បាត់ដំបង៖ ឯកឧត្តមកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត គន់ គីម ទេសរដ្ឋមន្រ្តី អនុប្រធាន និងជាអគ្គលេខាធិការសមាគមអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជនកម្ពុជា បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យអណ្តូងទឹក និងការរៀបចំប្រព័ន្ធសូឡាបូមទឹកសម្រាប់ចែកចាយជូនអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជន ចំនួន ៣០០គ្រួសារនៅភូមិព្រៃសិន ឃុំឆ្នាល់មាន់ ស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង។ក្នុងពេលអញ្ជើញចុះពិនិត្យ ឯកឧត្តម អគ្គលេខាធិការ បានកោតសរសើរចំពោះក្រុមការងារលេខាធិការដ្ឋាន គណៈកម្មាធិការសមាគមខេត្ត ស្រុក និងឃុំ ដែលបានអនុវត្តសកម្មភាពការងារបានយ៉ាងល្អប្រសើរឆ្លើយតបនូវតម្រូវការចាំបាច់ជូនបងប្អូនអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជន។ឯកឧត្តម អគ្គលេខាធិការ លើកឡើងថា ទន្ទឹមនឹងការរៀបចំអណ្តូងទឹកដែលផ្តល់ផលប្រយោជន៍ជូនអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជន។ ក្នុងនោះ ការរៀបចំប្រព័ន្ធសូឡាសម្រាប់បូមទឹក និងចែកចាយទឹក នឹងបង្កលក្ខណៈកាន់តែងាយស្រួលសម្រាប់អតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជនប្រើប្រាស់ ដូចជា ការដាំដុះដំណាំជុំវិញផ្ទះរបស់ខ្លួនជាដើម។ក្នុងនាមសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានសមាគមអតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជនកម្ពុជា, ឯកឧត្តម អគ្គលេខាធិការ បានថ្លែងអំណរគុណដល់ ឯកឧត្តម ឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងជាសមាជិកគណៈអចិន្រ្តៃយ៍ គណៈកម្មាធិការកណ្តាលអ.ន.ក. ដែលបានជីកអណ្តូងចំនួន ៣០អណ្តូង ដើម្បីជាប្រយោជន៍ប្រើប្រាស់ដល់អតីតយុទ្ធជន និងនិវត្តជន។បន្ថែមលើនេះ ឯកឧត្តម អគ្គលេខាធិការ បានថ្លែងអំណរគុណដល់ លោក ព្រួញ រិទ្ធថា ប្រធានមន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនខេត្តបាត់ដំបង និងជាអនុប្រធានអ.ន.ក.ខេត្ត ដែលបានជួយស្ថាបនាផ្លូវក្រាលគ្រួសក្រហមជូនបងប្អូនអតីតយុទ្ធជននៅក្នុងតំបន់សម្បទានដីសង្គមកិច្ចខាងលើចំនួនប្រមាណ ៩គីឡូម៉ែតផងដែរ៕