កម្លាំងសមត្ថកិច្ចជិត​ ៤០០០នាក់​ នឹងត្រូវពង្រាយក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១​ នៃទិវាបុណ្យឯករាជជាតិ ៩វិច្ឆិកា​ និងទិវាកំណើតនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ
Wed,06 November 2024 (Time 07:03 PM)
ដោយ ៖ (ចំនួនអ្នកអាន: 171នាក់)
ភ្នំពេញ៖​ សមត្ថកិច្ចគ្រោងប្រើប្រាស់កម្លាំងចម្រុះប្រមាណជាងជិត​ ៤០០០នាក់​ សម្រាប់ការពារក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១​ នៃទិវាបុណ្យឯករាជជាតិ ៩វិច្ឆិកា​ និងទិវាកំណើត​ នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទឆ្នាំ២០២៤។
នៅព្រឹកថ្ងៃទី៦ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២៤ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីផែនការការពារសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ពិធីខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១​ នៃទិវាបុណ្យឯករាជជាតិ ៩ វិច្ឆិកា​ និងទិវាកំណើតនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទឆ្នាំ២០២៤​ នៅទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។​
លទ្ធផលបានឱ្យដឹងថា​ កម្លាំងសមត្ថកិច្ចចម្រុះចំនួន​ ៣៩០៣នាក់​ មកពី១៣ស្ថាប័ន‍ អង្គភាព​ រួមមានកម្លាំងអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ កងរាជអាវុធហត្ថ កងទ័ពជើងទឹក កម្លាំងពិសេសប្រឆាំងភេរវកម្ម​ និងកម្លាំងមកពីស្ថាប័នផ្សេងៗជាច្រើន​ នឹងត្រូវដាក់ពង្រាយនៅតាមទីតាំងសំខាន់ៗ​ ដូចជាចំណុចជុំវិញបរិវេណប្រារព្ធពិធី គោលដៅចំណុចខ្ពស់​ និងការពារក្បួនដង្ហែព្រះរាជដំណើរព្រះមហាក្សត្រ ជូនសម្តេច​ និងឥស្សរជនជាន់ខ្ពស់។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ បានលើកឡើងថា​ កងកម្លាំង​ និងអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធទាំអស់​ ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់អនុវត្តវិធានការរួម មធ្យោបាយសរុប កម្លាំងសរុប​ ដើម្បីធានាឱ្យបានដាច់ខាតនូវ ស្ថិរភាព សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈថ្វាយព្រះមហាក្សត្រ ក៏ដូចជាថ្នាក់ដឹកនាំ ឥស្សរជនជាន់ខ្ពស់ដែលអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធី។
សូមបញ្ជាក់ថា​ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១​ នៃទិវាបុណ្យឯករាជជាតិ ៩ វិច្ឆិកា​ និងទិវាកំណើតនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទឆ្នាំ២០២៤​ នឹងប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី៨ ដល់ថ្ងៃទី១១ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២៤​ ក្រោមព្រះរាជាធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់​ ព្រះករុណា សម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា៕