Sat,06 December 2025 (Time 03:35 PM)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន សម្តែងការហួសចិត្ត ចំពោះជនជាតិថៃមួយចំនួនថា សូមកុំយកថៃទៅប្រៀបធៀបជាមួយកម្ពុជា ព្រោះកម្ពុជាធ្វើស៊ីហ្គេមដោយប្រើលុយចិន ដោយសម្តេចថា មិនប្រើប្រាស់លុយចិន ឬលុយពីប្រទេសផ្សេង សូម្បីមួយសេន
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទីនៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានបង្ហោះសារលើបណ្តាញទំនាក់ទំនងសង្គមថា ថ្ងៃនេះខ្ញុំមានការចាំបាច់ដើម្បីបំភ្លឺទៅកាន់ប្រជាជនកម្ពុជា និងប្រជាជនថៃពីរឿងស៊ អានបន្ត
Sat,06 December 2025 (Time 12:53 PM)
សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋ នៅភូមិព្រៃចាន់ និង ភូមិជោគជ័យ និងប្រជាពលរដ្ឋមកពីតំបន់ផ្សេងទៀត
សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃកម្ពុជាបានជួបសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅភូមិព្រៃចាន់ និង ភូមិជោគជ័យ និងប្រជាពលរដ្ឋ ផ្សេងទៀតក្នុងឃុំអូរបីជាន់ ស្រុកអូរជ្រៅ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ អានបន្ត
Sat,06 December 2025 (Time 11:19 AM)
ឯកឧត្ដម​ សុខ​ លូ​ អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍​និងផ្តល់អំណោយមនុស្សធម៌ដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅជាមួយមេរោគអេដស៍ ជំងឺអេដស៍ ចំនួន ២០៥គ្រួសារ​
បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី០៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ សាខាកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ខេត្តបាត់ដំបង បានរៀបចំទិវាពិភពលោកប្រយុទ្ធនឹងជំងឺអេដស៍ ១ធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមមូលបទសកល «យកឈ្នះការរំខាន បរិវត្តកម្មឆ្លើយតបនឹងជំងឺអេដស៍»ន អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 09:33 PM)
(ភ្នំពេញ)៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បង្គាប់តែងតាំង លោក សុខ លូ ជាអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង សម្រាប់អាណត្តិទី២។ សូមប អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 09:11 PM)
(ភ្នំពេញ)៖ ព្រះករុណា ព្រះបាទ សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បង្គាប់តែងតាំង លោក សុខ លូ ជាអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង សម្រាប់អាណត្តិទី២។ សូមបញ្ អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 09:00 PM)
ធនាគារ វីង របស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង ប្រកាសអំពីការផ្តល់ “កម្រិតឥណទាន” រហូតដល់ ២០០លានដុល្លារ មិនគិតការប្រាក់ ៥ថ្ងៃ ដល់ធុរជន ដែលបង់ប្រាក់ពន្ធ-អាករ ជូនអគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករកម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ដើម្បីចូលរួម គាំទ្រដល់បរិយាកាសធុរកិច្ចនៅកម្ពុជា, ធនាគារ វីង របស់អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង បានប្រកាសអំពីការផ្តល់នូវ “កម្រិតឥណទាន” ដែលមានបរិមាណរហូតដល់ ២០០លានដុល្លារអាម៉េរិក មិនគិតអត្រាការប្រាក់រហូតដល់ អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 06:19 PM)
លោកឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ វង្សី វិស្សុត តំណាងសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត អញ្ជើញបើកជាផ្លូវការ វេទិការដ្ឋាភិបាលឌីជីថលឆ្នាំ២០២៥ និងព្រឹត្តិការណ៍ជាតិ-អន្តរជាតិពាក់ព័ន្ធ
ភ្នំពេញ៖ នៅមជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាត និងពិព័រណ៍កោះពេជ្រ នាព្រឹកថ្ងៃទី៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ លោក វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្ឋមន្រ្តី ទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្ដេចមហ អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 06:00 PM)
ក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន (AOT) ចុះពិនិត្យ និងសង្កេតការណ៍ នៅចំណុចបង្គោលព្រំដែនលេខ ៥២-៥៣ នៅឃុំកំរៀង និងឃុំបឹងរាំង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង
(បាត់ដំបង)៖ នៅម៉ោងប្រមាណ២៖៥៤នាទីរសៀល ថ្ងៃសុក្រ ទី៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ក្រុមសម្របសម្រួលកម្ពុជា (CLG) កម្ពុជា បានសម្របសម្រួលជូនដល់ក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន (AOT) ចុះពិនិត្យ និងសង្កេតការណ៍ នៅចំណុចបង្គោ អានបន្ត
Fri,05 December 2025 (Time 02:08 PM)
អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន៖ សិទ្ធិសេរីភាពសារព័ត៌មាននៅកម្ពុជាត្រូវបានលើកកម្ពស់និងធានាដោយច្បាប់ លិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តិ
រាជធានីភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្ដម ទេព អស្នារិទ្ធ អនុរដ្ឋលេខាធិការ និងជាអ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន បានមានប្រសាសន៍ថា ការតម្រូវឱ្យអ្នកសារព័ត៌មានទាំងអស់អនុវត្តវិជ្ជាជីវៈរបស់ខ្លួនដោយអនុលោមតាមរដ្ឋធម្មនុញ្ញ ច្បាប់ស្តីព អានបន្ត
Thu,04 December 2025 (Time 04:39 PM)
កណ្តាល៖ ឯកឧត្ដម គួច ចំរើន អភិបាលខេត្តកណ្ដាល នៅថ្ងៃទី៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បានអញ្ជេីញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការលទ្ធកម្មខេត្តកណ្តាល ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម លោកជំទាវសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ឯកឧត អានបន្ត
Thu,04 December 2025 (Time 11:26 AM)
មណ្ឌលគិរី៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ថង សាវុន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុង កិច្ចប្រជុំពិគ្រោះយោបល់សាធារណៈជាមួយស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ និងមន្ទីរជំនាញនៅក្នុងខេត្តមណ្ឌលគ អានបន្ត
Thu,04 December 2025 (Time 06:51 AM)
យានយន្តដឹកលើសទម្ងន់​ ០៣គ្រឿង​ បេីកគេចវាងស្ថានីយ ត្រូវបានកម្លាំងសមត្ថកិច្ចមន្រ្តីស្ថានីយជញ្ជីង ឃាត់ត្រួតពិនិត្យ និងពិន័យតាមច្បាប់
(កំពង់ស្ពឺ)៖ កម្លាំងសមត្ថកិច្ចចម្រុះមន្រ្តីស្ថានីយជញ្ជីងកណ្តោលដុំ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ នាយប់ថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ បានចុះប្រតិបត្តិការឆ្មក់ចាប់ត្រួតពិនិត្យយានយន្តដឹកជញ្ជូនលើសទម្ងន់កម្រិតកំណត់ ដែលបានគេចវាង អានបន្ត
Wed,03 December 2025 (Time 06:47 PM)
ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន៖ ក្រោមម្លប់សន្តិភាព កម្ពុជាមានសុខដុមនីយកម្មជាតិសាសន៍ និងសាសនាពេញលេញ ផ្ដល់ជូនប្រជាជនរបស់ខ្លួន
កំពត៖ ឯកឧត្តម ម៉ៅ ធនិន អភិបាលខេត្តកំពតបានបញ្ជាក់ថា ក្រោមម្លប់នៃសុខសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍលើគ្រប់វិស័យ កម្ពុជាក៏មានសុខដុមនីយកម្មជាតិសាសន៍ និងសាសនាពេញលេញផ្តល់ជូនប្រជាជនរបស់ខ្លួន ដែលមានវប្បធម៌ និងប្រពៃណីច អានបន្ត
Wed,03 December 2025 (Time 06:42 PM)
ភ្នំពេញ៖ “ការលើកស្ទួយធុរកិច្ចស្រ្តីឲ្យកើនឡើង នឹងធ្វើឲ្យសេដ្ឋកិច្ចជាតិកើនឡើងផងដែរ ព្រោះស្រ្តីជាកម្លាំងចលករដ៏សំខាន់មួយនៅក្នុងសង្គម។” នេះគឺជាប្រសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ា អានបន្ត
Wed,03 December 2025 (Time 03:20 PM)
ឯកឧត្តម សុខ លូ អញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៧ ទិវាកំណើតរណសិរ្សសាមគ្គីអភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជា
បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងជាប្រធានរណសិរ្សសាមគ្គីអភិវឌ្ឍន៍មាតុភូមិកម្ពុជាខេត្ត បានអញ្ជើញជាគណៈអធិបតីក្នុងពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៤៧ ទិវាកំណើតរណសិរ្សសាមគ្គីអភិវឌ អានបន្ត
Wed,03 December 2025 (Time 02:01 PM)
អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការងារ បន្តអំពាវនាវយ៉ាងទទូចឱ្យពលរដ្ឋនៅតាមបន្ទាត់ព្រំដែន ពិចារណាការងារនៅក្នុងស្រុក ខណៈឱកាសការងារនៅកម្ពុជា មានរាប់ម៉ឺនកន្លែង
ភ្នំពេញ៖ អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ បានបន្តអំពាវនាវយ៉ាងទទូចដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅតាមបណ្តោយបន្ទាត់ព្រំដែន កុំឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់ទៅប្រទេសថៃ ហើយគួរតែស្វែងរកឱកាសការងារនៅក្នុងស្រុកដ អានបន្ត
Wed,03 December 2025 (Time 02:00 PM)
អភិបាលខេត្តកំពត ជំរុញឱ្យក្រុមអ្នកផលិតអំបិលខេត្តកំពតបង្កើនការផលិតបន្ថែម បន្ទាប់ពីរកបានអ្នកផ្គត់ផ្គង់ទីផ្សារ
កំពត៖ អភិបាលខេត្តកំពត លោក ម៉ៅ ធនិន បានជំរុញដល់ក្រុមអ្នកផលិតអំបិលទាំង ១៧១ក្រុម ក្នុងខេត្តកំពតបង្កើនការផលិតឱ្យបានច្រើនបន្ថែមទៀត ក្រោយរកបានអ្នកផ្គត់ផ្គងទីផ្សារ និងដើម្បីផ្តល់អំបិលដែលមានគុណភាពដល់ប្រជាជនទូ អានបន្ត
Tue,02 December 2025 (Time 06:47 PM)
ព្រៃវែង៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា សមាជិកគណៈអចិន្ត្រៃយ៍គណៈកម្មាធិការកណ្តាលគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាអនុប្រធានទី១ ក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង ជាតំណាងដ អានបន្ត
Tue,02 December 2025 (Time 06:44 PM)
Tue,02 December 2025 (Time 06:42 PM)
តំណាងក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ វាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកម្លាំងកងវិស្វកម្មកងទ័ពជើងគោក ដែលបានស្ថាបនាផ្លូវនៅស្រុកអូររាំងឪ ត្រឹមត្រូវទៅតាមបច្ចេកទេស ១០០%
ត្បូងឃ្មុំ៖ លោកស្រី ឯក គន្ធវារី អនុរដ្ឋលេខាធិការ តំណាងលោក ឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ បានថ្លែងការកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះបញ្ជាការដ្ឋានវិស្វកម្មកងទ័ពជើងគោក ដែលបានយកចិត្តទុកដាក់អនុ អានបន្ត