អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ លើកទឹកចិត្តមន្ត្រីរាជការ បន្ដខិតខំបំពេញការងារ ពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនពលរដ្ឋ
Wed,31 December 2025 (Time 10:14 PM)
កំពង់ធំ៖ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ បានលើកទឹកចិត្តដល់មន្ត្រីរាជការទាំងអស់ បន្ដខិតខំបំពេញការងារ ជាពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនប្រជាពលរដ្ឋ សំដៅលើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាពលរដ្ឋផងដែរ។
ការលើកទឹកចិត្តរបស់ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន នាឱកាសអញ្ជើញអញ្ជើញជាអធិបតីរួមជាមួយ ឯកឧត្តម ដៀប ពីរី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រីរាជការរដ្ឋបាលខេត្ត ក្នុងឱកាសបុណ្យឆ្លងឆ្នាំលក នាថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំប្រាសាតោ នៃសាលាខេត្តកំពង់ធំ។
នាឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន បានលើកឡើងអំពីស្ថានភាពវិវត្តថ្មីៗ នៃសភាពការណ៍ នៅតាមព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ដែលយោធាថៃបានព្យាយាមរំលោភបំពានលើអធិបតេយ្យភាពរបស់កម្ពុជា ហើយថ្នាក់ដឹកនាំរាជរដ្ឋាភិបាល ពិតជាមិនបានសម្រាកទេ ជាពិសេស សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត កំពុងដឹកនាំបញ្ជា និងតាមដានសភាពការណ៍ដោយផ្ទាល់យ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់បំផុតក្នុងការការពារជាតិមាតុភូមិកម្ពុជា។
លើសពីនេះទៀត ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន មានប្រសាសន៍បន្តថា «សូមមន្ត្រីរាជការទាំងអស់ ត្រូវជឿជាក់លើការដឹកនាំរបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុងការរក្សាសន្តិភាព និងការការពារអធិបតេយ្យ បូរណភាពដែនដី និងសុវត្ថិភាពជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋយើង ហើយកក្តាសាមគ្គីជាតិយើងសំខាន់ណាស់ ក្នុងការទប់ទល់នឹងការឈ្លានពានរបស់សត្រូវ។
បន្ថែមលើសពីនេះទៀត សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦ ខាងមុខនេះ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន បានមានប្រសាសន៍លើកទឹកចិត្តឱ្យបងប្អូនមន្ត្រីរាជការខិតខំបំពេញការងារ ជាពិសេសការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត តាមរយៈការអភិវឌ្ឍវិស័យកសិកម្ម កសិឧស្សាហកម្ម ទេសចរណ៍ ដើម្បីបង្កើតឱកាសការងារជូនប្រជាពលរដ្ឋ សំដៅលើកកម្ពស់ជីវភាពបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ។
ជាចុងក្រោយ ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្ត បានធ្វើការផ្តាំផ្ញើរដល់មន្ត្រីគ្រប់រូប ខិតខំធ្វើការងារឱ្យបានច្រើនជាងមុន ឆ្លាតជាងមុន រក្សាសាមគ្គីភាព ឯកភាពផ្ទៃក្នុង ត្រូវធ្វើការរួមគ្នា គិតប្រយោជន៍រួម បង្កើនប្រសិទ្ធភាពការងារ ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ខេត្តកំពង់ធំ ឱ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត៕