ភ្នំពេញ៖ នៅល្ងាចថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃគម្រោងស្អាត បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងកម្មវិធីសមាធិ « ចិត្តស្អាត ខ្មែរស្អាត ដើម្បីសន្តិភាព» នៃយុទ្ធនាការភ្នំពេញស្អាតឆ្នាំ ២០២៥ នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិអូឡាំពិក។អញ្ជើញមានវត្តមាននាឱកាសនោះរួមមាន សម្តេចព្រះឧត្តមវង្សាបណ្ឌិត គូ សុភាព ឯកឧត្តម លោកជំទាវដែលជាថ្នាក់ដឹកនាំ សមាជិក សមាជិកា នៃក្រុមការងារប្រតិបត្តិនៃគម្រោងស្អាត សិស្សានុសិស្ស បណ្តាសិល្បករ ក៏ដូចជាអ្នកផលិតមាតិកា(social influencer) និងសាធារណជនជាច្រើននាក់ផងដែរ។ជាកិច្ចចាប់ផ្ដើម សម្តេចព្រះឧត្តមវង្សាបណ្ឌិត គូ សុភាព ជាសមាជិកថេរភាពសភានៃព្រះពុទ្ធសាសនានៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានផ្តល់ឱវាទរៀបចំកម្មវិធីនេះឡើង និងបានសម្តែងធម្មទេសនា។ទន្ទឹមនិងនេះ លោក នឹម ឈុន្នី បានដឹកនាំធ្វើសមាធិដើម្បីអប់រំចិត្តឲ្យក្លាយទៅ កូនល្អ ពលរដ្ឋល្អ ដោយផ្តោតចម្បងទៅលើស្អាតកាយ ស្អាតវាចា និងចិត្តស្អាត និងជាពិសេសក្លាយជាទំពាំងស្នងឬស្សីសម្រាប់សង្គមជាតិ។សូមជម្រាបជូនថា កម្មវិធីនេះធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណងបណ្តុះចិត្តគំនិត និងអាកប្បកិរិយា ដើម្បីទទួលបាននូវការគិតវិជ្ជមាន មានចិត្តគំនិតស្អាត ដែលនាំមកនូវការប្រកាន់ខ្ជាប់ទម្លាប់ល្អ និងការរស់នៅប្រកបដោយភាពសុខដុម៕