ឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ដាញ់អេង​ប៊ុន​ចាន់​ ជួបសំណេះសំណាលផ្តល់នូវអនុសា​សន៍ដល់សិក្ខាកាមនគរបាលជាតិចុះកម្មសិក្សារយៈពេល០៤ខែនៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង
Mon,12 January 2026 (Time 07:30 PM)
សិក្ខាកាមជាសិស្សនគរបាលដែលកំពុងសិក្សានៅសាលានគរបាលភូមិភាគ៥ចំនួន៣៥នាក់ត្រូវបានចុះបំពេញកម្មសិក្សាបញ្ចប់វគ្គបណ្តុះ​បណ្តាលកម្រិតបឋមវិជ្ជាជីវ:នគរបាលជាតិ​ ត្រូវបានជួបសំណះសំណាល​ ផ្តល់នូវអនុសាសន៍មួយចំនួនពីលោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ដាញ់​ អេងប៊ុនចាន់​ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត​បាត់ដំបង​ កាលពីរសៀលថ្ងៃ​ទី​១២ខែ​ មករា​ ឆ្នាំ២០២៦​ នៅសាលប្រជុំបរិ​វេណស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្ត​បាត់​ដំបងដោយមានលោក​ស្នង​ការរងទទួលផែនការងារធន​ធានមនុ​ស្ស​ នាយ​ នាយរងការិយាល័យបុគ្គ​លិក និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀត។
កិច្ចសំណេះសំណាលនេះបានប្រព្រឹត្តិទៅស្របតាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម​ នាយឧត្តមសេនីយ៍​ ស​ ថេត​ អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ​ ដោយក្នុងនោះសិក្ខាកាមត្រូវបំពេញកម្ម​សិ​ក្សារយ:ពេល០៤ខែ​ចាប់ពីខែមករាត​ទៅ​នៅតាមបណ្តាអង្គភាពការិ​យាល័យជំនាញ​ អធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុង​ ស្រុកឬវរសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនគោក​ ដែលរយៈពេលនេះត្រូវសិក្សាស្វែងយល់ទាំងចំណេះដឹង​ ជំ​នាញជាក់ស្តែងនៅ​ទីនោះ​ដូច្នេះសិក្ខាកាមត្រូវ​ព្យាយាម​ តស៊ូសិក្សា
រៀ​នសូត្រនិងគោរពបាននូវវិន័យរបស់កងកម្លាំងនគរបាលជាតិ​ ហេីយសង្ឃឹមថានៅ​ពេលបញ្ចប់កម្មសិក្សានេះសិ​ក្ខាកាមនឹងពាំនាំនូវចំណេះដឹងនេះ​ដេីម្បីក្លាយខ្លួនជាមន្រ្តីនគរបាលល្អ​ ជាអ្នកបន្តវេន​ទៅថ្ងៃអនាគត។