កំពង់ស្ពឺ៖ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១២កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីប្រកាសដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវអគារមូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថក្រុងច្បារមនថ្មី។ក្នុងពីធីនេះក៏មានការអញ្ចើញចូលរួមពីសំណាក់ លោក ទឹម ផានូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលក្រុងច្បារមន, លោកអភិបាលរងក្រុងច្បារមន, លោកមេបញ្ជាការរង កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ, លោកនាយសេនាធិការរង, លោកប្រធានមន្ទីរជំនាញទាំង៧, លោកមេបញ្ជាការមូលដ្ឋានក្រុង-ស្រុក, លេខាដ្ឋាន, លោកអធិការនគរបាលក្រុងច្បារមន, លោកមេបញ្ជាការផ្នែកសឹករងក្រុងច្បារមន, លោកចៅសង្កាត់ទាំង៥ និងលោកមេប៉ុស្តិ៏នគរបាលទាំង៥ រួមទាំងសប្បុរសជនផងដែរ។ដោយក្រោមការដឹកនាំរបស់ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន បានផ្តួចផ្តើមរៀបចំជួសជុលនូវអគារសេនាធិការដ្ឋាន មូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថក្រុងច្បារមនថ្មី លាបថ្នាំរបងជុំវិញ បំពាក់គ្រឿងសង្ហារឹម អំពូល កន្លែងស្នាក់នៅនិងហេថារចនាសម្ព័ន្ឋផ្សេងៗទៀត-ល-។ ដើម្បីលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ឋភាពការងារកងរាជអាវុធហត្ថ ងាយស្រួលក្នុងការបំពេញភារកិច្ច ការពារសន្តិសុខ ទប់ស្តាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើស រក្សាសណ្តាប់ធ្នាប់សារធារណៈ ជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋាន ៕