បាត់ដំបង៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃ គណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញដឹកនាំ កិច្ចប្រជុំស្ដីពីការគ្រប់គ្រងមណ្ឌលសុវត្ថិភាព និងជំរុញការបើកដំណើរការសេវាសាធារណៈឡើងវិញ នៅតាមបណ្តាស្រុកជាប់ព្រំដែន ក្នុង ភូមិសាស្រ្តខេត្ត បាត់ដំបង ដើម្បីបម្រើសេវាសាធារណៈជូនប្រជាពលរដ្ឋនៅតាមមូលដ្ឋាន។ កិច្ចប្រជុំនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីអភិបាលរងខេត្ត ប្រធាន មន្ទីរ អង្គភាព និងអភិបាល ស្រុក នៅសាលប្រជុំសាលាស្រុកបវេល។ក្នុងឱកាសនោះ ឯកឧត្តម សុខ លូ បានណែនាំ និងជំរុញដល់អាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ ត្រូវបើកដំណើរការសាលារៀន មន្ទីពេទ្យ មណ្ឌលសុខភាព ឡើងវិញទាំងអស់ ដើម្បីបម្រើសេវាកម្មបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅពេលវិលត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ ក្រោយពីកម្ពុជា-ថៃ បានចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងបទឈប់បាញ់ នៅវេលាម៉ោង១២:០០ថ្ងៃត្រង់ ថ្ងៃទី២៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥នេះបានចូលជាធរមាន។ឯកឧត្តម សុខ លូ បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះវីរកងទ័ពកម្ពុជាក្នុងការតស៊ូលះបង់ជីវិត ក្នុងការពារបូរណភាពទឹកដី និងបន្តក្រើនរំលឹកដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន បន្តតាមដានយកចិត្តទុកដាក់ឧបត្ថម្ភដល់គ្រួសារវីរៈយុទ្ធជនដែលបានពលី ក្នុងសមរភូមិជួរមុខ ដែលជួបការលំបាកអោយបានល្អប្រសើរ។ឯកឧត្តម អភិបាលខេត្តបានមាន ប្រសាសន៍ណែនាំដល់គណៈកម្មការគ្រប់គ្រងមណ្ឌល សុវត្ថិភាពសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹកត្រូវគ្រប់គ្រងទិន្នន័យប្រជាពលរដ្ឋភៀសសឹក ឱ្យបានច្បាស់លាស់ និងអន្តរាគមន៍ដោះស្រាយ ជួយដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលមានការខ្វះខាតពិតប្រាកដឱ្យបានទាន់ពេលវេលា៕