លោកវរសេនីយ៍ឯក​ អិន​ កុសល​ ចាត់​តាំងកម្លាំងនាំយកអំណោយជូនមន្រ្តីនគរបាលនិងគ្រួសារនគរបាលមានជំងឺនិងទេីបសម្រាលបុត្រដល់លំនៅដ្ឋាន
Mon,12 January 2026 (Time 01:33 PM)
(បាត់ដំបង)នៅថ្ងៃទី១២ខែ​ មករា​ឆ្នាំ២០២៦ វេលា​ម៉ោង​៩:០០នាទីព្រឹក តាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯក​ឧត្តមនាយឧត្តមសេនី​យ៍​ ស​ ថេត​​ អគ្គស្នងការនគរ​បាលជាតិ​ និងយោបល់ណែនាំរបស់លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ដាញ់អេង​ប៊ុន​ចាន់​ស្នង​ការនៃស្នង​ការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់​ដំបង​លោកវរសេនីយ៍ឯក​ អិន​ កុសល​ មេបញ្ជាការវរសេនាតូចនគរបាលការ​ពារព្រំដែនគោកលេខ៨១៩​ ចាត់តាំងលោកវរសេនីយ៍ទោ សន វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងដឹកនាំ លោក​នាយ នាយរងផ្នែក,ប៉ុស្តិ៍ និងកម្លាំងក្នុងអង្គភាពទៅសួរសុខ​ទុក្ខដល់កងកម្លាំង និងគ្រួសាររបស់កងកម្លាំងដែលមានជំងឺ និងទេីបសម្រាលបុត្រចំនួន​០៥គ្រួសារដល់លំនៅដ្ឋាន មានឈ្មោះដូចខាង​ក្រោម៖
១-លោកស្រីអនុសេនីយ៍ត្រី ឈឿង សៀវម៉ី មន្ត្រីផ្នែកបុគ្គលិក ទើបសម្រាលរស់នៅ (ភូមិពេជ្រចិន្តា ឃុំពេជ្រចិន្តា ស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តបា​ត់ដំបង)
២-គ្រួសារ លោកអនុសេនីយ៍ឯក ជន មុល នាយផ្នែកស៊ើបការណ៍ មានភារកិ​ច្ចប្រចាំការ​នៅទិសព្រះវិហា​មានទីលំនៅ (ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង)
៣-គ្រួសារ លោកអនុសេនីយ៍ឯក អួន យ៉ុង មន្ត្រីប៉ុស្តិ៍អូរអន្លក់ ទើបសម្រាល​រស់នៅ (ភូមិពេជ្រចិន្តា ឃុំពេជ្រចិន្តា ស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តប.ប)
៤-គ្រួសារ លោកអនុសេ​នីយ៍ឯក ទូច សេ នាយរងផ្នែកភស្តុភារ មានជំងឺរលាកក្រពះ កំពុងសំរាកព្យាបាលជំងឺនៅគេ​ហដ្ឋាន (ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង)
៥-ងលោកព្រិន្ទបាលទោ ហេង សុវ​ណ្ណារ៉ា មន្ត្រីប៉ុស្តិ៍បឹងអាជាង ដែលជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ របួសជើង បច្ចុប្បន្នបានធូរស្រាលហើយ រស់នៅ​(ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង)។
ក្នុងការសាកសួរសុខទុក្ខនេះបាននាំយកអំណោយមានគ្រឿងឧបភោកបរិភោគបរិភោក និងថវិកាមួយ​ចំ​នួន ដែលបានមកពីការចូលរួមរបស់កម្លាំងក្នុងអង្គភាពយក​ទៅប្រគល់ជូនទាំង០​៥គ្រួសារ សរុបរួមដូចខាង​ក្រោម៖