ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៥ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ លោកជំទាវ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រស់ ច័ន្ទសោភា អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងារយេនឌ័រ បានអនុញ្ញាតអោយមន្ត្រីនគរបាលនារី ចំនួន ០២រូប នៃនាយកដ្ឋានអង្គរក្ស ជួបសំណេះសំណាល និងរាយការណ៍ពីលទ្ធផលដែលទទួលបានជ័យលាភី ពានរង្វាន់ «BEST PERSEVERANCE» (ពាននៃការតស៊ូល្អបំផុត) ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតបាញ់កាំភ្លើង Sniper អន្តរជាតិ “Sharp Blade 2025 International Sniper Competition” នៅសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន កាលពីថ្ងៃទី១៥-១៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ កន្លងមក ដែលមានការចូលរួមប្រកួតប្រជែងពីបណ្តាប្រទេស ចំនួន ២៥ប្រទេស។ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជំទាវ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រស់ ច័ន្ទសោភា ក៏បានឧត្ថម្ភថវិកាដល់មន្រ្តីនគរបាលនារីទាំង ០២រូប ព្រមទាំងថ្លែងការកោតសសើរចំពោះការខិតខំប្រឹងប្រែងបំពេញគ្រប់វិញ្ញាសារដែលបានកំណត់ និងទទួលបានជ័យជម្នៈក្នុងចំណោមបេក្ខជនដែលចូលរួមមកពី២៥ប្រទេស។ ជាមួយគ្នានេះ លោកជំទាវ ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រស់ ច័ន្ទសោភា ក៏បានផ្តល់ជាអនុសាសន៍ ទៅកាន់បេក្ខនារីទាំង ០២រូប ត្រូវប្រឹងហ្វឹកហាត់ជំនាញអោយកាន់តែប្រសើរឡើង និងចែករំលែកជាបទពិសោធន៍ដល់មន្រ្តីបន្តវេន ៕