប៉ៃលិន៖ នៅថ្ងៃទី០៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ពលករខ្មែររាប់ម៉ឺននាក់បន្តសម្រុកចេញពីប្រទេសថៃតាមច្រកព្រំដែនអន្តរជាតិព្រំ ខេត្តប៉ៃលិន ខណះលោកជំទាវបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តប៉ៃលិន បានចាត់ឱ្យក្រុមការងា អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 02:26 PM)
សម្តេចបវរធិបតី សម្តែងការអបអរសាទរចំពោះការប្រព្រឹត្តទៅដោយជោគជ័យនូវកិច្ចប្រជុំវិសាមញ្ញនៃគណៈកម្មាធិការព្រំដែនទូទៅ កម្ពុជា-ថៃ GBC
ភ្នំពេញ៖ យោងតាមបណ្តេញសង្គមហ្វេសប៊ុកសម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី០៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ បានបង្ហោះសារថា៖ ខ្ញុំសូមសម្តែងការអបអរសាទរចំពោះការប្រព្រឹត្តទៅដោយជោគជ័យ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 02:15 PM)
ក្រសួងព័ត៌មាន និងកាកបាទក្រហមកម្ពុជា រៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី ប្រវត្តិចលនាអន្តរជាតិ គោលការណ៍គ្រឹះ ច្បាប់មនុស្សធម៌អន្តរជាតិ ក្នុងបរិការណ៍សកលលោកបច្ចុប្បន្ន និងកាកបាទក្រហមកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ កាលពីរសៀលថ្ងៃទី ០៦ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២៥ ក្រសួងព័ត៌មាន សហការជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានរៀបចំសិក្ខាសាលារួមគ្នាស្តីពី ប្រវត្តិចលនាអន្តរជាតិ គោលការណ៍គ្រឹះ ច្បាប់មនុស្សធម៌អន្តរជាតិ ក្នុងបរិការណ៍សកលលោ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 01:36 PM)
ស្នងការនគរបាលខេត្តបាត់ដំបង ប្រជុំផ្សព្វផ្សាយសភាពការណ៍សន្ដិសុខ និងក្រុមការងារព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍ (Hotline)
(បាត់ដំបង)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍តោ ដាញ់ អេងប៊ុនថាន់ ស្នងការនគរបាលខេត្តបាត់ដំបង បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយនូវអនុសាសន៍ដឹកនាំនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ អ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 11:11 AM)
ស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង បើកកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយអំពីសភាពការណ៍សន្តិសុខ និងលិខិតបង្គាប់ការ ស្តីពីការចាត់តាំងក្រុមការងារព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍ (Hotline)
បាត់ដំបង៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយអនុវត្តតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ របស់ ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំផ្សព អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 09:46 AM)
អ្នកនាំពាក្យការពារជាតិកម្ពុជា៖ កិច្ចប្រជុំ GBC នៅម៉ាឡេស៊ី មានសញ្ញាវិជ្ជមានច្រើន
ភ្នំពេញ៖ លោកជំទាវឧត្តមសេនីយ៍ឯក ម៉ាលី សុជាតា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិ បានឱ្យដឹងថា កិច្ចប្រជុំក្រុមលេខាធិការព្រំដែនទូទៅកម្ពុជា-ថៃ (GBC) រយៈពេល៣ថ្ងៃមកនេះ នៅម៉ាឡេស៊ី មានសញ្ញាវិជ្ជមានជាច្រើនរវាងភាគីទាំ អានបន្ត
Thu,07 August 2025 (Time 09:34 AM)
អាមេរិកនឹងជួយផ្នែកភស្តុភា និងបច្ចេកទេសសំខាន់ៗ ដើម្បីបង្កើតក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ានមួយតាមដានបទឈប់ បាញ់រវាងកម្ពុជា និងថៃឱ្យបានឆាប់បំផុត
ភ្នំពេញ៖ ថ្លែងក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មាននាព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកជំទាវម៉ាលី សុជាតា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិកម្ពុជា បានប្រកាសឲ្យដឹងថា អាមេរិកនឹងជួយផ្នែកភស្តុភា និងបច្ចេកទេសសំខាន់ៗ ដើម្បីប អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 10:07 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសាខា រួមជាមួយ ឯកឧត្តម ខ្លួត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត អមដោយ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី សមា អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 09:54 PM)
អភិបាលខេត្តតាកែវ ជួបសំណេះសំណាលជាមួយបងប្អូនពលករចំណាកស្រុកទើបវិលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ វិញ នៅមូលដ្ឋានស្រុកកោះអណ្ដែត
ភ្នំពេញ៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តតាកែវ បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយបងប្អូនពលករ ជាង ២០០នាក់ ដែលទើបវិលត្រឡប់មកពីប្រទេសថៃ នៅសាលាស្រុកកោះអណ្ដែត។ ឯកឧត្តម វ៉ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 07:38 PM)
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង ណែនាំឲ្យអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤ និងកងកម្លាំងមានសមត្ថកិច្ចទាំងបីប្រភេទ ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងកិច្ច ការការពារសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ របៀបរៀបរយ ជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ
