(បាត់ដំបង)នៅថ្ងៃទី១២ខែ មករាឆ្នាំ២០២៦ វេលាម៉ោង៩:០០នាទីព្រឹក តាមអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ និងយោបល់ណែនាំរបស់លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ដាញ់អេងប៊ុនចាន់ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបងលោកវរសេនីយ៍ឯក អិន កុសល មេបញ្ជាការវរសេនាតូចនគរបាលការពារព្រំដែនគោកលេខ៨១៩ ចាត់តាំងលោកវរសេនីយ៍ទោ សន វុទ្ធី មេបញ្ជាការរងដឹកនាំ លោកនាយ នាយរងផ្នែក,ប៉ុស្តិ៍ និងកម្លាំងក្នុងអង្គភាពទៅសួរសុខទុក្ខដល់កងកម្លាំង និងគ្រួសាររបស់កងកម្លាំងដែលមានជំងឺ និងទេីបសម្រាលបុត្រចំនួន០៥គ្រួសារដល់លំនៅដ្ឋាន មានឈ្មោះដូចខាងក្រោម៖១-លោកស្រីអនុសេនីយ៍ត្រី ឈឿង សៀវម៉ី មន្ត្រីផ្នែកបុគ្គលិក ទើបសម្រាលរស់នៅ (ភូមិពេជ្រចិន្តា ឃុំពេជ្រចិន្តា ស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តបាត់ដំបង) ២-គ្រួសារ លោកអនុសេនីយ៍ឯក ជន មុល នាយផ្នែកស៊ើបការណ៍ មានភារកិច្ចប្រចាំការនៅទិសព្រះវិហាមានទីលំនៅ (ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង) ៣-គ្រួសារ លោកអនុសេនីយ៍ឯក អួន យ៉ុង មន្ត្រីប៉ុស្តិ៍អូរអន្លក់ ទើបសម្រាលរស់នៅ (ភូមិពេជ្រចិន្តា ឃុំពេជ្រចិន្តា ស្រុកភ្នំព្រឹក ខេត្តប.ប)៤-គ្រួសារ លោកអនុសេនីយ៍ឯក ទូច សេ នាយរងផ្នែកភស្តុភារ មានជំងឺរលាកក្រពះ កំពុងសំរាកព្យាបាលជំងឺនៅគេហដ្ឋាន (ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង) ៥-ងលោកព្រិន្ទបាលទោ ហេង សុវណ្ណារ៉ា មន្ត្រីប៉ុស្តិ៍បឹងអាជាង ដែលជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ របួសជើង បច្ចុប្បន្នបានធូរស្រាលហើយ រស់នៅ(ភូមិ ត្រាង ឃុំត្រាង ស្រុកកំរៀង ខេត្តបាត់ដំបង)។ក្នុងការសាកសួរសុខទុក្ខនេះបាននាំយកអំណោយមានគ្រឿងឧបភោកបរិភោគបរិភោក និងថវិកាមួយចំនួន ដែលបានមកពីការចូលរួមរបស់កម្លាំងក្នុងអង្គភាពយកទៅប្រគល់ជូនទាំង០៥គ្រួសារ សរុបរួមដូចខាងក្រោម៖ -អង្គ០៥ការ៉ុង ស្មើ២៥០គីឡូក្រាម-ទឹកសុទ្ធ ០៥កេសនិង១០យួរ-ត្រីខ កំប៉ុង០៦ដុំ-មីចំនួន០៥កេស-ទឹកស៊ីអ៉ីវ ០៥យួរ-ទឹកត្រី ០៥យួរ-ថវិកា ១.៩៧០.០០០រៀល(មួយលាននិងកៅសិបប្រាំពីរម៉ឺនរៀល)។ ក្រុមគ្រួសារពួកគាត់បានគោរពអរគុណចំពោះថ្នាក់ដឹកនាំស្នងការដ្ឋាន មេបញ្ជាការ មេបញ្ជាការរងនិងកងកម្លាំងនគរបាលវរ:ព្រំដែនគោកលេខ៨១៩ទាំងអស់ដែលបានគឹតគូរអំពីសុខទុក្ខនិងការលំបាកចំពោះមន្រ្តីនគរបាលនិងក្រុមគ្រួសារថ្នាក់ក្រោម។