អភិបាលក្រុងកំពត ចុះសួរសុខទុក្ខនិងផ្តល់អំណោយជូនជនភៀសសឹកជាង ១៦០គ្រួសារ
Sun,21 December 2025 (Time 01:07 PM)
កំពត៖ លោក លាង រឿនសុធី អភិបាលក្រុងកំពត និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន នាព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ចុះជួបសំណេះសំណាលសាកសួរសុខទុក្ខ និងផ្តល់អំណោយជូនជនភៀសសឹកមកពីបណ្តាខេត្តផ្សេងៗប្រមាណជាង ១៦០គ្រួសារ ដែលបាននិងកំពុងស្នាក់នៅជាបណ្ដោះអាសន្ន ជាមួយសាច់ញាតិរបស់ខ្លួននៅក្នុងក្រុងកំពត។
លោកអភិបាលក្រុង បាននាំមកនូវការផ្តាំផ្ញើការសាកសួរសុខទុក្ខ និងចូលរួមរំលែកសេចក្តីទុក្ខព្រួយ ការលំបាករបស់ពលរដ្ឋដែលជាជនភៀសសឹក ពីសំណាក់ប្រមុខថ្នាក់ដឹកនាំរាជរដ្ឋាភិបាល និមានសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា និងពីសំណាក់លោក ម៉ៅ ធនិន អភិបាលខេត្តកំពត ដែលជានិច្ចកាល សម្តេចទាំងទ្វេ និងលោកអភិបាលខេត្ត តែងតែគិតគូរដល់សុខទុក្ខ តម្រូវការរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ពិសេសបងប្អូនជនភៀសឹកដែលកំពុងភៀសខ្លួនមកកាន់ស្រុកកំណើត រស់នៅបណ្តុះអាសន្នជាមួយបងប្អូន និងក្រុមគ្រួសារ។
លោកអភិបាលក្រុងបានបន្តថា បច្ចុប្បន្នដោយសារស្ថានភាពនៃការឈ្លានពានរបស់ចោរសៀម ដែលចង់បានទឹកដីកម្ពុជា បានធ្វើឱ្យកំណើនរបស់ជនភៀសឹកមានការកើនឡើង ហើយថ្នាក់ដឹកនាំរាជរដ្ឋាភិបាល និងលោកអភិបាលខេត្ត បានដាក់ចេញនូវកិច្ចចង្អុលការផ្ទាល់ឱ្យអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានក្រុង-ស្រុកទាំងអស់ ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះបងប្អូន ដោយមិនត្រូវទុកចោលទោះស្ថិតក្នុងកាលៈទេសៈណាក៏ដោយ ពិសេសគឺមិនត្រូវទុកពលរដ្ឋណាម្នាក់ឱ្យស្លាប់ដោយគ្មានបាយហូបនោះទេ។
ជាមួយគ្នានេះដែរ លោក លាង រឿនសុធី ក៏បានលើកទឹកចិត្តដល់ជនភៀសសឹក សូមឱ្យបន្តយកចិត្តទុកដាក់ ថែទាំសុខភាព ទាំងផ្លូវកាយ និងផ្លូវចិត្ត ហើយសូមកុំបារម្ភចំពោះបញ្ហាកន្លែងស្នាក់នៅ និងអាហារហូបចុក ព្រោះរដ្ឋបាលខេត្តកំពត ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក ម៉ៅ ធនិន និងដោយមានការណែនាំពីប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាលផងនោះ អាជ្ញាធរខេត្តបានត្រៀមលក្ខណៈរួចរាល់សម្រាប់ទទួលបងប្អូន ពិសេសចលនារួបរួមសាគ្គីរបស់ពលរដ្ឋខេត្តកំពត តាមរយៈការចូលរួមបរិច្ចាគជាស្បៀងអាហារ សម្ភារនិងថវិកាមានច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ណាស់។
លោកអភិបាលក្រុងក៏បានស្នើដល់ពលរដ្ឋជនភៀសសឹក សូមជឿជាក់លើរាជរដ្ឋាភិបាល ពិសេសសម្តេចតេជោ និងសម្តេចធិបតី ដែលជានិច្ចជាកាលសម្តេចទាំងទ្វេតែងតែគិតគូ នឹងស្វែងរកសន្តិភាពមកជូនបងប្អូនវិញក្នុងពេលឆាប់ៗ ពិសេសជឿជាក់លើវីរភាពអង់អាចក្លាហានរបស់វីរកងទ័ពកម្ពុជា ដែលបាននិងកំពុងឈរជើងការពារដឹកដីយ៉ាងរឹងមាំនៅជួរមុខ ដោយមិនឱ្យចោរឈ្លានពានសៀមដណ្តើមយកបានសូម្បីតែមួយចំអាមនោះឡើយ៕