ភ្នំពេញ៖ប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង បានធ្វើការណែនាំឲ្យអាជ្ញាធរខណ្ឌទាំង១៤ និងកងកម្លាំងមានសមត្ថកិច្ចទាំងបីប្រភេទ, មន្ទីរចំណុះឲ្យរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញទាំងអស់ ត្រូវយកចិត្ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 05:49 PM)
អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ កែសម្រួលសមាសភាពក្រុមព័ត៌មានទាន់ហេតុការណ៍ជាមួយជនបរទេស, នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ណែនាំឲ្យពង្រឹងសន្ដិសុខ និងសុវត្ថិភាពជូនវិនិយោគិន និងភ្ញៀវទេសចរបរទេស
(ភ្នំពេញ)៖ អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ បានធ្វើការកែសម្រួលសមាសភាពក្រុមការងារទាន់ហេតុការណ៍ (HOTLINE) ជាមួយជនបរទេសទាំងអស់ប្រចាំនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលត្រូវបានប្រកាសជាផ្លូវការនៅព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 02:14 PM)
អាជ្ញាធរខេត្តបាត់ដំបង កំពុងសស្រាក់សស្រាំជួយសម្របសម្រួលដំណើរវិលត្រឡប់របស់ពលករខ្មែរមកពីប្រទេសថៃតាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង ស្រុកកំរៀង
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងលោកជំទាវ ម៉េត រ៉ាវីចិត្រ សុខ លូ ព្រមទាំងក្រុមការងារគ្រប់ផ្នែកទាំងអស់កំពុងសស្រាក់សស្រាំក្នុងការជួយសម្របសម្រួលដំណើរវិលត្រឡប់របស់ពលករខ្មែរមកពីប អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 01:01 PM)
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ កំពុងមានតម្រូវការកម្លាំងពលកម្មជាង ៦ម៉ឺននាក់ ឱ្យចូលធ្វើការនៅតាមបណ្តារោងចក្រសហគ្រាស
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានបញ្ជាក់ឱ្យដឹងថា ខេត្តកំពង់ស្ពឺបាននិងកំពុងមានតម្រូវការកម្លាំងពលកម្មប្រមាណជាង៦ម៉ឺននាក់ឱ្យចូលទៅបម្រើការងារនៅតាមបណ្តារោងចក្រ សហគ្រាស។ ក្នុង អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 12:55 PM)
ពលករខ្មែរជាង១០ម៉ឺននាក់ទៀត កំពុងសម្រុកចាកចេញពីប្រទេសថៃ ចូលមកប្រទេសកំណើតវិញ តាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង នៃខេត្តបាត់ដំបង
បាត់ដំបង ៖ លោក​ សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានបញ្ជាក់ថា ពលករខែ្មរជាង១០ម៉ឺននាក់ទៀតទេ ដែលបាននិងកំពុងសម្រុកចាកចេញពីប្រទេសថៃ វិលចូលមកប្រទេសកំណើតវិញ តាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិដូង នៃស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 12:32 PM)
ភ្នំពេញ៖ រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ជូនដំណឹងស្តីពីការចែកវិញ្ញាបនបត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ថុ និងមោឃៈភាពនៃប័ណ្ណសម្គាល់កាន់កាប់ប្រើប្រាស់ដីធ្លី ឫប័ណ្ណសម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់អចលនវត្ថុ នៅភូមិតាភិន ភូមិតាញឹម ភូមិតាផាន់ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 12:28 PM)
អង្គភាពអ្នកនាំពាក្យរាជរដ្ឋាភិបាល៖ ពេលនេះសហគមន៍អន្តរជាតិគេបានដឹងអស់ហើយ ភាគីថៃមិនអាចចេះតែនិយាយអ្វីបានតាមចិត្តនោះទេ
ភ្នំពេញ៖ នៅក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានសង្ខេបស្តីពី «លទ្ធផលនៃការអនុវត្តបទឈប់បាញ់រវាងកម្ពុជា-ថៃ» នាព្រឹកថ្ងៃទី០៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្ដម ប៉ែន បូណា រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានអង្គភាពអ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 12:15 PM)
ភ្នំពេញ៖ នៅក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានស្តីពី ការអនុវត្តបទឈប់បាញ់ នាព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម ជុំ សុន្ទរី អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិកម្ពុជា បានថ្លែងថាថៃបានធ្វើការ អានបន្ត
Wed,06 August 2025 (Time 09:46 AM)
គណៈកម្មការគ្រប់គ្រងល្បែងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ជូនដំណឹងពីប្រតិបត្តិការ ល្បែងកាស៊ីណូស្របច្បាប់នៅកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន នៃគណៈកម្មការគ្រប់គ្រងល្បែងពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា (គ.ល.ក) បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីប្រតិបត្តិការល្បែងកាស៊ីណូស្របច្បាប់ នៅក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ នេះបើតាមសេចក្ដីជូនដំណឹង។ អានបន្ត
Tue,05 August 2025 (Time 07:34 PM)
ភ្នំពេញ៖ អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការពារជាតិកម្ពុជា បានបញ្ជាក់ថា ស្ថានការណ៍នៅតំបន់អានសេះ គិតត្រឹមម៉ោង ៥:៣០នាទី ថ្ងៃទី០៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ បន្លាលួសដែលកងទ័ពថៃបានរាយនៅតំបន់អានសេះកាលពីថ្ងៃទី០៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ត្ អានបន្ត
Tue,05 August 2025 (Time 06:59 PM)
ក្រសួងកសិកម្ម បន្តជ្រោមជ្រែងឱ្យសហគមន៍កសិកម្មទំនើបជោគជ័យជានិរន្តរ៍ ដើម្បីជួយលើកស្ទួយជីវភាពប្រជាកសិករ
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងគណៈប្រតិភូអមដំណេីរ បានអញ្ជេ អានបន្ត