ភ្នំពេញ៖ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អ៉ឹង កន្ថាផាវី ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះជួយខណ្ឌកំបូល នៅថ្ងៃទី៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ អំពាវនាវឱ្យប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា រួមគ្នាជាធ្លុងមួយ ជឿជាក់លើរាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាព្រំដែនជាមួយប្រទេសថៃ តាមច្បាប់អន្តរជាតិ។លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត អំពាវនាវដូចនេះ ក្នុងឱកាសអញ្ជើញសំណេះសំណាលជាមួយគ្រួសារមានកូនតូចជាង១០០គ្រួសារ នៅសង្កាត់ប្រទះឡាង ខណ្ឌកំបូល រាជធានីភ្នំពេញ។លោកស្រីបានមានប្រសាសន៍លើកឡើងពីការឈ្លានពានយ៉ាងកំរោលរបស់ថៃ មកលើដែនអធិបតេយ្យរបស់កម្ពុជា។ ក្នុងន័យនេះ លោកស្រីអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ សូមប្រឹងឈរខ្លួនឯង ខិតខំខ្លួនឯង និងពង្រឹងភាពម្ចាស់ការខ្លួនឯង ដើម្បីធានាដល់ការការពារ និងកសាងប្រទេសជាតិ។ ផ្អែកលើកម្លាំងមហាសាមគ្គី និងស្មារតីស្នេហាជាតិដ៏មោះមុត កម្ពុជាពិតជាបន្តយកឈ្នះលើរាល់ឧបសគ្គបាន។ជាមួយគ្នានោះដែរ លោកស្រី អ៉ឹង កន្ថាផាវី ក៏បានអំពាវនាវឱ្យមាតាបិតា មើលថែសុខភាព និងអប់រំកូន ឱ្យក្លាយជាធនធានមនុស្ស ដែលប្រកបដោយចំណេះដឹង និងសមត្ថភាព ដើម្បីចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍន៍សង្គមជាតិ នាពេលអនាគត។សូមជម្រាបថា នៅថ្ងៃដដែលនោះ លោកស្រីកិត្តិបណ្ឌិត ក៏បានប្រគល់ជូនម៉ាស៊ីនត្រជាក់ចំនួន២ និងថវិកាមួយចំនួន ដល់មណ្ឌលសុខភាពប្រទះឡាង ស្ថិតក្នុងខណ្ឌកំបូលផងដែរ។ លោកជំទាវ បានអរគុណមណ្ឌលសុខភាពប្រទះឡាង ដែលបានជួយឱ្យប្រជាពលរដ្ឋនៅសង្កាត់ប្រទះឡាង ទទួលបានសុខភាពល្អ និងលើកទឹកចិត្តដល់មណ្ឌលសុខភាព បន្តបំពេញសេវា ឱ្យមានគុណភាព សីលធម៌ និងប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ៕