អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង អញ្ជើញជួបប្រជុំពិភាក្សាជាមួយបងប្អូនអាជីវករផ្សារបឹងឈូក
Wed,25 December 2024 (Time 11:15 PM)
(បាត់ដំបង)នារសៀលថ្ងៃទី២៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤នេះ ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារប្រជុំពិភាក្សាជាមួយបងប្អូនអាជីវករផ្សារបឹងឈូកអំពីការជ្រើសរើស គណៈកម្មការសម្រាប់គ្រប់គ្រងផ្សារ ក្នុងការថែរក្សាអនាម័យ សណ្តាប់ធ្នាប់ផ្សារបឹងឈូក ខណៈពេលដែលរដ្ឋបានទទួលយកផ្សារពីក្រុមហ៊ុនឯកជនមកគ្រប់គ្រងផ្ទាល់ និងផ្តល់សិទ្ធិជូនអាជីករគ្រប់គ្រងបានពេញមួយជីវិត។
សូមជម្រាបថា ក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងពិធីសម្ពោធសមិទ្ធផលនានានៅតំបន់អភិវឌ្ឍន៍បឹងជង្រុកតេជោឈ្នះឈ្នះ ស្ថិតនៅភូមិបឹងជង្រុកតេជោឈ្នះឈ្នះ ឃុំទួលពង្រ ស្រុកម៉ាឡៃ ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នាព្រឹកថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានផ្ដល់ដំណោះស្រាយជាច្រើនចំណុចដល់អាជីវករផ្សារបឹងឈូកក្នុងនោះសម្ដេចក៏បានមានប្រសាសន៍ណែនាំផ្តល់ជម្រើសចំនួន២ ក្នុងការរៀបចំរចនាសម្ព័ន្ធគ្រប់គ្រងផ្សារឡើងវិញគឺ ទី១ រដ្ឋបាលខេត្តជាអ្នកទទួលខុសត្រូវក្នុងការគ្រប់គ្រង និងស្វែងរកដៃគូសហការជាមួយអ្នកវិនិយោគឯកជនដើម្បីរៀបចំអនាម័យ សណ្តាប់ធ្នាប់ ដូចផ្សាររដ្ឋផ្សេងៗដែរ។ជម្រើសទី២ សម្តេចធិបតីបានណែនាំឱ្យអាជីវករប្រមូលគ្នាបោះឆ្នោតជ្រើសរើសគណៈគ្រប់គ្រងផ្សារ ដើម្បីចាត់ចែង រៀបចំអនាម័យ សណ្តាប់ធ្នាប់ ដោយខ្លួនឯងផ្ទាល់តែម្តង៕