ឯកឧត្តម ខូយ រីដា ៖​ ត្រីនៅតំបន់បឹងទន្លេសាបកំពុងចាប់ផ្តើមសម្បូរឡើងវិញ
Sun,29 June 2025 (Time 11:50 AM)
ខេត្តពោធិ៍សាត់៖ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពខេត្តពោធិ៍សាត់ បានថ្លែងកត់សម្គាល់ឃើញថា ត្រី​នៅតំបន់បឹង​ទន្លេសាប​កំពុង​ចាប់ផ្តើម​សម្បូរ​ឡើង​វិញ ក្រោយ​ពី​កម្លាំង​យោធភូមិ​ទី​៥ បើក​ប្រតិបត្តិការ​បង្ក្រាប​បទល្មើស​នេសាទ​ជារៀងរាល់ថ្ងៃដូច​ភ្លៀងរលឹម នៅ​ក្នុងភូមិ​សា​ស្គ្រ​ខេត្តបឹងទន្លេសាប។ ឯកឧត្តម ខូយ រីដា បានថ្លែងកត់សម្គាល់ឃើញបែបនេះក្នុងឱកាសអ្នកដឹកនាំកម្លាំងចម្រុះចុះធ្វើប្រតិបត្តិការ បង្ក្រាបទល្មើសនេសាទត្រី ព្រមបានផ្តល់ស្បៀងនិងភេសជ្ជៈជូនដល់កម្លាំងចម្រុះដែលបាននឹងកំពុងបំពេញបេសកកម្ម​ក្នុង​បឹង​ទន្លេសាបស្ថិតក្នុង ឃុំកំពុងលួង ស្រុកក្រគរ ​នា​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ​២០២៥។
ការ​សម្បូរ​ត្រី​ឡើង​វិញ​នៅតំបន់បឹងទន្លេសាបនេះ​គឺ​ក្រោយ​ពី​កម្លាំង​យោធភូមិ​ភាគ​ទី​៥ សហការជាមួយសមត្ថកិច្ចជំនាញ​ និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន ធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​បង្ក្រាប​បទល្មើស​ នេសាទ​នៅ​ក្នុងភូមិ​សា​ស្គ្រ​ខេត្ត​ជាប់បឹងទន្លេសាប ។
ឯកឧត្តមបញ្ជាក់​ថា ផ្អែកតាមគោលការ​ការ​ណែនាំ​របស់​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដែលមានសម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានដាក់ពង្រាយកម្លាំងចម្រុះ​​បង្ក្រាប​បទល្មើស​នេសាទ​នៅ​តំបន់បឹង​ទន្លេសាប និង​បាន​បំផ្លាញ​ចោលនូវ​ឧបករណ៍​នេសាទខុសច្បាប់។​​ ប្រជា​នេសាទ​ត្រូវ​ប្រកប​របរ​នេសាទ​ដោយ​ស្របច្បាប់ មិន​ត្រូវ​ប្រើប្រាស់​ឧបករណ៍​នេសាទ​ខុសច្បាប់ ហើយ​ត្រូវ​ចូលរួម​សហការ​ជាមួយ​កងកម្លាំង​ដែល​កំពុង​អនុវត្ត​ការងារ​។​ បើ​ឃើញ​មាន​បទល្មើស​នេសាទ ត្រូវ​រាយការណ៍​ប្រាប់​កងកម្លាំង​ចុះ​បង្ក្រាប​និង​បំផ្លាញ​ចោល និង​ចូលរួម​រក្សា​ការពារ​មច្ឆជាតិ​ឱ្យ​មាន​ពង​កូន​បន្ត​ពូជ ជាក់ស្តែង​ពេល​នេះ​កំពុង​ចាប់ផ្តើម​សម្បូរ​ត្រី​ហើយ​ក្នុង​បឹង​ទន្លេសាប។
តាមរយៈនេះឯកឧត្តម​ក៏បានធ្វើការអំពាវនាវ ដល់ប្រជានេសាទដែលកំពុងរស់នៅ និងអាស្រ័យផលជាក់ស្តែងនៅជុំវិញបឹងទន្លេសាប គប្បីរួមគ្នា អភិរក្ស និងអភិវឌ្ឍន៍សំដៅធ្វើយ៉ាងណា ឱ្យធនធានជលផល និងធនធានធម្មជាតិកាន់តែប្រសើរ និងសម្បូរឡើងវិញ៕